Війна диктує свої умови виживання для малого та середнього бізнесу. Для одних це велика криза та проблеми, але для деяких бізнесів це може виявитися новим вікном можливостей. Тож під час війни бізнес потребує змін, але мінятися потрібно динамічно — щось переробляти, виходити на нові ринки.

Сьогодні ми спілкуємося з представником малого бізнесу Володимиром Поліщуком, власником компанії «Здорово». Нещодавно Володимир відкривав на сервісі Конкурс з розробки етикетки для лінійки олій.

Пропонуємо до вашої уваги деталі цього кейса.

Про компанію

Компанія «Здорово» займається виробництвом олій холодного віджиму, борошна, протеїнів та реалізацією натуральних харчових продуктів. На ринку з 2014 року. Товар продають через власний сайт, Розетку та невеликі магазини по всій країні. Географія поширення — Україна.

Завдання

Розробити етикетку для лінійки олій холодного віджиму в скляній тарі 250 та 500 мл, оскільки наявна застаріла, перестала подобатися та виконувати свою роль.

На продукті має розміщуватися така назва торговельної марки: Здорово! Обирати натуральне.

Етикетка має виконувати такі функції:

  • привертати увагу на полиці магазину;
  • відповідати на запитання: «Що це — олія соняшнику чи конопель?»;
  • показувати преміальність продукту;
  • показувати переваги методу виробництва (у приклад — упаковка соків Галіція).

Зовнішній вигляд етикетки до редизайну:

Логотип компанії:

Портрет цільової аудиторії

Вік 35+, переважно жінки, цікавляться оздоровленням або шукають вирішення для існуючих проблем зі здоров'ям.

Бюджет

7 000 грн.

Реалізація

Замовник отримав 113 варіантів етикеток. З них вибрав таку, що найбільше відповідає його цілям. Переможниця Юлія Колесник втілила ідею — показати на етикетці процес виробництва олії холодного віджиму. Кінцевий результат дещо допрацьовувався, щоб відповідати побажанням замовника.

Результат

Робота, яка перемогла:

Роботи інших конкурсантів:

Інтерв'ю із замовником

Володимире, розкажіть, будь ласка, як виникло таке завдання? Чому вирішили зробити редизайн етикетки? Що очікуєте від нової та коли вона окупиться?

— Багато підприємців не замислюються над тим, що час від часу потрібно робити ребрендинг, змінювати зовнішній вигляд етикеток тієї продукції, яку вони продають. Малому бізнесу непотрібно хвилюватися, що після зміни етикетки їхню продукцію раптом перестануть впізнавати. Навпаки, треба постійно тестувати.

На різних етапах етикетки виконують свої функції. Наприклад, у попередню етикетку ми закладали ціль — показати, що це олія холодного віджиму. Але зараз ми вирішили поміняти етикетку.

Нам потрібна була така етикетка, яка точно розповість про продукт, буде виділятися на полицях. Етикетку, яку ми зараз обрали, ще будемо доопрацьовувати, але я бачу в ній потенціал. Переможниця Конкурсу єдина, хто почув мої побажання, — показати на етикетці процес виробництва олії. Надалі ми модифікуємо етикетку, додамо QR-код з відео процесу виробництва, щоб люди могли подивитися, як ми виготовляємо олію. Процес відбувається дуже просто: беремо насіння, віджимаємо з нього олію при 20 градусах. Виконавиця на одному боці етикетки показала цей процес.

Якщо етикетка «зіграє», вона швидко окупиться — за кілька місяців.

— Дійсно, тих, хто розуміє, що таке холодний віджим та його переваги, — це чіпляє та зацікавлює. А в чому переваги олії холодного віджиму?

— Ми беремо насіння, наприклад, соняшнику, і тиснемо з нього олію на гідравлічному пресі. Це спеціалізоване обладнання саме для холодного віджиму. Ця олія насправді майже не має яскравого запаху і смаку, вона нейтральна. Але тільки-но ви додасте її до теплої їжі або на сковорідку, відчуєте просто неймовірний аромат. Тобто поки олія холодна, вона знаходиться ніби в стабільному стані. Для порівняння — коли ви відкриєте пляшки, якими заповнені наші полиці, то відразу відчуєте яскравий аромат, хоча на пляшці написано «Холодний віджим».

— Коли ви плануєте використовувати етикетку?

— На цьому тижні закінчуємо всі доопрацювання та випускаємо до друку.

— Розкажіть, будь ласка, звідки ви дізналися про Конкурси? Ви користувалися цим форматом вперше, хоча на сервісі вже 6 років. У який момент ви зрозуміли, що вам підходить саме Конкурс?

