Дизайн інтер'єру відіграє важливу роль у створенні приємної атмосфери та задоволенні потреб власників, чи то житлові приміщення, чи то офіси, чи то комерційний простір. Розробка дизайн-проєкту інтер'єру — ключовий етап у створенні привабливого, функціонального та гармонійного простору.

Вдало спроєктований інтер'єр виконує кілька важливих функцій:

  • дозволяє втілити бажання клієнта,
  • відображає вподобання власника, його інтереси, спосіб життя,
  • привертає увагу своєю унікальністю,
  • створює функціональне середовище шляхом правильного планування й розташування меблів, ефективного використання простору та освітлення,
  • сприяє підвищенню продуктивності та комфорту життя.

Чому замовляти дизайн та проєктування інтер’єру на фрилансі — це правильне рішення

Якщо ви вирішили, що дизайн-проєкт вам потрібен, постає питання, де саме його замовляти. Щоб зробити такий проєкт самому, потрібні спеціальні навички та знання, інакше можна просто втратити час та гроші. Найкращий варіант — звернутися до професіоналів своєї справи.

Цікавий факт: навіть під час війни підприємці готові будувати та відновлювати бізнес, житло, комерційні проєкти. Спостерігаємо збільшення загальних бюджетів у проєктуванні на 151,95%, ландшафтному дизайні на 113,25%, архітектурних проєктах на 102,27%.

Топ-5 причин, чому варто замовити проєкт у дизайнера на фрилансі:

  1. Має знання та експертизу, завдяки яким створить простір, що відповідатиме вашим потребам і бажанням. Врахує функціональність, ергономіку, стиль, естетику приміщення, створить гармонійне та збалансоване середовище.
  2. Врахує ваш бюджет та наявні ресурси, допоможе ефективно інвестувати гроші в потрібні матеріали та меблі. Дизайнер має доступ до різноманітних ресурсів, як-от каталоги матеріалів, постачальники меблів та аксесуарів. Він допоможе вам знайти найкращі рішення для вашого інтер'єру та організувати покупки з урахуванням вашого бюджету.
  3. Професійний дизайнер співпрацює з різними спеціалістами, як-от будівельники, електрики, сантехніки та інші. Це полегшує виконання ремонтних робіт та встановлення необхідних систем. Вам не потрібно витрачати час на пошуки вузьких спеціалістів, у дизайнера вже є пул перевірених працівників.
  4. Зекономить ваш час та допоможе уникнути помилок. Розробить детальний план і концепцію вашого інтер'єру, врахує всі деталі та нюанси. Так ви уникнете непотрібних затримок та додаткових витрат на виправлення помилок під час реалізації проєкту.
  5. Можливість вибрати виконавця за прикладами його робіт. Ознайомтеся з портфоліо дизайнерів, щоб оцінити їхній стиль та професіоналізм. Це дозволить вам зробити обґрунтований вибір і знайти дизайнера, чиї роботи найбільше відповідають вашим очікуванням.

Сьогодні пропонуємо кейс дизайнерки інтер'єрів і 3D-художниці з Одеси Ольги Д. Останнім часом Ольга виконує роботу для іноземних замовників. Дизайнерка ділиться досвідом співпраці з ними та розповідає, чому закордонні клієнти зараз дуже цінують українських фрилансерів та віддають їм перевагу.

Завдання та цілі проєкту

Замовник — компанія-забудовник з Франції. Завдання полягало в розробці планування, дизайну та робочих креслень двоповерхового будинку на шість квартир у французькому місті Клермон-Ферран. Після завершення будівництва квартири планують здавати в наймання студентам. Виходячи із цього і були поставлені завдання за проєктом.

Бюджет проєкту

Бюджет проєкту становив €1450.

Реалізація

У проєкті було багато складних завдань, але ми з України 💪. Куратор проєкту — представник французької компанії, також з України, що значно спростило комунікацію.

Основне завдання — на площі 167 м² створити 4 смарт-квартири та 2 квартири з окремими спальнями. Попри невелику площу вдалося спроєктувати окремі санвузли з пральною та сушильною машинами, автономним водонагрівачем і розробити повноцінні кухні з холодильником, посудомийкою та мікрохвильовою піччю.

На другому поверсі було спроєктовано 2 квартири — 42 м² та 35 м². Є окремі спальні та гардеробна кімната.

