Нещодавно ми розповіли, чому варто вибирати топові приклади для перших 3 місць у портфоліо, та розкрили лайфхаки, як це робити. Сьогодні поговоримо про те, як оформлювати роботи в портфоліо, щоб воно працювало як ефективний інструмент залучення замовників. Правильно оформлене портфоліо допомагає привернути увагу потенційних клієнтів та отримати на 20% більше нових проєктів.

А ще розкажемо про нову опцію на сервісі — переклад портфоліо 4 мовами.

Як фрилансеру вибрати топ-3 роботи для портфоліо
Розповідаємо, чому важливо вибирати топові роботи для перших 3 місць у портфоліо, та розкриваємо лайфхаки, як правильно це робити.

Загальні рекомендації, як правильно додавати приклади робіт до портфоліо

На що звертає увагу замовник, потрапляючи у профіль фрилансера? Насамперед на портфоліо та відгуки. Це одні з найголовніших параметрів, які впливають на вибір спеціаліста для проєкту. Цікаве портфоліо — це не просто красивий кейс, а й спосіб показати клієнту, як ви можете розв'язати його питання. Чим більш переконливе ваше портфоліо, тим більше замовників захочуть вибрати саме вас виконавцем свого проєкту.

Кілька загальних рекомендацій, які допоможуть спеціалістам будь-якого напрямку зробити привабливе портфоліо.

Дайте назву роботі

Важливо давати максимально точну назву. Це допоможе замовнику зрозуміти, яке саме завдання ви виконували. Наприклад, «Логотип для онлайн-магазину одягу», «Дизайн багатосторінкового сайту будівельної компанії», «Лендінг для студії дизайну інтер'єрів». Назва має складатися з більш ніж 1 слова, щоб дати повну інформацію про ваш проєкт.

Опишіть завдання, яке виконували

У поле «Опис роботи» додайте інформацію про завдання. Наприклад, розробили дизайн сайту з певним функціоналом, підготували 15 постів для просування сторінки про курси англійської мови.

Вкажіть тематику чи напрямок

Наприклад, туризм, логістика, медицина тощо. Це можна зробити безпосередньо в описі роботи. Так замовникам буде легше зорієнтуватися, чи виконували ви релевантні проєкти.

Деталізуйте навички, технології чи інструменти, які використовували в роботі

Наприклад: написання статті в науково-публіцистичному стилі, розробка сайту на РНР, створення 10 ілюстрацій для соцмереж у стилі flat.

Покажіть результати та профіт для замовника

Наприклад, зростання продажів на 30% з контекстної реклами без підвищення вартості ліда; розробка банерів для просування нового продукту; розробка бота, який підвищив продажі на 10%; реалізація дизайну квартири, що допоміг заощадити 30% часу на ремонт нової квартири.

Зверніть увагу: це найважливіший пункт в оформленні роботи для портфоліо. Але в більшості випадків необхідну інформацію потрібно уточнювати у замовників.

Додайте посилання на ресурс, де можна побачити результат

У полі «Посилання» дайте посилання на сайт, статтю в ЗМІ, систему аналітики, яка показує зростання трафіку, тощо. Замовник побачить, що ви виконали реальний проєкт, який приносить користь клієнтам. До речі, у власників Plus є можливість зробити скріншот сайту автоматично і додати його до роботи.

Напишіть вартість

Так замовникам легше зрозуміти, який бюджет виділити на аналогічний проєкт.

Вкажіть категорію роботи

Якщо ви спеціалізуєтеся на кількох напрямках, вказуйте категорію кожної роботи. Інформація буде показана на сторінці профілю фрилансера перед портфоліо. Це допоможе замовникам швидше зорієнтуватися у вашому портфоліо та відразу знайти відповідні приклади.

Додайте теги # під скриншотом чи описом

За ними потенційні клієнти зможуть знайти вашу роботу в загальному каталозі фрилансерів.

Нова опція на сервісі — портфоліо 4 мовами

Ми постійно вдосконалюємо сервіс, щоб робота фрилансерів була ще більш ефективною. Нещодавно зробили нову опцію — можливість додати назву роботи та її опис у портфоліо 4 мовами, доступними на сервісі. Стандартно ви заповнюєте назву та опис роботи мовою вашої локалізації на платформі. Іншими трьома мовами можете перекласти самостійно.

Як це зробити

1. Перейдіть на сторінку свого портфоліо та натисніть «Завантажити роботу».

Зверніть увагу: ми розробили новий дизайн функціонала портфоліо.

2. У вікні, що відкрилось, заповніть поля «Назва роботи», «Опис роботи». Тут є можливість перекласти текст 4 мовами.

3. Щоб зробити переклад, просто виберіть одну чи кілька мов та перекладіть текст.

4. Якщо ви завантажили роботу раніше, можете додати переклади іншими мовами через функцію редагування.

Чому це важливо

Замовник, у якого вибрана інша мова локалізації на сервісі, ніж у вас, побачить назву та опис вашої роботи своєю мовою. Наприклад, якщо портфоліо у вас заповнене польською мовою, замовник з Польщі зможе з ним ознайомитися зручною для себе мовою.

Ми радимо всім фрилансерам перекласти назву та опис роботи всіма доступними мовами, щоб замовникам було комфортніше працювати з вами.

Незабаром ми впровадимо автопереклад портфоліо фрилансерів 4 мовами. Але рекомендуємо робити це самостійно, оскільки машинний переклад усе одно не буде досконалим. Ми обов’язково повідомимо, коли буде запроваджено цей функціонал.

Дотримуйтеся наших рекомендацій, щоб зробити сильне портфоліо, яке приверне нових клієнтів та допоможе отримати ще більше нових проєктів. Бажаємо успішної та продуктивної роботи на сервісі!