— Десь рік тому я звернув увагу, що на сервісі є Конкурси. Але на той момент не готовий був витрати на етикетку великий бюджет. Зараз розумію, що краще підготуватися і зібрати потрібний бюджет, бо тут є певні переваги. Перший момент — ви зможете знайти виконавця на постійну основу, який буде вас розуміти і з яким матимете спільне бачення. А другий момент — у вас є можливість вибирати. Це, на мій погляд, дуже важливо.

Ми вибрали формат Конкурсу тому, що він дає можливість відразу зібрати велику кількість конкурсних робіт від різних виконавців. І на бюджеті точно не потрібно економити, тому що виконавці вищого рівня не захочуть прийти на Конкурс, бо невеликий бюджет їм буде нецікавий.

— Як ви зрозумієте, що етикетка «зайшла»?

— Я побачу це за аналітикою та за тим, наскільки виросли продажі. Умовно, на скільки пляшечок на день зростуть продажі. Нам цікаво нести наш продукт в маси.

— Ще для яких цілей робили етикетку?

— Надалі ми плануємо працювати з лідерами думок, а для цього потрібна красива картинка.

— Де продається ваша продукція?

— Ми працюємо з мікробізнесом, найчастіше, де є один власник, який відкрив 1-2 крамнички у своєму місті. Мені цікаво працювати з такими людьми. Також у нас є свій інтернет-магазин.

— Чи багато у вас конкурентів?

— Конкурентів багато, але мало хто залишається на ринку постійно.

Багато хто займається виробництвом, але не надає значення етикетці, хоча це дуже важливий момент.

Ми любимо свій продукт та створюємо його своїми руками. У буквальному сенсі, на початку нашої роботи ми тиснули олію вручну, використовуючи ручний гідравлічний домкрат і невеликий прес. Іноді працювали по 12 годин поспіль.

Постійно намагаємося покращити те, що пов’язано зі здоровою їжею та смаковими якостями. Ми впевнені, що під час дегустації наша олія сподобається багатьом. Але для того, щоб нас помітили, потрібна сучасна етикетка.

— Розкажіть, будь ласка, про ще один ваш проєкт — розробку гідравлічного преса.

— Так, це був цікавий проєкт. Ми замовляли на фрилансі розробку гідравлічного преса для виготовлення олій методом холодного віджиму при 20 градусах. Ми зробили чудовий проєкт, але в реальності знайти компанію з виготовлення, яка мала б станки потрібного розміру та з потрібними допусками щодо точності, ми не змогли.

— Які ваші рекомендації, коли малому та середньому бізнесу варто звертатися до фрилансерів.

— Я завжди дивлюся у бік фрилансу, коли мою роботу можуть виконати віддалено. Для залучення спеціаліста на постійну роботу на виробництво, звичайно, шукаю виконавця за місцем проживання. А так зазвичай йду на фриланс. Водночас досвід навчив, що коли хочеш, щоб був якісний результат, має бути точне завдання для фрилансера.

Я знайшов усіх підрядників саме на фрилансі й зараз працюю з ними постійно щодо реклами, доопрацювань сайту, дизайну, текстів та інших послуг.

— Володимире, дякуємо вам за ваш час. Ми дуже раді, що у нас є такі активні підприємці, які працюють з нашими фрилансерами та не бояться експериментувати.

— Ця війна відкрила багато можливостей. Можливо, це звучить не зовсім так, як мало б звучати, але деякі бізнеси закрилися, деякі бізнеси повинні відкритися, тому що конкуренції стало менше. Ти повинен розвивати свою справу. Якщо інша людина не може працювати, отже, працюєш ти і маєш розвивати економіку.

Моя думка: якщо ви хочете щось відкривати в бізнесі, зараз саме час це зробити.

Дякуємо Володимиру та бажаємо успіхів у його справі. Чекаємо на сервісі з новими проєктами.

Висновки

Малий та середній бізнес має постійно експериментувати, щоб зростати. Для цього потрібні компетентні спеціалісти та експертиза. Саме таких спеціалістів для реалізації будь-яких завдань варто шукати на фрилансі, на найкращому сервісі в Україні Freelancehunt.

Наш кейс — хороший приклад, коли замовник витратив 7000 грн на етикетку, яка окупається за кілька місяців. Подальше зростання прибутку можна використовувати на розвиток інших напрямків бізнесу.

Фриланс показує зростання навіть під час війни, а українські фрилансери допоможуть виконати будь-яке завдання.