Можливість замовляти різні товари через інтернет надала людству таку перевагу, як відсутність необхідності витрачати час, щоб відвідати конкретний магазин. Разом з тим з'явилася одна проблема — покупець не може фізично оглянути продукт, а це дещо ускладнює процес реалізації. Потрібно, щоб споживач не лише міг зацікавитися товаром, а й отримав достатньо інформації про нього, щоб не сумніватися у правильності вибору.
Розв'язати це питання допомагають ефективні тексти для публікації в інтернет-магазині. Саме в цьому впевнена Марина Михайлюта разом з командою агенції копірайтингу «Living Words». У портфоліо компанії співпраця з Moyo, Solmar, Uamade, МастерZoo, Brocard, Ябко та іншими відомими магазинами, продукцією яких ви користуєтесь щодня. Сьогодні експерти готові поділитися своїм баченням процесу створення текстів для eCommerce. Вони нададуть поради, впровадження яких у життя допоможе значно збільшити конверсію.
Важливість наявності текстів для інтернет-магазину
Потенційні клієнти враховують безліч факторів, щоб вибрати магазин для купівлі. Вони звертають увагу на асортимент, ціни, зручність доставки, можливість проконсультуватися з менеджерами. Щоб сформувати довіру та підвищити конверсію, з аудиторією потрібно спілкуватися. Це завдання виконують тексти, які розміщуються на різних сторінках:
- про нас;
- новини;
- описи категорій і підкатегорій;
- оплата та доставка;
- описи конкретних товарів;
- акції, програми лояльності.
Якісні текстові матеріали мають цінність для покупців. Вони повідомляють корисну інформацію, допомагають визначитися з вибором і пропонують цікаві ідеї. До того ж під час розміщення текстів відбувається продаж через SEO. У матеріалах містяться ключові слова, завдяки яким пошукові системи звертають увагу на сторінки інтернет-магазину та виводять їх в топ під час користувацького пошуку.
Навіть якщо SEO ви не вбачаєте цікавим, адже плануєте використовувати контекстну рекламу для просування, тексти ніколи не будуть зайвими. Потенційні клієнти прагнуть отримувати максимум інформації про товар, а якщо вони залишаються незадоволеними, то підуть за бажаним до іншого магазину.
Розміщення текстів в інтернет-магазинах — це виграшний спосіб спілкування з аудиторією.
Основні види текстів для інтернет-магазину
Кожен з текстів, які можуть бути опубліковані в інтернет-магазині, загалом працює для загального завдання — підвищення конверсії. Матеріали можуть мати різні цілі:
- повідомляти про переваги конкретного продукту;
- описувати асортимент категорії;
- розповідати про новини бізнесу;
- оголошувати акції, вигідні пропозиції.
За правильного формування кожного з них власник бізнесу стає все ближчим до клієнтів. Марина Михайлюта разом з командою агенції копірайтингу «Living Words» пропонує дізнатися більше про те, як зробити влучним і ефективним кожен текст на сайті.
У 1 частині статті розглянемо такі види текстів:
Стаття на головну сторінку
Існують лише два основні формати тексту, який використовують для заповнення головної сторінки. Матеріал має містити розповідь або про важливі останні події, або власне про сам бізнес. Перший варіант є ефективним, якщо просто зараз проводиться шалений розпродаж і потрібно звернути на нього увагу великої кількості споживачів. Другий варіант — це класична візитівка, яка розповідає про бренд. Після ознайомлення з нею має виникнути бажання дізнатися про товари та послуги компанії детальніше.
Роль та елементи тексту на головній сторінці
Ключова мета тексту — розповісти аудиторії про внутрішні цінності компанії та переваги співпраці. Не зайвим буде повідомлення, яке спонукатиме читача до активної дії — реєстрації чи здійснення купівлі. Для легкого читання варто доповнити матеріал мультимедійними вставками. Вони спрощують сприйняття інформації, особливо, якщо йдеться про вузьку спеціалізацію діяльності.
Важливо правильно сформулювати унікальну торговельну пропозицію. Вона не має бути розмитою та непевною. Ціль створення УТП — надання виразної заявки про себе. Вона має формувати у споживача бажання обрати магазин і запропоновані в ньому товари.
Приклади вдалих та невдалих текстів на головній сторінці з детальним розбором
✅Власник магазину звертається до потенційних клієнтів зрозумілою їм мовою. Він демонструє, що знає, які питання здебільшого постають перед батьками дітей. Одразу вказується перелік товарів, які можна знайти на сайті. Є акцент на доступній ціні та різноманітному асортименті.
❌На цій головній сторінці зрозуміло, що мова про магазин одягу, проте підбір інформації важко назвати вдалим. У цьому разі стислий опис не є перевагою. Так, клієнти побачать повідомлення і про доставку, і про повернення, і про оплату. Проте власник магазину не вважає за потрібне поспілкуватися зі споживачами, розповісти про бренди, з якими співпрацює, або ж розповісти про переваги власного комерційного проєкту.
