Будь-яка робота, працюєте ви на фрилансі чи у штаті компанії, вимагає певних знань, зусиль і відповідальності, тоді як наш мозок і організм – турботи та відпочинку. Важливо пам'ятати про це і намагатися досягати того самого дзену — work-life balance, про який ми багато говоримо й чуємо, але часто не дотримуємось і просідаємо в одному з аспектів. Баланс між професійним та особистим життям — це стан внутрішньої гармонії, який потрібно відстежувати, перевіряти й підживлювати.
Як не впадати у крайнощі — не грузнути по самі вуха у роботі, але й не ігнорувати дедлайни — команда найбільшого маркетплейса послуг України pokupon.ua має дієві поради та знижки до 80% на відпочинок і враження для відчуття гармонії.
Переоцінка цінностей
За шаленим ритмом життя і здобуванням матеріальних ресурсів ми часто забуваємо про важливі для себе речі. Зупиніться на хвильку. Знайдіть час, щоб подумати над різними сферами свого життя, оцінити, як кожна з них впливає одна на одну і що ви водночас відчуваєте.
Спитайте себе:
- Чи маю я достатньо часу на те, що мені дійсно хочеться, що мені дійсно цікаво?
- Чи приділяю я достатньо уваги, часу та енергії людям чи речам, які мають для мене значення?
- Чи відповідають мої щоденні дії моїм професійним чи особистим цілям?
- Які цінності у мене в пріоритеті зараз?
- В якій сфері свого життя я відчуваю, що не роблю наступні кроки?
Ці непрості відверті запитання потрібно ставити собі регулярно. Вони повертають до реальності, допомагають переглядати та правильно розставляти пріоритети, залишаючись у гармонії із собою.
Плануйте свою зайнятість
Навіть якщо ви працюєте за вільним графіком і у вас немає чітко регламентованого роботодавцем робочого дня, краще планувати самостійно свій графік роботи на день чи одразу на тиждень.
Планування допомагає структурувати завдання і справи, рівномірно розподіляти навантаження і дотримуватись дедлайнів, а також вибудовувати свій робочий день з урахуванням своїх біоритмів та часових проміжків максимальної продуктивності.

Правильно визначайте пріоритети
Правильне сортування справ дозволяє відсіяти зайве, зекономити час і звільнити простір для справді значущих та важливих речей. Для визначення пріоритетів користуйтеся класним інструментом — матрицею Ейзенхауера.
Згідно із цим оцінювальним методом завдання діляться на важливі й неважливі; термінові й нетермінові:
- Лівий верхній квадрат: важливо і терміново. На цих завданнях слід зосередитися у першу чергу. Ці пріоритети найбільше відповідають вашим цілям.
- Правий верхній квадрат: важливо, але не терміново. Це буденна важлива діяльність. яка наближає до мети, але яку можна робити пізніше.
- Нижній квадрат зліва: терміново, але не важливо. Якщо можливо, делегуйте ці завдання іншим, особливо якщо вони не сприяють досягненню ваших довгострокових цілей.
- Правий нижній квадрат: не важливо і не терміново. Видаліть ці завдання зі свого списку або виконуйте їх, коли у вас є вільний час, оскільки вони відривають від ваших пріоритетних цілей.
Ще простіший підхід — скласти список завдань та позначити кожен пункт як терміновий чи важливий. Часто ми відкладаємо важливі, але ресурсно затратні завдання через постійний завал терміновими. Промаркувавши ті проєкти, які дійсно мають значення для вашого розвитку, вам буде простіше знайти для них час.
Якісний відпочинок
Обираючи фриланс, ви самі визначаєте, скільки працювати та відпочивати. Для збалансованої work-life формули важливо не тільки знаходити час на відпочинок, але й робити його емоційно насиченим.
Якісний відпочинок — це зміна діяльності, можливість перемкнутися і зануритися у новий спектр переживань. Саме з таких моментів ви зможете черпати нові ідеї, натхнення та енергію для реалізації нових проєктів. Плануючи тайм брейки й вікенди, буде добре, якщо ви завжди будете міркувати, виходячи зі своїх бажань.
Складіть to do list тих речей, які ви хочете спробувати й реалізувати поза роботою:
- відкривати для себе нові цікаві гастрономічні заклади;
- піднятися на вершину гори у Карпатах;
- відчути максимальний адреналін на найекстремальніших атракціонах Буковеля;
- дослідити максимальну кількість старовинних замків України;
- покататися на квадроциклах;
- влаштувати незабутню фотосесію;
- сходити у театр, кіно, на концерт;
- спробувати себе у живописі;
- прокачати скіл ораторського мистецтва;
- вивчити іноземну мову тощо.
Все це та більше ідей для відпочинку зі знижками до 80% ви знайдете на pokupon.ua.

Піклуйтеся про здоров’я
Здоров'я — наша база, яка дозволяє бути ефективними у реалізації всіх сфер життя. Тому важливо ввести практику щорічних чекапів, щоб підтримувати себе завжди у гарному стані. А якщо вже захворіли і знаходитеся не в ресурсі, то дайте собі час одужати: візьміть лікарняний, сходіть до лікаря, за необхідності здайте потрібні аналізи, УЗД, а також попередьте замовника про те, що дедлайни можуть зміститися з поважної причини.
Work-life balance зараз як ніколи у тренді, адже сенс роботи полягає саме у тому, щоб жити й насолоджуватися яскравим та наповненим емоціями життям, а не жити, щоб працювати.
Саморозвиток — це також про work-life balance
Людина навчається та розвивається все життя. Що краще ви знаєтеся на своїй справі, то вища ваша цінність на ринку праці як спеціаліста. Відповідно, що більше ви заробляєте за звичних витрат часу, то більше відпочинку і кайфушних речей можете собі дозволити. Складіть список найкращих особистостей у вашій справі, які вас надихають, список скілів, які б ви хотіли у собі розвивати, та інтегруйте їх у план навчання.
Отже, ідеальна формула life work balance фрилансера складається з реалізації себе не тільки як кваліфікованого спеціаліста, здатного заробляти гроші, але і як щасливої всебічно розвиненої особистості. Бажаємо працювати в улюбленій сфері та насолоджуватися життям.
Матеріал надано редакторською командою ресурсу pokupon.ua.
