Власники інтернет-магазинів не бувають не зайнятими. Тільки на перший погляд може здатися, що це робота мрії й пасивний дохід, бо ж сайт функціонує, люди купують, гроші надходять. Проте варто хоч на мить зазирнути «за лаштунки» будь-якого бізнесу такого формату, щоб зрозуміти справжній обсяг обов’язків та завдань його власника.

Звісно, якщо справа невелика чи це тільки її старт, можна спробувати робити все самотужки. Але із часом обов’язків та завдань стане більше, а годин на добу й сил на втілення нових ідей та розвиток бізнесу не залишиться зовсім. Тут і постає необхідність наважитися та найняти кілька помічників чи навіть цілу команду.

Перша думка, що виникне у того, хто наважиться на розподіл обов’язків, — кожному спеціалістові потрібно заплатити, що призведе до серйозних фінансових витрат. Проте практика наших замовників показує протилежне: делегувавши значний обсяг обов’язків фрилансерам, більшість починає заробляти більше. Як? Коштом звільнених ресурсів для розвитку бізнесу та втілення відкладених через надмірну зайнятість ідей.

У результаті, налагодивши всі процеси, можна неабияк збільшити дохід: власник тепер знову має час і сили на нові ідеї, розширення асортименту, оновлення, актуалізацію продуктів та втілення інших амбітних планів.

Що саме довірити й кого з фрилансерів кликати на допомогу, якщо ви — власник інтернет-магазину, читайте далі:

Наповнення візуальним контентом

Будь-який бізнес, товарний та навіть послуг, починається з продукту. Щоб якомога успішніше його представити потенційним покупцям, потрібен якісний візуал. Одне тільки це заняття може забирати у власника інтернет-магазину дні та тижні. І це без урахування часу на регулярне оновлення та поповнення запасів контенту. Цей процес сміливо можна довірити фрилансерам: вони й контент підготують, й обробкою фото для товарних позицій займуться.

Часто такі спеціалісти також пропонують послуги зі створення банерів, креативів для рекламних оголошень та інфографіки. Не варто хвилюватися, що потрібен окремий фрилансер під кожен напрямок роботи: на Freelancehunt багато універсальних виконавців. Та щоб знайти такого собі в команду, доведеться поспілкуватися, переглянути роботи не в одному портфоліо, можливо навіть виділити кошти на тестові завдання. Проте скільки годин щодня можна економити, віддавши роботу з контентом у надійні руки!

Ще один напрямок роботи дизайнерів сервісу, який рано чи пізно знадобиться кожному власнику інтернет-магазину, — оновлення фірмового стилю.

«Фірмовий стиль допомагає будь-якому бізнесу побудувати сильний бренд і збільшити свої шанси на успіх у конкурентному бізнес-середовищі.» — Нікіта Баков, спеціаліст із фірмового стилю

Стрімкий розвиток технологій та запитів суспільства породжує шалену конкуренцію на ринку. І креативний та сучасний підхід до оформлення своєї справи — це вже неабияка перевага. Усе тому, що, купуючи в інтернеті, люди не можуть фізично оцінити товар: головну роль тут відіграють сильні позитивні емоції — їх і має викликати фірмовий стиль. Його оновлення — одноразова акція, результати якої працюватимуть на благо бізнесу кілька найближчих років.

Більше про важливість фірмового стилю для успіху компанії читайте у статті:

Фірмовий стиль — як підкреслити унікальність бренду
Сьогодні розповімо, як фірмовий стиль допомагає створити сильний бренд, що легко запам’ятовується та відрізняється від конкурентів.

Відеоконтент для бізнесу

Якщо ви плануєте залучати все більше клієнтів, користувачів чи підписників, не проходьте повз цей пункт. Саме відеоконтент зараз вважається найбільш популярним та дієвим форматом продуктивної взаємодії з аудиторією. Ігнорувати його можливості означає втрачати частину користувачів, адже багато людей не хочуть читати описи та дізнаватися деталі в листуванні.

Якщо своїми силами відеоролики для каталогів чи реклами ви створити не можете або не маєте на них часу, довірте це завдання фрилансерам. Повірте, професійний відеомейкер не менш зацікавлений у зростанні ваших продажів, адже це його квиток у приємний круїз, що має назву «довготривала співпраця».