Сторінка «Про нас»
Головне завдання цієї сторінки — вияв індивідуальності. Вона може бути оформлена в будь-якому стилі як у текстовому, так і у візуальному форматі. Це можливість для будь-якої компанії не лише надати основну інформацію про себе, а й задати тон розмови з потенційними клієнтами.
Важливість сторінки «Про нас»
Це один з текстів, з якого починається встановлення довіри між покупцем та продавцем. Для розроблення класичної сторінки «Про нас» до неї варто включити інформацію про цінності, досягнення, відомих клієнтів. Підвищити лояльність споживачів допоможе розповідь про співробітників, їхню співпрацю і подолання перешкод на шляху до мети.
Як створити ефективну сторінку «Про нас»
Найкращий варіант — замовити написання тексту у фрилансерів. Вони включать до матеріалу всі описані вище елементи. Також використають власний досвід і бачення для створення професійного матеріалу. Він не лише привабливо виглядатиме, а й буде ефективним для продажів. Радимо надати відгуки відомих клієнтів, щоб зробити їх частиною презентації про ваш магазин.
Приклади сторінок «Про нас»
✅Сторінка містить вичерпну інформацію про компанію. Одразу можна дізнатися про напрямки роботи, досягнення, а ще ознайомитися з перевагами, які отримують клієнти.
✅Ще одне непогане рішення. На сторінці зібрана основна інформація про переваги співпраці. Повідомляється про досвід і кількість клієнтів, інші досягнення компанії.

Важливість розділу «Новини»
Регулярне розміщення дописів у цьому розділі допомагає залишатися на зв'язку з клієнтами. Ви будете інформувати їх про акції, розпродажі, приємні бонуси, співпрацю з новими брендами. Це додатковий стимул для аудиторії скористатися послугами магазину, а ще зайвий раз відвідати сайт.
Типи новин для інтернет-магазину
Повідомляйте клієнтів про нові партнерства, знижки, надходження продукції та соціальні ініціативи. Висвітлюйте події, які мають значення для вашого бізнесу.
Структура новинного повідомлення
Обов'язково пропишіть у заголовку ключову вигоду. Коротко поясніть умови в першому абзаці. Далі в тексті розкажіть детальніше про підтримку ініціативи, а також дії, які потрібно зробити, щоб приєднатися до неї.
Приклади вдалих новин
✅Мережа торгових центрів повідомляє клієнтів про благодійну ініціативу. В тексті є детальне пояснення, як взяти участь в акції, а також описана її основна мета. Розміщене посилання на категорію, в якій можна замовити ексклюзивні товари з благодійною метою онлайн. Текст є структурованим, містить цитати — пряме спілкування з клієнтами. Він доповнений кадрами, які допоможуть знайти потрібні стенди та підтримати ініціативу.
✅Яскраво оформлена новина про оновлення канцтоварів одразу привертає до себе увагу. На сторінці є посилання на категорії бренду. Використовується привабливий візуальний супровід і ключові слова. Одразу виникає бажання переглянути теки для діловодства, лотки чи годинники.
Оптимізація новин для SEO
Недостатньо просто опублікувати новину на сайті, щоб вона була максимально ефективною в рамках стратегії оптимізації. Якщо ви бажаєте отримати максимум від публікації матеріалу, варто вивчити основні принципи SEO. Таким чином ви зробите розділ з новинами частиною стратегії просуванні інтернет-магазину.
Потрібно вживати ключові слова, прописувати влучні заголовки, оптимізувати мультимедійний контент для швидкого завантаження без втрати якості. Новини мають бути актуальними, адже неактуальність негативно вплине на репутацію. Наявність зовнішніх і внутрішніх посилань — ще один компонент ефективного просування.
Просування новин
Щоб про новини магазину дізналося якомога більше людей, варто скористатися такими методами:
- розсилання клієнтам персоналізованих пропозицій;
- публікація постів у власних соціальних мережах і на сторінках партнерів;
- розташування невеличкого блоку із заголовками на головній сторінці, щоб клієнти бачили оновлення і самостійно переходили до вивчення новин.
Стратегії включають використання хештегів, візуального контенту та емоційних закликів.
Опис товарів
Картка товару має містити інформацію, яку клієнт не зможе знайти на фото. Якщо згадуються технічні характеристики, варто їх прив'язати до реальних переваг, які вдасться відчути. Акцент на якості не буде зайвим. Завжди можна написати, що якісна фурнітура сприятиме довгому терміну служби прикраси або ж про те, що витяжка — ідеальне рішення для маленької кухні.
Роль та значення описів товарів
Головна мета публікації опису товару — надання аудиторії додаткової інформації про продукт. Оскільки через інтернет його не вдасться оглянути персонально, зробити вибір допомагає саме якісний опис.
