Ми неодноразово читаємо прохання користувачів публікувати більше матеріалів, які допоможуть успішно стартувати та більше заробляти на фрилансі. Трохи перефразуємо відомого чарівника: «У всі часи на Freelancehunt завжди знаходили допомогу ті, хто її просив»😌. Тому ми підготували детальний гайд з корисними матеріалами для новачків.
Зберігайте статтю у закладках, щоб повертатися кожного разу, коли потрібно ознайомитися з інформацією на певному етапі роботи на сервісі чи оновити в памʼяті наші поради.
Для зручності поділили матеріали на кілька тематичних блоків:
- Впевнений старт на Freelancehunt
- Топовий профіль: створюємо та прокачуємо
- Формула виграшної ставки
- Поради для успішної співпраці на фрилансі
- Як сформувати вартість послуг та заробляти більше
- Корисності для фрилансерів
- Мотивація від новачків, які стали профі
У цій добірці зібрані матеріали різних авторів. Тому ви знайдете тут різні поради і лайфхаки як від редакції, так і з особистого досвіду та спостережень фрилансерів.
Впевнений старт на Freelancehunt
Трохи важливої аналітики
А ви знали, чому замовники відхиляють ставки, на що звертають увагу і чи важлива мова, якою напише фрилансер свою пропозицію? Ці та інші інсайди про поведінку замовників під час вибору виконавців стануть у пригоді кожному фрилансеру.

Із чого почати
Як розвивати акаунт на Freelancehunt, щоб отримувати більше проєктів, зокрема від іноземних замовників? Чому soft skills не менш важливі, ніж hard skills? Які можливості відкриває робота в команді? У статті зібрані 8 порад, які корисні всім, хто виконуватиме перші проєкти на сервісі.

Топовий профіль: створюємо та прокачуємо
Створюємо портфоліо з нуля
Щоб отримати перші замовлення на фрилансі, потрібно показати клієнтам приклади своїх робіт. Але де їх взяти, якщо замовлень ще не було? Завжди можна знайти вихід із ситуації, і не один. Ми знайшли аж 10 варіантів. Переконайтеся, що створити портфоліо новачку доволі просто.

Вдале оформлення портфоліо — яке воно
А ви знаєте, що завдяки портфоліо фрилансери можуть заробляти на 20% більше? Якщо правильно його оформити, це допоможе привернути увагу потенційних клієнтів та отримати більше нових проєктів. Розповімо про те, як оформлювати роботи в портфоліо, щоб воно працювало як ефективний інструмент залучення замовників. Бонус — як і для чого перекладати портфоліо 4 мовами.

Покращуємо профіль
З портфоліо розібралися. А зараз топовий фрилансер сервісу поділиться порадами, перевіреними часом та досвідом. Автор фокусується на 4 важливих пунктах профілю, які значно впливають на те, як сприймають вашу кандидатуру потенційні замовники. Після прочитання статті ви зможете покращити профіль, щоб замовники відразу бачили досвід, експертність та репутацію його власника.

Формула виграшної ставки
Пропонуємо чек-лист для фрилансера, як створювати ставки на проєкти, що стануть виграшними та принесуть нові замовлення. Розкриваємо секрети переконливої пропозиції. Надаємо приклади, як варто і не варто робити. Ви навчитеся робити таку пропозицію замовнику, від якої він не зможе відмовитися.

Поради для успішної співпраці на фрилансі
Мистецтво ведення переговорів
Фрилансери постійно взаємодіють із замовниками. Кожна співпраця починається з переговорів, які багато важать для визначення умов, цінностей та подальшого взаєморозуміння. Проєкти різні, замовники різні, але є стандартні підходи, які добре працюють з усіма. Забирайте 10 порад для ефективної комунікації з клієнтами.

Рецепт довгострокових клієнтських відносин
Довгострокові відносини — заповітне бажання чи не кожного фрилансера. Розповімо, на чому акцентувати, щоб з’явилися переважно довгострокові проєкти і ви не переживали про стабільність свого доходу. Hard skills, soft skills та клієнтський сервіс — три розділи цієї статті, на яких ми зосередимося нижче.

Як сформувати вартість послуг та заробляти більше
Як визначити вартість своїх послуг
Одне з найбільш актуальних питань для кожного фрилансера — визначення справедливої ціни на свої послуги. Існує кілька методик для розрахунку вартості вашої роботи: так, щоб і не продешевити, і в ринок вписатися, і не вигоріти, і потенціал для зростання залишався. Читайте далі та користуйтеся на практиці.

Заробляємо більше з Plus
Доведений факт — власники Plus на Freelancehunt заробляють більше за звичайних фрилансерів. Як і чому — розповіли в наступному матеріалі. Приєднуйтеся до тих, хто вже скористався перевагами Plus.


Корисності для фрилансерів
Не ігноруємо перспективи ШІ
Тут все просто: пропонуємо 15 сервісів на базі штучного інтелекту, що полегшують життя фрилансеру. Делегуйте рутинні завдання віртуальному помічнику, щоб розвивати карʼєру на фрилансі.

Вчимося на ходу
Розробники створюють безліч мобільних застосунків, що допомагають засвоювати нові знання, покращувати навички та організовувати свій час. Розповіли, що цікавого та корисного може запропонувати ваш телефон замість скролингу в соцмережах.

Поповнюємо що-почитати-список
Успішні фрилансери як ніхто інший розуміють важливість постійного розвитку, зокрема завдяки книгам. Зупиняєшся у навчанні — твоя сфера прогресує, а замовники йдуть до виконавців, які тримають носа за вітром. То які ж книжки варто читати фрилансерам? Відповідь у наступній статті.

Мотивація від новачків, які стали профі
Усі топи колись були новачками. Приємно і цінно, коли вони діляться досвідом, порадами та розповідають про свій шлях до успіху. Це дає натхнення та мотивацію розвиватися далі, ставити амбітні цілі. Пропонуємо прочитати історії новачків, які за рік роботи на сервісі досягли крутих результатів. Якщо вийшло у них, то обовʼязково вийде й у вас!
Інтервʼю з новачком року 2022

Інтервʼю з новачком року 2023

Як стати найкращим і очолити рейтинг у своїй категорії впродовж першого ж року роботи на Freelancehunt

Сподіваємося, добірка буде цікавою та корисною. Бажаємо успішного старту та продуктивної й комфортної роботи на сервісі!
