Фірмовий стиль — це те, що допомагає створити впізнаваний образ бренду серед клієнтів та виділитися на тлі конкурентів. Його використовують для розміщення на рекламних матеріалах, товарах, у комунікаціях та рекламних кампаніях.

Правильно створений і гармонійний фірмовий стиль формує імідж компанії на ринку, посилює її позиціонування та цінність для клієнтів. Тому важливо, щоб його розробку робили справжні спеціалісти своєї справи.

Сьогодні пропонуємо до вашої уваги кейс компанії Kashiwa Group, представники якої звернулися до українських фрилансерів із завданням розробити фірмовий стиль та логотип.

Про компанію

Компанія Kashiwa Group займається розробкою програмного забезпечення, навчальних тренажерів віртуальної реальності, ігор у віртуальній реальності та метавсесвіті. Географія поширення — США, Ізраїль, країни Європи.

Завдання

Розробити фірмовий стиль та логотип компанії. Логотип має складатися з фірмового напису англійською мовою та графічного елемента.

Цікава історія походження назви компанії. У перекладі з японської мови Kashiwa — це дуб.

Дуб — багатогранний символ. Це потужне дерево є символом сили, витривалості, довголіття та благородства, а також слави. У Греції, Скандинавії, Німеччині та слов'янських країнах дуб присвячений богам грому, оскільки вважалося, що дуб може навіть протистояти блискавці, що не так вже й погано, враховуючи останні роки.

Отже, могутнє дерево, змішане з багатовіковими японськими традиціями, та стійкість як людей, так і компаній, стали основою назви бренду.

Побажанням замовника було обіграти назву креативним логотипом.

Яким має бути логотип:

  • простий, лаконічний, мінімалістичний;
  • яскравий;
  • іміджевий, статусний, сучасний.

Який образ компанії має передаватися за допомогою фірмового стилю:

  • міцність, стабільність;
  • солідність, респектабельність, елітарність;
  • еволюція, розвиток, рух вперед;
  • сучасність, інноваційність.

Для використання на яких носіях потрібно розробити фірмовий стиль:

  • візитна картка (корпоративна);
  • бланк;
  • конверт євро;
  • папка;
  • шаблони презентації PowerPoint;
  • модульна сітка для друкованої та зовнішньої реклами;
  • бейдж;
  • перепустка;
  • блокнот;
  • ручка/олівець;
  • кружка/стакан;
  • обкладинки для соціальних мереж;
  • макет для аватарок працівників.

Цільова аудиторія

  • Гравці 13+
  • Компанії, які потребують яскравих інтерактивних презентацій продукції чи послуг.
  • Навчальні заклади та центри підвищення кваліфікації на підприємствах.

Бюджет

Бюджет Конкурсу становив 12 000 грн. За цей бюджет замовник отримав майже повноцінний брендбук з набором елементів для використання онлайн та офлайн.

Реалізація

На Конкурс було подано понад 20 робіт. Спочатку замовник закрив роботи учасників від загального перегляду, але згодом вирішив відкрити, щоб конкурсанти ознайомилися з загальним і комплексним виконанням у роботах, які мають вищу відзнаку.

Роботи конкурсантів, які получили високі оцінки замовника:

Робота Юрія Д.
Робота Дмитра Богомола
Робота Дмитра Богомола
Робота Петра Друля
Робота Viktoriia M.

Результат

На Конкурсі перемогла робота дизайнерки Олени Дейнеги. Ось як замовник охарактеризував роботу Олени:

Коли ми побачили роботу, що перемогала, то відразу зрозуміли — це те, що нам потрібно. Переможниця влаштувала нас за всіма параметрами. Вона реалізувала все, що ми хотіли.

Хочете оновити фірмовий стиль? Відкрийте Конкурс, і наші дизайнери розроблять для вашої компанії унікальний логотип та фірмовий стиль.

Інтерв’ю із замовником

— Розкажіть, будь ласка, детальніше про вашу компанію.
— Kashiwa Group — це новий бренд, який буде реєструватися в Німеччині. Ми IT-компанія, яка займаємося розробкою VR (англ. Virtual reality — «віртуальна реальність») та AR (англ. Augmented reality — «доповнена реальність») додатків для мобільних (портативних) пристроїв типу Pico, Oculus. Розробка для таких пристроїв є більш складною.

Тобто основний напрямок — XR-технології (англ. Extended reality — «розширена реальність»). Насамперед це створення різноманітних тренажерів віртуальної реальності — від техніки безпеки до нафтової промисловості. Також створюємо entertainment-додатки для віртуальних концертів, merch store тощо.

На ринку вже понад 5 років. Зараз вирішили змінити бренд, оскільки відокремилися від попередніх партнерів. Тому нам знадобився новий фірмовий стиль та логотип.

— Нещодавно ви відкривали на сервісі Конкурс з розробки фірмового стилю та логотипа. Як ви зрозуміли, що вам підійде саме формат Конкурсів?
— Конкурс обрали тому, що цей формат об’єднує різнопрофільних виконавців. Ми маємо змогу побачити й порівняти різні роботи. Це дуже зручно, бо у звичайному проєкті співпрацюєте тільки з тим фрилансером, якого вибрали.