Описи товарів, що продають
Якщо ви прагнете підвищити конверсію, без описів товарів, що продають, не обійтися. І йдеться не про шаблонні тексти, які повторюються на кожній сторінці.
Характеристики текстів, що продають
Якісний текст, що продає, відповідає таким критеріям:
- вибудовує емоційний зв'язок з клієнтом — після ознайомлення з карткою нікого не потрібно більше переконувати;
- підкреслює переваги — обов'язково описуйте функціонал чи склад із зазначанням моментів, які розв'яжуть проблеми покупців;
- містить переконливі сильні слова, які мотивують здійснити купівлю;
- легко читається, має гарну структуру.
Якісний текстовий матеріал інформує про вигоди, закликає до дії, а ще містить релевантні ключові слова як частину реалізації SEO-стратегії.
Приклади вдалих та невдалих описів, що продають, з детальним розбором
✅Магазин пропонує придбати маркерну дошку. Вказані її характеристики, є заклик до купівлі. Чудово описані причини обрати саме цей товар.
❌Здавалося б, що тексту такого розміру має бути достатньо, щоб дізнатися більше про товар. Але все-таки його досить важко читати, адже він має перевантажені речення. Відсутність структурованого тексту і сучасного оформлення також може змусити споживача відмовитись від купівлі.
Що ще почитати на цю тему:

Інформативні описи товарів
Цей тип текстів надає покупцеві якомога більше інформації про товар, його особливості, принципи використання. Інформативний опис говорить як про естетичний, так і про технічний бік питання. Глибоко розкриває переваги, які варті уваги.
Характеристики інформативних текстів
Якісний інформативний опис товару складається з таких елементів:
- змістовний заголовок;
- списки переваг і особливостей продукту;
- мультимедійний контент;
- посилання на сусідні категорії;
- поради щодо використання.
Також важливим є наявність заклику до дії. Він стає кінцевою точкою в написанні тексту.
Приклади інформаційних описів
✅Інтернет-магазин розповідає потенційним клієнтам як про естетичні, так і про технічні параметри приладу. Читачі можуть дізнатися про вибір відтінків, розмірів, варіантів оптимізації. Наведена лише частина тексту, в якому виріб розглянутий з різних боків, що виглядає дуже привабливого для покупця.
✅Невеликий опис також може бути вдалим. На скриншоті текст з інформацією, якої достатньо, щоб вирішити придбати товар. Вказано склад, розміри, матеріал, а ще є опис дизайну.
Які тексти краще писати для кожного з видів товарів
Обирати тип тексту для картки товару варто з урахуванням специфіки продукції. Пропонуємо розглянути деякі популярні категорії.
Продукти масового вжитку
Якщо йдеться про аксесуари чи одяг, текст має містити заклик до купівлі. Написання інформаційного опису не є обов'язковим. Краще вказати основні характеристики, а ще акцентувати на стилі, можливих доповненнях образу, вигодах придбання.
Такий опис може здатися занадто великим, проте його варто розглянути детальніше. Це саме той текст, який викличе у клієнта усмішку та нестримне бажання придбати запропонований товар. В описі вказана інформація про доступні розміри й переваги такого дизайнерського рішення.
Техніка та електроніка
Під час вибору товарів цієї категорії дизайн не є ключовим для клієнтів. Вони звертають увагу на технічні характеристики та експлуатаційні можливості. Саме їх потрібно описати детально.
Опис перкусійного масажера містить найважливіші технічні характеристики. У тексті описаний його експлуатаційний потенціал. Також є фотографії, завдяки яким прилад вдасться оцінити з різних ракурсів.
Косметика та парфуми
Картки товарів на сайтах парфумерії чи косметики мають об'єднувати головні риси інформативних описів і тих, що продають. Важливо надати корисну інформацію, а також заявити про вигоди продуктів, використати заклик до дій із зазначенням переваг співпраці з конкретним інтернет-магазином.
Опис зволожувального тонера містить інформацію про завдання, для яких він потрібен. Також указаний принцип роботи активних компонентів. Не варто залишати без уваги інформацію про застосування, а ще опис переваг, якими може скористатися клієнт за умови вибору саме цього магазину.
Дитячі товари
Діти полюбляють яскраві речі, та оскільки покупки для них здійснюють батьки, акцент варто робити зовсім на іншому. Ключові характеристики — безпека, зручність і користь незалежно від типу товару.
Цей коротенький опис є правильним, адже виконаний з акцентом на безпеку. Водночас є інформація про матеріал, з якого виготовлений товар, а ще описані причини, чому вам варто його придбати.
У наступному матеріалі продовжимо тему текстів для інтернет-магазину. Розглянемо тексти в категоріях і підкатегоріях, статті в блозі, для сторінок «Акції», «Доставка», «Оплата» та копірайтинг для соціальних мереж. Чекайте на нову статтю незабаром.