«Щоб отримати найкращий результат, потрібно довіряти фрилансеру, його досвіду та експертності. Іноді прості рецепти працюють краще, ніж складні сценарії. Але в них також можуть бути реалізовані цікаві ідеї та фішки. Наприклад, зараз у більшості проєктів потрібно просто «зібрати Лего» з коротких роликів, а не знімати складні відео з продукцією. І ці ролики показують хороші результати.» — Владислав Мешков, відеомейкер

Тож не варто думати, що це надто дорого: як бачимо, робота не дуже складна, тож не потребує ні захмарних бюджетів, ні купи часу, ні цілої команди спеціалістів. Більше про переваги відеоконтенту читайте у статті:

Як бізнесу збільшити продажі на 87% завдяки відеоконтенту
Чому варто використовувати відеоконтент для просування бізнесу та як українські фрилансери можуть допомогти замовникам у створенні відеореклами.

Тексти для бренду

Ще одним етапом оновлення фірмового стилю може бути перейменування та створення нових слоганів. Це теж потужний спосіб вдихнути у бізнес нове життя. Проте замовлення таких послуг необхідне також під час розширення асортименту, створення нових лінійок чи окремих продуктів. Не знаєте, із чого почати? Опублікуйте спочатку Конкурс на неймінг і слоган, а далі доопрацюйте їх з переможцем і користуйтеся результатами.

Навіть якщо у вашому інтернет-магазині кілька десятків товарів — кожен з них потрібно якісно та змістовно описати. Бажано зробити це з певним настроєм та стилістикою, що також працюватиме на впізнаваність бренду. Те саме стосується й рекламних текстів, для створення яких потрібні відповідні компетенції. Якщо ви не маєте знань і навичок у сфері копірайтингу, краще довірити створення текстів для бізнесу спеціалістам-фрилансерам.

«Якщо фото чи відео продукту привертають увагу та показують його в найвигіднішому світлі, то текст оперує аргументами й фактами, переконує та дає пораду. Якісний опис відповідає на запитання, які можуть виникнути у покупця, ще до того, як він їх висловить, а також пропрацьовує можливі заперечення.» — Олександр Куксін, копірайтер

Про важливість цього інструмента детальніше можна дізнатися у статті:

Як описати товар, щоб збільшити продажі
Чому важливо робити якісні описи товарів. Як правильно написані тексти приваблюють покупців та допомагають продавати. Як писати ефективні описи.

Нерідко розширення бізнесу пов’язане з виходом на закордонні майданчики. У зв’язку із цим знову постає потреба в оновленні текстового контенту — перекладах. І найлегше виконавця для такої роботи знайти саме на фрилансі. За потреби така співпраця може періодично повторюватися: фрилансери не менше за вас зацікавлені у довготривалих робочих стосунках.

Просування у соціальних мережах

Statista вважає, що до 2027 року кількість користувачів соцмереж становитиме більш ніж половину населення світу — 5,85 мільярда людей. Більшість з них проводять і проводитимуть свій вільний час, а часто і робочий також, у Facebook, Instagram, TikTok. Тому красивий та якісний профіль на популярних майданчиках — база для будь-якого бізнесу. Проте, не маючи знань у цій сфері, самостійно досягти успіхів у просуванні неможливо. Таку роботу варто довірити спеціалістам: вони не тільки створять та наповнять профіль, а й займуться просуванням вашого бізнесу у соціальних мережах.

Фрилансерам цієї спеціалізації під силу реанімувати чи покращити показники, збільшити охоплення й привести нових платоспроможних та активних підписників. Як результат — більше продажів товару без вашої активної постійної участі.

«Якщо ваш товар дійсно якісніший, ніж у конкурентів, потрібно добре попрацювати, щоб донести це до потенційного покупця. Тут допоможуть правильні тексти, креативи та гарно оформлені соцмережі. Але не вийде запустити рекламу і забути про неї. Треба визначити рекламну ціль, проаналізувати актуальність та ціну товару, тестувати креативи, слідкувати за статистикою.» — Денис Сидоренко, SMM-спеціаліст

І це все потрібно робити постійно чи хоча б регулярно. Тому навряд це під силу власникові бізнесу паралельно з іншими рутинними завданнями та новими щоденними викликами.

Успішне просування в соцмережах — чек-лист для бізнесу
Пропонуємо 5 експертних рекомендацій від топового спеціаліста на Freelancehunt, що допоможуть успішно просувати бізнес у соцмережах під час війни.

