27 жовтня серед ініціативної групи пройшло обговорення ідеї святкування Дня фрилансера в Україні. Сервіс Freelancehunt організував ефір, де охочі могли висловитися з приводу ініціативи свята, а на завершення онлайн-зустрічі ухвалити спільне рішення.
Ідея святкування Дня фрилансера
Нагадаємо, що 10 серпня під час обговорення законопроєкту про фриланс кілька людей підняли тему професійного свята для фрилансерів. З 12 серпня до 28 вересня ми провели опитування, в якому взяли участь 3 617 осіб. На запитання: «Чи підтримуєте ви створення в Україні Дня фрилансера?», 86,2% користувачів відповіли позитивно, 13,8% — негативно.

Частина галузевих свят в Україні закріплена законодавчо. Рішення про їх затвердження ухвалює президент, профільні міністерства або парламент. Щоб озвучити ініціативу фрилансерів і показати підтримку спільноти, керівництво Freelancehunt надіслало листа президенту, прем'єр-міністру та міністру цифрової трансформації. Проте поки у відомствах придивляються до ідеї фрилансерів, спеціалісти вирішили взяти ініціативу у свої руки та оголосили День фрилансера в Україні 4 листопада!
Більшість професійних свят в Україні поки що не мають законодавчого підтвердження. Наприклад, День маркетолога, День рієлтора, День перукаря, День логіста та інші. Крім того, як показує світовий досвід, у Британії Національний день фрилансерів, який святкується 28 червня і заснований некомерційною організацією для самозайнятих IPSE, упродовж 6 років також залишався поза увагою влади. Уперше свято оголосили у 2008 році, і лише 2014 року його визнали офіційно.
Підсумки прямого ефіру
На зборах ініціативної групи фрилансери підтримали ідею святкування Дня фрилансера в Україні 4 листопада. Цю дату пов'язують із повноцінним стартом ринку фрилансу, коли 2005 року в Україні було зареєстровано перший фриланс-майданчик Freelancehunt. Сервіс запровадив правила роботи та впорядкував співпрацю сторін.
На ефірі виступили фрилансери, які висловили думку з приводу свята.
Відеомейкер Владислав Мешков:
Свято однозначно потрібне! У році 365 днів і один день можна виділити фрилансерам, щоб ми відчували себе значущими. Фриланс — це майбутнє!
Монтажерка Надія Дехтяр:
Фрилансерів стає все більше. І День фрилансера може мати, як мінімум, інформаційне послання. Я — молода мама, і фриланс допоміг мені відволіктися від рутинної роботи: відкрити ноутбук, коли дітки сплять, освоїти ремесло, знайти замовників і заробити!
Дизайнер меблів Володимир Василега:
Ми все одно будемо святкувати! Одного разу свято може вийти в офлайн. Фрилансери зустрічатимуться, обмінюватимуться досвідом і заводитимуть нові знайомства.
Фінальне рішення зборів — створити для українських фрилансерів своє свято, яке відтепер відзначатиметься щороку 4 листопада!