Щоб виділитися на тлі конкурентів, здобути прихильність та лояльність клієнтів, закріпитися на ринку, потрібні якісні послуги чи продукція та правильне позиціонування. Якщо за перший пункт відповідає сама компанія, то з другим можуть допомогти українські фрилансери. Те, що бачать потенційні клієнти, відразу формує думку про компанію. Саме тому важливо зробити такий дизайн, який працюватиме на створення позитивного іміджу вашого бренду.
Сьогодні пропонуємо кейс, який підготувала Руслана Кірієнко. Вона посідає 1 місце в категорії «Дизайн інтерфейсів» серед спеціалістів сервісу. Усього за 2 роки роботи на Freelancehunt Руслана вийшла в топ за кількома категоріями. Дизайнерка ділиться досвідом та розповідає про один зі своїх успішних проєктів — створення української CRM-системи з нуля.
Про компанію
VilnaCRM — open source CRM-система для автоматизації продажів малого та середнього бізнесу від української команди розробників. Власники бізнесу та керівники відділу продажів — цільова аудиторія лендінгу. Відділи продажів компаній, бухгалтери, IT-спеціалісти та менеджмент цих відділів — цільова аудиторія CRM-системи.
Завдання
Замовник звернувся з двома завданнями:
- Розробити айдентику компанії — логотип, фірмові кольори.
- Розробити дизайн CRM-системи з понад 30 сторінками.
Бюджет
Весь бюджет проєкту — 87 600 грн. У вартість входили як фірмовий стиль, так і дизайн самої CRM-системи.
Реалізація
Проєкт був комплексний і поділений на кілька частин: айдентика, лендінг та CRM-система. Перед кожним етапом стояло своє завдання.
У завданні з айдентики нам необхідно було показати асоціацію з легкою, вільною системою, яка створена українською командою, а також створити образ, що запам'ятовується. У нашому випадку — це птах. На мій погляд, ми чудово впоралися із цим завданням і підкреслили всі з перелічених особливостей бізнесу.
Другим завданням було залучення клієнтів за допомогою лендінгу — сторінки, на якій ми відповідно вказали всі особливості платформи та запропонували користувачам зареєструватися на сервісі.
Найскладніше, на мою думку, завдання — створити зручну для користувача CRM-систему. Орієнтувалися на те, що користувачі проводитимуть багато часу біля монітора і часто відвідуватимуть сторінку сайту. Відповідно використовували світлу тему для легкого сприйняття інформації, ретельно аналізували поведінку потенційного клієнта та впровадили велику кількість корисного функціоналу.
Результат
Була створена з нуля айдентика та дизайн CRM-системи для асоціацій саме з українською платформою. Для цього ми використовували блакитний і жовтий як брендові кольори.
Проєкт був довгим та цікавим. Ми ретельно підходили до зручності користувача. Тестували різні варіанти взаємодії та застосовували найкращі. Найскладнішим було створення кастомізованої canban-дошки, оскільки мали врахувати наявність великої кількості інформації у невеликому полі для введення.
Замовник залишився задоволений співпрацею. Ми пропрацювали все від А до Я, усі підказки, помилки, стан елементів. Результат у цифрах зможемо побачити тоді, коли проєкт буде запущено.
Особливості проєкту
Я вважаю, що вихід на ринок продукту, який закриває таку кількість потреб користувачів, — уже особливий. Із CRM-системи можна телефонувати, створювати коментарі, взаємодіяти з командою. Досить зручний функціонал, якщо ми дивимося на продукт з того боку, що не потрібно перемикатися серед багатьох сервісів.
Інтерв’ю з Русланою
— Чи довелося вам робити перерву на фрилансі з початком війни?— Коли війна розпочалась, я та мої рідні були вимушені рятуватися з рідного міста (від ред. — Руслана з м. Херсон). Та навіть у дорозі я намагалася працювати, тримати звʼязок із замовниками та робити все вчасно. Тому я не зупинялася працювати.
Я завжди повертаюся до фрилансу через те, що маю змогу у будь-якій ситуації працювати віддалено, з будь-якого куточка світу. А також, звісно, через любов до своєї професії та процесу роботи.
— З початком війни замовлень стало більше чи менше? Чи довелося вам знижувати вартість послуг?
