У попередній статті ми почали тему важливості якісних текстів для інтернет-магазину. Розповіли про статті на головну сторінку, «Про нас», важливість розділу «Новини», тексти для опису товарів. Детальніше у 1 частині:

Як створити ефективні тексти для інтернет-магазину
Експерти Freelancehunt діляться нюансами створення текстів для eCommerce. Надають поради, як значно збільшити конверсію.

Сьогодні розкриємо такі теми:

Тексти в категоріях та підкатегоріях

Наявність текстів у категоріях і підкатегоріях товарів допомагає покращити користувацький досвід. Споживач може впевнено орієнтуватися в рамках вебпорталу та ще й отримувати корисну інформацію.

Значення текстів у категоріях та підкатегоріях

Оскільки цей тип текстів розповідає про асортимент товарів, він містить метатеги, ключові слова. Це частина оптимізації, що позитивно впливає на видачу проєкту пошуковими системами. Також у текстах зручно розміщувати додаткові посилання, які переводитимуть покупців до інших сторінок магазину.

Структура та важливі елементи

Структурований текст категорії містить інформацію про розмаїття продукції, її особливості та переваги. Текст повинен мати логічну структуру, включати списки, абзаци, підзаголовки (якщо йдеться про великий матеріал). Одним з обов'язкових елементів є розміщення УТП. Споживач має перебувати на сайті з розумінням того, чому кожен раз він робить саме цей вибір. Загальні фрази будуть недоліком, а не перевагою. Оптимізація тексту під конкретний магазин і категорію є обов'язковою для спеціаліста.

Приклади вдалих та невдалих текстів в категоріях/підкатегоріях з детальним розбором

✅Опис категорії містить детальну розповідь про товари, які пропонуються. Споживач відразу бачить, що є на сайті та чому варто придбати той чи той продукт. Сторінка містить опис переваг продуктів з акцентом на натуральні компоненти та відсутність шкідливих добавок.

❌А от ця сторінка не є доречною. У ній йдеться лише про можливість придбати товар, проте відсутні будь-які характеристики, переваги чи хоча б опис асортименту.

Статті в блозі

Привернути увагу до діяльності інтернет-магазину можна не лише описами конкретних товарів і категорій. Наявність блогу — зручний і корисний інструмент. У ньому можна ділитися інформацією про нові колекції, надавати поради та навіть публікувати оригінальні рецепти, якщо йдеться про магазин, який реалізує харчові продукти.

Роль блогів у підвищенні довіри та SEO

Наявність блогу надає потенційним клієнтам розуміння, що бізнес не просто реалізує товари. Він виступає експертом, який може порадити, як краще вчинити в тій чи тій ситуації. Можливості дізнатися більше про продукцію й одразу придбати її добре поєднуються в рамках одного сайту. До того ж під час написання текстів для блогу використовують ключові слова, метатеги, вказують повні назви товарів, розміщують посилання на інші сторінки. Це позитивно впливає на сприйняття інтернет-магазину пошуковими системами.

Як писати корисні та релевантні статті для блогу

Релевантний і корисний текст для блогу завжди містить у собі такі компоненти:

  • демонструє експертність — читач бачить історії успіху та докази, ознайомлення з якими встановлює довіру;
  • підкреслює вигоди співпраці — автор не лише надає корисну інформацію, а й звертається особисто до моментів, які цікаві потенційному клієнту;
  • містить сильний заклик до дії — завдяки йому читач завжди розуміє, що потрібно робити далі, щоб закрити власні питання.

Аналіз бажань аудиторії допомагає говорити саме про те, що їй потрібно. Це підвищує прихильність споживачів.

Вибір тематики та планування контенту

Якщо йдеться про магазин сучасного одягу, то можна розмістити такі статті:

  • презентація нової колекції;
  • використання того чи того аксесуара;
  • цікаві поєднання фасонів і кольорів.