Конкурс — це можливість розкрити творчий потенціал виконавців.

— Яка була мета конкурсу?
— Мета Конкурсу — це створення нового бренду, переформатування нашого бізнесу, підвищення впізнаваності компанії на ринку.

— Чим вам сподобалася робота-переможець? За якими критеріями робили вибір?
— Ми побачили роботу майбутнього переможця і зрозуміли, що більше шукати не хочемо. Була реалізація бренду + комплексний підхід. Тобто Олена наочно показала, як усе буде виглядати на промотоварах та інших елементах. У цьому була її відмінність від інших учасників конкурсу: вона підійшла комплексно до виконання завдання, запропонувала різні варіанти використання бренду.

— Чи виправдав Конкурс ваші очікування? Чи змогли фрилансери відчути, що саме вам треба отримати у результаті?
— Повністю виправдав очікування. Ми отримали точне розуміння, який буде результат і як він виглядатиме.

Порада фрилансерам від замовника: Ми відкрили роботи, щоб дизайнери проявили свій творчий потенціал. Але натомість фрилансери почали копіювати роботи. Замовники хочуть бачити якомога більше різних варіантів, а не скопійовані роботи. Так у вас буде більше шансів привернути увагу замовників і попасти «в яблучко».

— Чи моніторили ви перед замовленням цінову політику в профільних агентствах? Чи очікували за таку ціну на фрилансі отримати повноцінний брендбук?
Так, ми порівнювали ціни та розмірковували, до кого краще звернутися. Насправді, ми не очікували отримати повноцінний брендбук, але прагнули отримати базову айдентику.

— Чи користуєтеся ви отриманими результатами?
— Частково. Наразі використовуємо логотип, шрифти та деякі елементи фірмового стилю. Але, попри це, дуже тішить, що ми вже почали отримувати гарні відгуки про нову айдентику як від клієнтів, з якими ми працюємо роками, так і від нових.

— На сервісі ви працювали з фрилансерами і в проєктах. Розкажіть, будь ласка, про свої враження від різних форматів роботи.
— Враховуючи специфіку проєктної роботи, іноді дуже важко підготувати детальний опис ТЗ, який є гарантом успішної співпраці з фрилансерами. Натомість у Конкурсах ваш сервіс уже потурбувався про це та підготував зручний шаблон з необхідною інформацією, що дуже допомогло для детального опису того, що ми очікували від конкурсантів.

— Розкажіть, будь ласка, про свої плани. Де ви будете використовувати фірмовий стиль та логотип?
— Плануємо використовувати в дизайні сайту та додатка компанії, для соціальних сторінок тощо, але вони ще в процесі наповнення.
У локальному офісі за кордоном будемо використовувати для типографії та мерчу.

— Що очікуєте від впровадження нового фірмового стилю?
— Очікуємо зміцнити позиціювання бренду на ринку, створити позитивний імідж компанії, отримати позитивне сприйняття нашими клієнтами.

— Чи порекомендуєте ви бізнесу звертатися до фрилансерів і чому? У яких випадках варто звертатися до послуг фрилансерів?
— Вже рекомендуємо і надалі рекомендуватимемо іншим бізнесам звертатися до українських фрилансерів, бо тут можна знайти справді хорошого спеціаліста. Найчастіше у тих випадках, коли це разова робота.

Скажемо з нашої практики: на Freelancehunt дуже багато талановитих спеціалістів та доступні ціни. Якщо звертатися за послугами до компаній чи агенцій, потрібно буде оплатити ще додаткові витрати. А на фрилансі платиш тільки за виконану роботу.

Дякуємо за цікаве інтерв’ю та бажаємо удачі!

Потрібен фірмовий стиль чи логотип для вашої компанії? Відкрийте Конкурс та отримайте десятки готових варіантів виконання вашого завдання!

Висновок

Фірмовий стиль компанії — один з ключових елементів успішності будь-якого бренду. Він допомагає привертати увагу клієнтів, виділятися на тлі конкурентів, будувати позитивний імідж в очах партнерів.

Щоб логотип і фірмовий стиль працювали на користь компанії, потрібно враховувати багато аспектів. Головні серед них — індивідуальність, практичність, сучасність. Дизайнери Freelancehunt врахують усі побажання замовників, а також особливості сфери їхньої діяльності. Вони створять логотип та фірмовий стиль, який підкреслить корпоративну ідентичність і працюватиме на визнання компанії та підвищення її продажів.

Замовити фірмовий стиль у фрилансерів набагато дешевше, ніж це коштує в агентствах. За цю ціну замовник отримує не просто якісне виконання завдання, а часто навіть повний комплекс послуг, за який в агентствах доведеться додатково доплачувати.

Потрібен фірмовий стиль чи логотип для компанії? Відкрийте Конкурс та отримайте десятки готових варіантів виконання вашого завдання!