Ще одна суперсила професійного SMM, що точно стане у пригоді, — здатність покращити чи навіть сформувати з нуля tone of voice вашого бізнесу. Жодна серйозна справа, якою б «крафтовою» та невеликою на початку не була, не може повноцінно розвиватися та завойовувати аудиторію без продуманого ToV:

  • може, саме проблеми із цим елементом заважають вашому продукту потрапляти прямо в серденько потенційних покупців;
  • можливо, ваш контент не передає цінностей бренду чи взагалі суперечить їм;
  • може, компанія загубилася на фоні конкурентів, які виділили більше ресурсів на створення відповідного ToV.

На сервісі сотні спеціалістів, які з радістю допоможуть підняти позиціювання бренду на новий рівень. А щоб детальніше розібратися, що ж за звір такий той tone of voice, та визначити, чи потребує він більше вашої уваги, пропонуємо прочитати статтю:

Що таке tone of voice і для чого він вашому бренду
Що таке tone of voice, для чого він потрібен і як бренду його визначити. Головні правила використання та типи ToV.

Контекстна реклама

Щоб зрозуміти, як працює контекстна реклама, достатньо звернути увагу на позначку «Реклама» біля перших посилань у пошуковій видачі. Потенційний клієнт вводить запит, а налаштована спеціалістом реклама миттєво пропонує йому релевантне посилання. Як правило, користувачі переходять відразу за першими ж посиланнями, бо:

  • поспішають;
  • зацікавлюються товаром;
  • не люблять довго гортати видачу;
  • більше довіряють першим варіантам у видачі тощо.
Як налаштувати рекламу в інтернет-магазині з нуля
У цій статті розглянемо покроковий план, як налаштовувати рекламу в інтернет-магазині з нуля і як це допоможе досягти бажаних результатів.

Оскільки такі можливості платні, за умови якісного налаштування, вони приводять активних та зацікавлених користувачів на ваш сайт досить швидко.

Потрібна системна робота над рекламним акаунтом і сайтом. Тому перевірте, чи ваш спеціаліст регулярно (мінімум щотижня) надає звіти за результатами кампаній, де вказано, що було зроблено, що спрацювало з гіпотез, що не спрацювало і чому та які плани на наступний період. — Андрій Данів, спеціаліст із контекстної реклами

Також пропонуємо чек-лист для підприємця, щоб перевірити, чи готовий ваш бізнес до запуску реклами:

Чек-лист для підприємців. Підготуйте бізнес до запуску реклами
Впевнені, що ваш бізнес готовий до запуску реклами? Перегляньте чек-лист та переконайтеся, що у вас усе гаразд з налаштуваннями рекламної кампанії.

Пошукова оптимізація

Просування у соцмережах та контекстна реклама можуть приводити клієнтів хоч завтра. А от довгострокові перспективи вашому бізнесу створює інший варіант просування — SEO-оптимізація.

Щоб користувачі інтернету могли знаходити сайт вашого бізнесу, він має бути видимим для пошукових систем. Найчастіше далі 2 сторінки у пошуковій видачі користувачі не заходять, тому ваш онлайн-магазин має потрапити на перші місця цих сторінок. Для цього потрібно докласти немало зусиль, а ще потрібні специфічні ґрунтовні знання та навички роботи з профільними інструментами для SEO-аналізу й оптимізації. Тому краще навіть не братися до цієї роботи самостійно — спеціалісти Freelancehunt з пошукової оптимізації (SEO) зроблять це швидше, якісніше та ефективніше у будь-якому разі.

SEO-спеціалісти потрібні, щоб «подружити» онлайн-ресурс із системами, які приводитимуть на ваш сайт цільову аудиторію. Вона ж зі свого боку буде купувати, замовляти, оформлювати підписку, тобто перетворюватиметься на базу постійних лояльних клієнтів.