Важливо в кожному тексті вставити посилання на товари, які можна придбати в магазині. Така стаття буде не лише пізнавальною, а й корисною як для потенційних клієнтів, так і власне самого бізнесу.

Структура статті

  • Варто обрати заголовок, який повністю розкриватиме тему. Прочитавши його, споживач має розуміти, на які запитання він зараз отримає відповідь.
  • Для зручності читання не зайвим буде розміщення плану перед текстовим матеріалом, щоб аудиторія мала можливість перейти в потрібний розділ за один клік.
  • У самій статті варто розглянути питання з різних боків. Тобто, якщо йдеться про вибір пилосмоків, потрібно розповісти не лише про функції, а й про потужність, різновиди, ергономіку, унікальні особливості.

Приклад

Стаття про вибір посудомийної машини починається з плану. Це вже говорить про те, що в неї є чітка структура. Споживач одразу може оцінити, чи знайде він у матеріалі саме те, що шукає.

У статті читачі можуть побачити рекомендації, щоб одразу перейти до купівлі. У самому кінці є повідомлення про знижку — це дуже вдалий і продуманий крок.

Якісний текст для блогу відрізняється від неякісного наявністю чіткої структури, попаданням у болі клієнта. Після його прочитання вдається закрити всі питання та прийняти остаточне рішення щодо використання ідеї чи купівлі певних товарів.

Сторінка «Акції»

Можливість придбати продукцію зі знижками допомагає утримувати наявних і приваблювати нових клієнтів. На цій сторінці варто завчасно публікувати інформацію про заплановані акції. Варто виділити головну умову та додати мультимедійний контент. Також важливо повідомити чіткі терміни дії, а також вказати конкретні цифри. Якщо акція має декілька умов, їх варто детально прописати, щоб споживач чітко розумів цінність пропозиції.

Таке яскраве оформлення одразу привертає увагу. Тим паче, що на цій самій сторінці можна приєднатися до програми лояльності та дізнатися про неї більше.

Сторінка «Доставка»

Ця сторінка є обов'язковою та має містити лаконічно подану інформацію. Не варто переходити на неформальний тон розмови. Корисними для споживача будуть лише структуровані дані про те, як отримати товар.

Сторінка «Оплата»

Невеличкому магазину достатньо оформите лише одну сторінку, щоб повідомити покупців про доступні способи оплати. Якщо йдеться про гіпермаркет чи великий торговельний майданчик, варто зібрати вичерпні відповіді на всі запитання, що можуть виникнути у клієнтів.

Копірайтинг для соціальних мереж

Соціальні мережі — популярне джерело отримання інформації. Їх не варто уникати, якщо ви хочете побудувати успішний бізнес, який орієнтується на потреби клієнтів.

Ведення сторінок бізнесу в соціальних мережах — це хороша можливість розширити коло потенційних клієнтів і вийти на новий рівень довіри у співпраці. Соціальні мережі — гарне місце для публікації:

  • інформації про розіграші для підписників та актуальні акції (Instagram);
  • повідомлення споживачів про поповнення асортименту (Facebook);
  • огляд популярних товарів і способів їхнього використання (TikTok).

У соціальних мережах можна створити вільнішу атмосферу для взаємодії з аудиторією.

Гарний спосіб привернути увагу до нового товару:

Можливість звернути увагу на соціальні проєкти:

Що ще почитати на цю тему:

Успішне просування в соцмережах — чек-лист для бізнесу
Пропонуємо 5 експертних рекомендацій від топового спеціаліста на Freelancehunt, що допоможуть успішно просувати бізнес у соцмережах під час війни.

