У попередніх матеріалах ми розповіли, як швидко знайти фрилансера на сервісі та безпечно працювати. Тема сьогоднішньої статті — як вибрати одного виконавця, якщо ви опублікували проєкт і отримали кілька ставок.
Бонус: топ-3 поради замовникам, як ефективно працювати зі ставками на проєкт.

На що звертати увагу під час вибору виконавця

Щоб вибрати одного фрилансера, зверніть увагу на 3 головні моменти:

  1. Текст ставки.
  2. Портфоліо.
  3. Відгуки.

Розповімо докладніше про кожен із цих пунктів та про те, яку додаткову інформацію ще можна аналізувати.

Текст ставки

Віддавайте перевагу виконавцям, які створюють персоналізовані ставки саме під ваш проєкт. Так вони демонструють свою зацікавленість і розуміння нюансів завдання. Як мінімум це буде показником, що виконавець детально знайомиться з кожною пропозицією.

На окрему увагу заслуговують відгуки з конкретними прикладами робіт у схожих проєктах. Ви зможете краще оцінити практичні навички фрилансера і зрозуміти, на який результат варто очікувати.

Топ-3 поради, як ефективно працювати зі ставками на проєкт

Розкажемо, як ефективно працювати зі ставками на проєкт, коли їх багато. Це зекономить вам час на опрацювання пропозицій від фрилансерів та допоможе швидше вибрати виконавця.

Які інструменти ви можете використовувати на сервісі:

1. Відхилити ставки. Якщо ставка фрилансера вас не зацікавила, відхиліть її, щоб вона не відвертала вашу увагу надалі. За потреби ви можете переглянути такі ставки в будь-який момент.

2. Сортувати ставки за параметрами, які для вас актуальні:

  • дата — щоб відсортувати нові ставки, які ви ще не переглядали,
  • виконавці онлайн — з ними можна розпочати спілкуватися просто зараз,
  • рейтинг на сервісі — можна побачити, хто з топових виконавців відгукнувся на ваш проєкт,
  • вартість роботи,
  • час виконання.

3. Переміщення ставок. Скористайтеся цією опцією, щоб підняти чи опустити вибрані ставки або поміняти їх місцями. Так ви зможете перемістити наверх найцікавіші пропозиції та не витрачатимете час на їх пошук.

Скористайтеся нашими порадами, щоб ефективно працювати зі ставками та якнайшвидше вибрати виконавця!

Портфоліо

Портфоліо — можливість для виконавця показати замовнику свої реальні вміння на практиці. Важливо, щоб крім яскравих робіт у портфоліо були:

  • релевантні приклади з вашої ніші;
  • свіжі роботи, оскільки, можливо, конкретні завдання виконавець виконував давно і йому потрібно оновити свої знання;
  • описи кожної роботи, наприклад, цілі, використовувані інструменти, конкретно виконані кроки, результат.

Відгуки

Відгуки іноді можуть сказати набагато більше про виконавця, ніж уся доступна про нього інформація. Звертайте увагу на співвідношення позитивних і негативних відгуків. Наприклад, якщо на 20 позитивних припадає 1 негативний, то ви цілком можете розглядати цього фрилансера для співпраці. Враховуйте об'єктивність негативних відгуків — виконавець систематично не справляється із завданнями чи сталася одинична ситуація.

У відгуках зверніть увагу на те, за що хвалять або, навпаки, критикують виконавця, які переваги виділили інші замовники.

Отже, якщо у фрилансера хороший текст ставки, портфоліо з прикладами з вашої ніші та позитивні відгуки, це вже привід розглядати його як потенційного виконавця.

Якщо інформації для ухвалення рішення недостатньо, ви можете вивчити розділ «Про себе» та ознайомитися зі статистикою профілю фрилансера.

Розділ «Про себе»

Тут цікаві такі показники, як рейтинг, спеціалізації та наявність Plus.

Рейтинг — показує загальну активність виконавця на сервісі. Під час формування рейтингу враховується, як часто фрилансер заходить на сервіс, заповнене портфоліо, профіль і багато інших чинників. Ми не розголошуємо інформацію про алгоритми розрахунку цього показника, щоб у користувачів не було можливості маніпулювати даними.

Статистика спеціалізацій. Ще один важливий критерій у профілі фрилансера — спеціалізації, за якими успішно завершені проєкти через Сейф. Вони наочно показують, у якій саме спеціалізації у виконавця є досвід на сервісі. Іншими словами, кваліфікація фрилансера в певних категоріях підтверджена практично.

Plus — платна опція. Його наявність свідчить про те, що фриланс для виконавця — основне місце роботи. Він відповідальніше ставиться до виконання завдань, адже дорожить своєю репутацією та рейтингом.

Статистика акаунта

У статистиці вам доступні такі дані:

  • Скільки замовлень у роботі — допомагає оцінити завантаження виконавця і зрозуміти, чи зможе він впоратися з вашим обсягом роботи в потрібні вам терміни.
  • Кількість арбітражів — показує кількість програних фрилансером арбітражів і допомагає зрозуміти, як часто виникають спірні ситуації з виконавцем.

Усі ці показники — не ключові, а лише такі, що доповнюють. Беріть їх до уваги, але орієнтуватися краще все-таки на текст відгуку, портфоліо та відгуки.

Що робити, коли все одно сумніваєтеся і не можете визначитися з виконавцем

Якщо після вивчення акаунта фрилансера у вас залишаються питання, ви можете написати йому в особисті повідомлення:

  • запитати про досвід у вашій чи суміжній ніші;
  • уточнити, чи вільний він для роботи;
  • можливо, ви захочете порадитися з ним щодо дедлайнів і бюджету.

На етапі обговорення ви зрозумієте, чи підходить конкретний фрилансер для співпраці. Якщо так, то можете сміливо обирати його як виконавця проєкту.

Зверніть увагу, якщо ви обговорюєте в особистих повідомленнях питання, які стосуються безпосередньо виконання завдання, після передання проєкту в роботу перенесіть усі домовленості в Робочу область.

Ще не знайшли виконавця для виконання свого завдання? Саме час це зробити.