"Якщо під час війни повноцінної можливості найняти SEO-спеціаліста немає, можете замовити технічний аудит сайту, в якому вам розпишуть найзначніші проблеми та недоліки, що безпосередньо впливають на зростання. Google оцінює сайт за сотнями різних метрик, тому важливо, щоб усе на вашому сайті було близьке до ідеального." — Олександр П., топовий SEO-спеціаліст сервісу

Існують думки про те, що пошукова оптимізація — це дорого, надто довго та без гарантій. Справді, на перші вагомі результати часто потрібно чекати місяці, а позиції можуть змінюватися після кожного оновлення алгоритмів пошуковиків. Проте бізнеси, власники яких користуються послугами SEO-спеціалістів, клієнти все ж знаходять у Google, і значна частка їх трафіку та замовлень генерується саме звідти. Цікаву та корисну інформацію про SEO-просування під час війни знайдете у статті:

Особливості SEO-просування під час війни
Експерти Freelancehunt діляться рекомендаціями, як просувати бізнес під час війни. Підготували чек-лист про особливості SEO-просування.

Супровід сайтів

Створення інтернет-магазину, його налаштування та інтеграцію з усіма необхідними сервісами потрібно довіряти професіоналам. Найімовірніше, ви так і зробили, і перший час все працювало чудово. Проте, навіть якщо спеціаліст, що цим займався, зробив свою роботу ідеально, складнощі надалі дуже навіть можливі. Наприклад, ви запустили масштабну акцію, і ваш сайт «приліг відпочити» через небачене раніше навантаження. Щоб таких ситуацій уникнути чи швидко з ними розбиратися, і потрібні фрилансери, які займаються супроводом сайтів.

Якщо вже співпрацювали зі спеціалістом, який налаштовував чи, можливо, доопрацьовував вашу платформу, запропонуйте проєкт йому. Якщо ж навіть не знаєте, до кого звернутися по допомогу, відкрийте публічний проєкт на сервісі чи виберіть виконавця за відгуками, оцінивши рейтинг та портфоліо. Коли виконавець полагодить сайт і співпраця вам сподобається, домовтеся про майбутні персональні проєкти в разі необхідності.

Якщо вже співпрацювали зі спеціалістом, який налаштовував чи, можливо, доопрацьовував вашу платформу, запропонуйте проєкт йому. Якщо ж навіть не знаєте, до кого звернутися по допомогу, відкрийте публічний проєкт на сервісі чи виберіть виконавця за відгуками, оцінивши рейтинг та портфоліо. Коли виконавець полагодить сайт і співпраця вам сподобається, домовтеся про майбутні персональні проєкти в разі необхідності.

Перед початком співпраці: як оцінити портфоліо фрилансера
Щоб вибрати фрилансера для співпраці, треба оцінити його портфоліо. Допоможемо розібратися в нюансах роботи із цим інструментом на Freelancehunt.

Бухгалтерські послуги

Погодьтеся, звертатися до бухгалтера за консультацією тільки в разі виникнення серйозних проблем — не найкраща стратегія для спокійної роботи. Звісно, можна самостійно вести ФОП, сплачувати податки, складати звітність, але питання виникатимуть обов’язково. Саме тому на сервісі можна замовити бухгалтерські послуги — консультацію, ведення, допомогу з окремих питань чи проблемних ситуацій.

Спеціалісти-бухгалтери:

  • підкажуть, як правильно відкрити чи закрити ФОП;
  • допоможуть вибрати оптимальну систему оподаткування;
  • проведуть аудит вашої документації;
  • виявлять та виправлять проблемні моменти;
  • проконсультують щодо нововведень, які підприємцям необхідно знати та враховувати в роботі.

Особливо актуальними бухгалтерські послуги стали у зв’язку з обов’язковістю використання малим бізнесом ПРРО з 1 жовтня 2023 року.

«За аналогією до обов’язкового щорічного чек-апу організму в лікаря, варто щороку робити чек-ап свого ФОП. Якщо це робити щорічно, то підприємець може уникнути багатьох проблем. Інколи, коли клієнти просять взятися за ведення їх бізнесу, я знаходжу дуже багато проблем та недоліків. Особливо, коли власники самостійно ведуть підприємницьку діяльність.» — Катерина Свідрик, бухгалтер

Переваги такого підходу очевидні: швидко, якісніше, ніж власними силами, надійно та дистанційно. Більше на цю тему:

Особливості бухгалтерських послуг на фрилансі
Розповідаємо про специфіку бухгалтерських послуг на фрилансі, кому і в яких випадках вони потрібні. Розглядаємо кейс бухгалтерської консультації.