Вплив текстів під Outreach на просування інтернет-магазинів

Outreach — це маркетингова стратегія, застосування якої допомагає бізнесу вийти на новий рівень. Головна мета — активне залучення нових клієнтів. Йдеться про співпрацю з особами та організаціями, які є впливовими для певної аудиторії. Використання ефективної стратегії Outreach надає можливість отримати такі переваги:

  • робить бренд більш впізнаваним — потенційні клієнти все частіше звертають на нього увагу завдяки поінформованості;
  • сприяє покращенню Domain Authority, що говорить про авторитетність ресурсу;
  • дозволяє бізнесу охопити якомога більше споживачів;
  • персоналізований контент доводить клієнтам, що ви дійсно робите кроки до покращення взаємодії;
  • націленість на конкретну аудиторію дозволяє отримати негайні результати.

Потужну стратегію Outreach не варто ігнорувати. Співпраця з професійними копірайтерами допоможе отримати тексти, які максимально розкриють потенціал вашого проєкту перед клієнтом.

Приклади успішних стратегій Outreach

Пропонуємо дізнатися, як саме можна швидко збільшити конверсію, якщо використовувати методи Outreach.

Більшість людей щоденно відкривають соціальні мережі, щоб подивитися, що нового сталося у друзів, а також відвідати сторінки улюблених блогерів. Останні — це публічні персони, до думок яких аудиторія звикла прислуховуватися. Співпраця з ними — гарний спосіб за невеликий час отримати значну кількість нових клієнтів.

На фото — канал популярного блогера, який прибирає у найскладніших умовах. Дівчина використовує товари Scrub Daddy Inc., у результаті чого кількість клієнтів бренду постійно збільшується.

Також можна співпрацювати з галузевими та новинними сайтами. Використовувати їх для публікації матеріалів, які точно зацікавлять потенційну аудиторію. Це можуть бути статті про укладання плитки своїми руками чи поради, як уникнути зайвої вологи на стінах ванної кімнати. У таких матеріалах дуже легко розмістити посилання на магазин, в якому вдасться придбати необхідні для роботи товари.

Великі гіпермаркети співпрацюють з блогерами, та не лише. Яскравий приклад — шоу «Ліга блогерів». Воно було створене мережею «Епіцентр». Не дивно, що під час виконання завдань впливовими особами можна було побачити чимало брендової атрибутики. Власники мережі гіпермаркетів максимально скористалися можливістю запам'ятатися великій кількості людей.

Що ще почитати на цю тему:

На яких платформах просувати особистий бренд чи бізнес
Існує багато різних платформ для просування вашого особистого бренду чи бізнесу. Сьогодні вчимося обирати платформи, де ми будемо просуватися.

Важливість відгуків для розвитку інтернет-магазину

Відгуки покупців — це важливе джерело інформації як для власників магазину, так і для потенційних клієнтів. Відомо, що понад 90% покупців вивчають думки інших споживачів перед купівлею. Наявність відгуків сприяє тому, що бренд стає більш впізнаваним, а співпраця з ним сприймається прозорою. Довіра до інтернет-магазину зростає, і кількість продажів збільшується.

  1. У відгуках клієнти часто згадують вид товару та навіть його повну назву. У результаті пошукові системи все частіше пропонують сайт за запитом.
  2. Конверсія збільшується, адже споживачі можуть дізнатися більше про продукт і переконатися в тому, що саме він здатен закрити певні завдання.
  3. Наявність відгуків на сайті показує клієнтам, що їхня думка цінується. Це зміцнює довіру до бізнесу.
  4. Забезпечення позитивного іміджу. Користувачі знаходять час, щоб залишити відгук. Це говорить про те, що вони не залишаються байдужими до проєкту.

Надання зворотного зв'язку допомагає підсилити комунікацію між компанією та клієнтами. Кожному споживачеві приємно отримати відповідь на відгук, адже ніхто не хоче бути лише привидом на сторінках чийогось бізнесу.

Щоб писати якісні тексти для eCommerce, спеціаліст має глибоко розбирається в товарі та потребах аудиторії, на яку він розрахований. У наступній статті розкриємо секрети ефективного копірайтингу та допоможемо уникати поширених помилок в описі товарів.