— На здивування, замовлень стало більше, іноді навіть не маю можливості взяти проєкт через надмірну завантаженість. Я гадаю, такий потік проєктів повʼязаний з відкриттям усе більшої кількості бізнесів українців за кордоном та в інтернеті. Я не знижувала вартість послуг. Зазвичай вартість моїх послуг автоматично збільшується через курс, бо я оцінюю проєкт саме в доларах. До речі, кожні 3-4 місяці я регулярно збільшую прайс, бо отримую нові знання та покращую свої навички в дизайні.
— Як саме знаходите проєкти — робите ставки чи постійні замовники запрошують у Персональні проєкти?
— Якщо відверто, то все одразу. Але частіше це нові замовники, які власноруч пишуть в особисті повідомлення. Ставки я роблю дуже рідко, бо зазвичай в мене повна завантаженість за проєктами і просто немає часу на це.
— Як вважаєте, що допомагає краще заробляти: професійні навички чи вміння спілкуватися, продавати свої послуги?
— Я вважаю, що справжньому експерту потрібно як розвивати професійні вміння, так і покращувати навички комунікації з клієнтами.
Завдання фрилансера (дизайнера, копірайтера, таргетолога чи інших спеціалістів) — допомогти бізнесу клієнта та надати експертний погляд. У моєму випадку, у дизайні, важливо не просто зробити гарно та яскраво, а й розв'язати проблему. А заробляє більше той спеціаліст, який розв'язує проблеми бізнесу та пропонує ідеї, бо це одразу вказує на його професійний рівень.
— На вашу думку, чому саме вас обирають замовники?
— На початку свого шляху на фрилансі я намагалася створити індивідуальну пропозицію для замовника, виділитися серед інших. Зараз, я гадаю, основним критерієм для замовників, які звертаються до мене, є досвід та експертність, про яку я казала.
— Як гадаєте, чому вам пропонують Персональні проєкти?
— На мою думку, портфоліо є «обличчям» фрилансера, особливо дизайнера, тому я намагаюся приділяти своєму портфоліо багато уваги. Замовники часто знаходять у моєму портфоліо дизайн, який вони хотіли б для свого проєкту, та пропонують Персональний проєкт.
— Чи працюєте ви на інших сервісах і які результати там отримуєте?
— Серед платформ я працюю 90% часу на Freelancehunt, мені тут зручно та комфортно. Іноді іноземні замовники звертаються до мене на Upwork, але це буває дуже рідко, бо я майже не користуюся цим сервісом.
— Чому вибрали нас? Чим наш сервіс здався вам кращим за інші?
— Мені подобається те, що демпінг заборонений. Я вважаю, що це дає стимул замовникам цінувати роботу фрилансерів, та фрилансерам вчитися обʼєктивно оцінювати свою роботу. Це дуже цінно, бо на багатьох інших сервісах демпінг — звичайна справа.
— Чи працювали під час війни з відомими брендами, великим бізнесом?
— Мені подобається працювати зі стартапами з нуля. Це насправді дуже цікаво — створювати продукт від самого початку, створювати ідею та допомагати бізнесам розпочати свій шлях. З відомими компаніями я також мала можливість працювати, але на жаль, розголошувати нюанси співпраці не дозволяє NDA. Мені вдалося попрацювати з відомою в Києві клінікою для тварин та створити для неї багато диджитал-продуктів. По ветеринарну допомогу для своїх котів я звертаюся тепер тільки до них 🙂.
— Гроші самі собою не приносять щастя. На які цілі, ідеї, мрії витрачаєте кошти?
— Я обожнюю робити подарунки близьким та радувати своїх котів. На це йде значна частина мого бюджету. Основна частина коштів — це, звісно, техніка, бо працювати набагато приємніше зі швидким ноутбуком та у комфортній обстановці.
Дякуємо Руслані за цікаве інтерв’ю та бажаємо багато нових замовлень на сервісі!
Потрібно розробити новий дизайн інтерфейсу чи айдентику для вашої компанії? Дизайнери Freelancehunt втілять будь-які ваші побажання! Скористайтеся досвідом наших спеціалістів, які допоможуть в успішному розвитку вашого бізнесу.