Юридична підтримка

Крім рутинних процесів, фрилансери сервісу з радістю допоможуть вам з юридичними питаннями. Якісне консультування щодо законодавчих норм та вимог — мастхев для спокійного сну власника бізнесу, не кажучи вже про розгляди та підтримку у проблемних ситуаціях. Для цього зовсім не потрібен штатний працівник: у юриста на сервісі ви можете як замовити разову консультацію, так і сформувати систему регулярних звернень.

Кілька порад для організації співпраці з фрилансерами

Ще одне хвилювання власника інтернет-магазину може бути пов’язане з незрозумілістю організації співпраці з кількома виконавцями. Проте і тут Freelancehunt має кілька корисних можливостей, які полегшать організацію співпраці з кількома фрилансерами та навіть цілою командою спеціалістів.

Команда

Щоб мати швидкий доступ до всіх спеціалістів, на Freelancehunt є можливість додавати фрилансерів до команди. Для цього просто потрібно натиснути відповідну кнопку в особистому профілі виконавців й дочекатися прийняття запиту.

Зручно також, що зі сторінки «Команда та нотатки» можна надсилати особисте повідомлення користувачу на сайті, переглядати листування з ним та запросити на черговий проєкт.

Нотатки

Ви можете додати особисту нотатку про будь-якого користувача на сайті — її буде видно тільки вам. Позначка про наявність нотатки буде відображатися у ставках та листуванні. Цю можливість зручно використовувати для робочих коментарів та коли потрібно занотувати питання чи побажання, які ви хотіли б обговорити пізніше.

Freelancehunt Messenger

Можливість, що з’явилася зовсім нещодавно, але здатна в рази полегшити комунікацію з виконавцями — використання месенджера. Користувачі, крім текстової інформації, можуть надсилати посилання, картинки, вкладення, скриншоти. Інформування користувача про нове повідомлення відбувається за допомогою Push-сповіщень. Так ви завжди матимете доступ до листування, зможете оперативно відповісти чи отримати відповідь на будь-які робочі питання.

Завантажте просто зараз, якщо не зробили цього раніше:

🍏 Для пристроїв на базі iOS.

🤖 Для пристроїв на базі Android.

Запуск мобільного застосунку Freelancehunt Messenger
Freelancehunt презентує месенджер, який полегшить спілкування користувачів сервісу. Застосунок працює на телефонах на базі Android та iOS.

Бізнес Сейф

Бізнес Сейф — сервіс на Freelancehunt, завдяки якому замовники можуть оплачувати послуги фрилансерів з рахунків компанії за договором. Коли співпраця закінчена, працівники сервісу готують та надсилають усі звітні папери для бухгалтерії. Для співпраці через Бізнес Сейф можна вибрати як фрилансера — фізичну особу, так і ФОП та юридичну особу. У такий спосіб легко вести документацію та звітність, не докладаючи додаткових зусиль.

Усі деталі цього формату співпраці описані у статті:

Як компаніям співпрацювати з фрилансерами через Бізнес Сейф
Бізнес Сейф на Freelancehunt надає можливість компаніям співпрацювати з фрилансерами та оплачувати їхні послуги з рахунку компанії за договором.

Підсумуємо

Отже, на Freelancehunt ви можете мати зручну своєрідну управлінську систему з можливістю співпрацювати, спілкуватися, контролювати та прозоро вести розрахунки з виконавцями завдань. А в разі будь-яких складнощів також отримаєте блискавичну допомогу Команди турботи.

Не секрет, що замовників, які є власниками інтернет-магазинів, на фрилансі все більше. Далеко не завжди є можливість і сенс наймати працівників у штат, тому проєктний формат — ідеальний варіант для більшості малих та середніх бізнесів.

То що ж отримує власник інтернет-магазину, вирішивши довірити частину своїх обов’язків виконавцям на Freelancehunt:

  • великий вибір спеціалістів;
  • можливість оцінити портфоліо, відгуки та рейтинг виконавця, перш ніж пропонувати співпрацю;
  • зручний формат для спілкування;
  • гарантію безпечної роботи;
  • резервування коштів до моменту отримання готових робіт;
  • зручний інструментарій для створення команди спеціалістів;
  • консультації та допомогу Команди турботи з будь-яких питань;
  • можливість отримувати документи для звітності.

А найважливіше — якісно і вчасно надані послуги з будь-якої спеціалізації, що допоможуть розвивати та просувати ваш інтернет-магазин в рази швидше, ефективніше та простіше.