Між ідеями та їх втіленням спочатку завжди пролягає прірва. Це відчуття знайоме всім, хто колись намагався щось створити. І я як графічна дизайнерка також була по обидва боки. Та секрет у тому, що збудувати міст над цією прірвою під силу кожному, тут стає у пригоді досвід професіоналів: навички, інструменти, лайфхаки. Ці практичні поради допоможуть вам прокачати власні підходи до роботи.
Фішка #1
Якщо ви завжди хотіли зробити контури ваших малюнків більш природними та динамічними, але не знали як, — знайомтесь, Width Tool. Він допомагає створювати лінії з перемінною товщиною. Затиснувши Alt, при роботі з цим інструментом ви зможете регулювати ширину половини контуру. Особливо корисним Width Tool буде для тих, хто працює з мишкою, адже на планшеті товщину лінії можна регулювати силою натиску.

Фішка #2
Ви створюєте об’єкт, потім вам доводиться зменшити чи збільшити його і — бум — з його обвідкою стається халепа… Знайома ситуація? Тоді вам варто дізнатися про існування опції Scale stroke and effects у додаткових опціях панелі Transform. Якщо ви відмітите її галочкою, ваші контури будуть масштабуватися пропорційно всьому малюнку. Лайфхак: якщо замовник просить вас зменшити всі обвідки у два рази, увімкніть опцію Scale stroke and effects, виділіть потрібний об’єкт, зменште його у два рази, після чого відключіть цю опцію та поверніть об’єкту його первісний розмір.
Фішка #3
Вписати текст у фігуру без зайвих траблів можна за допомогою опції Envelope Distort, розташованої у меню Object, або за допомогою комбінації Alt+Ctrl+C. Перед тим, як це зробити, упевніться, що текст розміщено під фігурою.

Фішка #4
Багато разів від купи зайвої роботи мене рятувала можливість редагувати схожі об’єкти, групуючи їх за певними характеристиками. Але, на жаль, є ситуації, які таким чином не виправиш. На щастя, у версіях Ілюстратора від 2019 року на панелі Properties існує опція Start Global Edit, що має ширші параметри редагування подібних об'єктів.
Фішка #5
Щоб швидко зробити об’єкт-маску, створіть потрібну фігуру, виділіть її і двічі натисніть комбінацію Shift+D для зміни режиму малювання. Тепер об’єкт, який ви намалюєте зверху, буде замасковано.

Фішка #6
Якщо вам треба створити неординарний бекграунд, або ви просто хочете відволіктись від напруженої роботи і трішки розважитись, вам сподобається ефект, якого можна досягти натисканням лише однієї клавіші — тильди. Отже, оберіть потрібну вам фігуру, затисніть тильду, почніть водити мишкою по екрану і — спостерігайте за результатом.
Фішка #7
Із Touch type tool ви можете редагувати окремі букви тексту, не переводячи його в криві. Змінюйте нахил букви, її висоту та ширину, а також її розташування відносно решти тексту.

Фішка #8
За допомогою інструменту Pencil лінію можна правити, просто виділивши її, та намалювавши зверху правильну. До речі, якщо ви хочете, щоб олівець малював більш плавно — збільште цей показник (Smooth) у його меню.

Фішка #9
Вам знайома опція Object > Path > Simplify, за допомогою якої можна, зокрема, коригувати занадто складні контури об’єкта. Втім набагато ефективнішим у деяких випадках може бути використання з цією метою інструменту Brush із затиснутою клавішею Alt. Спробуйте провести по контуру з надмірною кількістю точок та завеликою кількістю кутів — він стане простішим та більш плавним.
Фішка #10
Аби швидко додати кольори з усього малюнку в окрему палітру, вам необхідно: виділити всі об’єкти, натиснути на іконку New Color Group на панелі Swatches, обрати опцію Selected artwork і натиснути OK.

Фішка #11
Ще одна фішка роботи з кольорами — опція Recolor Artwork (Edit > Edit Colors > Recolor Artwork). Найпростіший спосіб — погратися з кольорами, рухаючи по колу та перетягуючи кружечки в меню Edit, попередньо закріпивши гармонію (Link harmony colors). За допомогою цього меню ви також можете легко перефарбувати малюнок у відтінках сірого.

Фішка #12
Ось так в Ілюстраторі можна створювати прості 3D об’єкти: Effect > 3D > Revolve > Right/left edge.

Фішка #13
Напевне, ви знайомі з комбінацією Ctrl+D, яка дає можливість, наприклад, спростити процес створення патернів. Але існує ще один, крутіший лайфхак, пов’язаний з нею. Натисніть на об’єкт правою клавішею мишки та оберіть опцію Transform > Transform each. Змінюючи параметри в цьому меню, ви можете створювати цікаві послідовності об’єктів: налаштувати, як кожен наступний об’єкт буде змінюватися відносно попереднього. Обравши параметри натисніть Copy, а потім Ctrl+D.

Фішка #14
Для того, щоб зберегти певні інструменти та параметри — кольори, символи, набори пензлів, графічні стилі та налаштування робочого простору, які ви постійно використовуєте в одному місці, створіть новий файл, налаштуйте простір для зручної роботи і додайте всі часто використовувані фішки, а потім збережіть файл як шаблон (File > Save As > Template) у форматі Illustrator Template. Тепер при створенні нового документа ви можете вибрати необхідний шаблон, натиснувши на From Template у Start Window або перейшовши File > New from Template.

Фішка #15
Швидко зберегти велику кількість елементів окремими файлами допоможе панель Asset Export, яку можна знайти в Illustrator CC2015.3 та пізніших версіях. Це дійсно економить час, особливо якщо ви дизайнер додатків або іконок і вам потрібно експортувати свої проєкти в різних форматах і розмірах.
Насамкінець, сподіваюся, що нові можливості, які ви відкрили для себе у цій статті — незамінні інструменти та лайфхаки — надихнуть вас на нові креативні рішення та допоможуть оптимізувати робочий процес, зробивши його швидшим, якіснішим та менш енерговитратним.