Були певні обмеження в дизайні з огляду на бюджет. Але попри це вдалося втілити цікаві дизайнерські рішення, зокрема, завдяки поєднанню акцентних кольорів.

У виробництві корпусних меблів були задіяні наші українські виробники. Інші меблі та сантехніку підбирали серед місцевих постачальників.

І прикрасою цього проєкту стало дизайнерське освітлення від компанії Nordlux.

Результат

У цьому проєкті конкурентною перевагою для замовника став привабливий професійний дизайн та вдале сучасне планування. Це допоможе клієнту виділитися на тлі конкурентів, привернути більше уваги на ринку нерухомості та значно підвищити прибуток свого бізнесу.

Ми поспілкувалися з Ольгою та поставили їй кілька запитань щодо роботи з іноземними клієнтами. Пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з дизайнеркою.

— Для чого потрібно замовляти дизайн-проєкт? Чому вигідно працювати з дизайнером?
— Замовляючи дизайн-проєкт, клієнт отримує багато переваг. Наприклад, створення естетично привабливого приміщення, що дає змогу виділятись на ринку серед конкурентів. Дизайнер допоможе розробити більш ефективні та зручні рішення для використання простору, врахує ергономіку, практичність та потреби користувачів.

Жодне будівництво не відбувається без креслень. Креслення покроково створюють систему реалізації об'єкта. Отже, це завчасно прийняті рішення, які дозволять уникнути багатьох помилок. А кожна помилка на об’єкті — це гроші замовника.

— Яких замовників у вас зараз більше — з України чи іноземних?
— Зараз усі мої клієнти знаходяться в Європі. Я працюю з бізнес-організацією у Франції. Головні вимоги з їхнього боку — вміння створювати сучасний дизайн та мати навички проєктування.

— Як ви поясните зростання попиту на українських фрилансерів серед іноземних замовників? Що вони цінують саме в наших фрилансерах?
— З початком війни більшість проєктів в Україні закрилися, а частину перенесли до Європи. Пошук замовлень в основному відбувався через фриланс і, звісно, у цьому випадку конкуренція серед виконавців більш загострилася. Але майже одразу на міжнародних платформах фрилансу почали з’являтися вакансії для українців. Так поступово починається співпраця українських дизайнерів та архітекторів з європейськими клієнтами, які у такий спосіб хотіли допомогти українцям та наймали їх для участі в різних проєктах.

Ця тенденція спостерігалася на початку війни. Через деякий час виявилося, що наші архітектори та дизайнери не менш здібні, ніж їхні європейські колеги. В Європі немає такої професії, як дизайнер інтер'єру. Наші відносно молоді спеціалісти у цій сфері вже багато вміють і знають. Вони здобули високий рівень компетентності завдяки участі у реалізації проєктів. В Європі, як правило, цим займаються в основному досвідчені архітектори. Ось чому європейським клієнтам потрібні наші дизайнери та експерти з проєктування.

— Чи є відмінності між нашим та європейським ринками?
— Звичайно, наш ринок дуже відрізняється від європейського. Ми звикли до новобудов, а в Європі велика частка проєктів припадає на старі будівлі. Під час роботи з такими об'єктами завжди виникає багато нових завдань, на розв’язання яких іноді витрачається трохи більше часу. Але що мені найбільше подобається, це можливість робити кожне завдання саме стільки часу, скільки воно цього потребує. Без шаленого поспіху, як іноді трапляється на українському ринку.

У кожному місті та регіоні є свої вимоги до зовнішнього вигляду будівель, а іноді це й певні вимоги до дизайну. Коли мова йде про історичні будівлі, це збереження зовнішніх фасадів, холу, сходів та камінів, які є майже у кожному приміщенні.

Висновок

Замовлення дизайну та проєктування інтер'єру — це інвестиція в створення привабливого, функціонального та гармонійного простору. Професійний дизайнер інтер'єру допоможе вам втілити ваші бажання, врахувати всі деталі та забезпечить успішну реалізацію проєкту. Звернення до професіонала дозволить зекономити час, уникнути помилок та насолодитися результатом, який відповідає вашим очікуванням і створює комфортне середовище.

Довірте дизайн українським фрилансерам та будьте впевнені в якісному результаті!