Новорічні свята схожі на справжній марафон. У ці дні потрібно не лише ретельно готуватися до старту, але й з розумом розподіляти сили на всю дистанцію. Це стосується і звичайних людей (покупців), і компаній, котрі мають намір забезпечити нас усім необхідним: подарунками, ласощами, напоями, ялинковими прикрасами, одягом, розвагами і багато-багато чим іншим.
Вітчизняні бренди і популярні в Україні зарубіжні торгові марки активно готуються до Нового року. Вони за кілька місяців до 31 грудня вже розробили стратегію просування товарів та послуг, а за 2-3 тижні до бою дзиґарів почали втілювати плани в життя.
І недарма…
Споживачі, тобто ми з вами, в цей час найбільш лояльні. Ми багато чого плануємо, з радістю витрачаємо гроші, без докорів сумління дістаємо одну заначку, другу, третю. Так, ми ні в чому собі не відмовляємо, дотримуючись традиції: «Як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш».

Розпродаж, знижки, цікаві акції, персональні пропозиції, бонуси нас ще більше спонукають щось купити. І ми купуємо. Купуємо. Купуємо.
Трохи статистики та цікавих фактів
Аналітики міжнародного сервісу знижок Picodi в минулому році провели дослідження і з’ясували кілька фактів. Гадаю, більшість з них актуальна і сьогодні. Можливо, з незначним коригуванням.
Отож, середньостатистична українська сім’я готова була витратити на підготовку до новорічних свят 8957 грн. Із них:
- 3183 грн — на подарунки;
- 3104 грн — на щось смачненьке;
- 2670 грн — на одяг, взуття і якісь дрібнички.
Також завдяки соціологічному опитуванню ми дізналися, що:
- в ТОП-7 подарунків входять іграшки, солодощі, електроніка, косметика, одяг, парфумерія, різноманітні аксесуари;
- частіше за все українці дарують подарунки родичам, 38% — друзям, 11% — колегам, 5% — приймають участь у благодійних акціях;
- 78% респондентів біжать за подарунками під кінець грудня, тобто тоді, коли півень клюне в… (самі знаєте куди);
- 12% наших співвітчизників на Новий рік відвідують вечірки в розважальних закладах, 30% ходять у гості, 58% вважають, що в новорічну ніч краще бути вдома з родиною;
- 73% українців купують їжу та напої в магазинах, на ринку, 9% замовляють через онлайн-сервіси, 18% поєднують обидва варіанти;
- 24% опитуваних на новорічні свята повністю змінюють образ, 47% нічого не додають до гардеробу, 29% купують лише якісь аксесуари.
Друзі, а скільки ви виділили із сімейного бюджету на святкування Нового року? Чи підготували ви новорічні шкарпетки? Чи написали листа Санті? Поділіться в коментарях. А поки ви думаєте, я на прикладах покажу, що ж нам пропонують відомі бренди.
Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні
Інтернет-магазин ROZETKA пропонує діяти на випередження і дає можливість вигідно придбати подарунки заздалегідь. З 16 до 22 грудня усі бажаючі можуть прийняти участь у новорічному марафоні знижок. Для цього достатньо зайти на сайт, натиснути на банер і ознайомитись з умовами.

На сторінці вказані терміни акції, є таймер, який показує, скільки часу залишилось до початку новорічного марафону. На фоні — люди зі святковим настроєм, у брендовому одязі, з новорічною атрибутикою. Гасло: «Сучасні Санта-Клауси здійснюють покупки саме у нас!».

Також діє унікальна пропозиція для тих, хто встановив мобільний додаток. Є можливість отримувати інформацію щодо розпродажу на годину швидше.

Таку технологію активно використовують і продавці косметики. А що? Їхні товари не псуються, можуть спокійно дочекатися до Нового року. Наприклад, ще на початку грудня магазин товарів для краси та догляду менеджмент EVA вирішив створити новорічний настрій дівчатам, запропонувавши подарункові набори косметики зі знижкою до 40%.

В оптовому супермаркеті METRO впевнені, що вмикати святковий настрій потрібно відразу, як тільки приходить зима. У каталозі зібрана продукція, яка є найбільш ходовою: починаючи з овочів та фруктів і закінчуючи дитячими іграшками.

Гарна знижка — запорука успіху
Виходячи з українських реалій, можна дійти висновку, що знижки вагоміші у тих, у кого більші націнки. Але є і цнотливі продавці. Ось в торгівельній мережі побутової техніки та електроніки «Ельдорадо» запропонували великі знижки на велику техніку. Оригінально прив’язали розмір знижки до розміру техніки, хоча не вказали, на які цифри орієнтуватися покупцеві.

Далі йде класика — знижки ДО …%. Раніше часто зустрічалися такі показники, як «до 40%», «до 50%». Сьогодні магазини пропонують ще більш сприятливі умови для купівлі — до 70%. Звичайно, цифра «70» умовна, і дай боже хоча б кілька товарів були з такою знижкою. Але метод працює.
Мережа магазинів електроніки і побутової техніки «Фокстрот» в новорічні свята почала продавати продукцію зі знижкою до 40%. Можливо, ближче до Нового року цифра стане більшою, але поки що так.

Будівельно-господарський супермаркет «33 квадратних метри» дає суперзнижку на товари до 70%. Акційні ціни актуальні з 11 грудня 2019 року до 31 січня 2020 року, тобто майже 2 місяці. Довгенько.

Оригінально до цього питання підійшла команда інтернет-магазину мобільної техніки «Цитрус». Їхнє гасло: «Досі рубаєш ялинки? А ми рубаємо ціни!». Нас закликають купити вражаючі ґаджети зі знижкою до 70% і подарувати яскраві емоції рідним, близьким та друзям.

Національна мережа торгових центрів «Епіцентр» також підготувала цікаві пропозиції, назвавши програму знижок «Чесна вигода!». Гасло новорічної кампанії: «Затарюйся!».

Щоб ознайомитись зі святковими знижками мережі магазинів самообслуговування «Сільпо», достатньо зайти на сайт і на відповідному банері тицьнути кнопку «Дізнатися більше». Гасло: «Це ваш рік, ким би ви не були».

Цінопад — краще слово в світі
Деякі компанії і магазини не інформують клієнтів щодо розміру знижки, а просто використовують чарівне слово «цінопад». Більшість покупців відразу стають схожими на Рокфора із мультсеріалу «Чіп і Дейл: бурундуки-рятівники». Пам’ятаєте, як він шаленів від сиру? «Сссссииииииирррррррр».
Продавці це розуміють. І ми маємо те, що маємо. Ось один із забудовників пропонує придбати на Новий рік квартиру у новому житловому комплексі у Сумах із максимальною вигодою. Звичайно, в рекламному оголошені є страшилка: «Залишилось лише 5 квартир». Поспішайте.

Новорічний цінопад зачепив і деяких виробників авто. Китайський автомобільний бренд HAVAL радить придбати залізного коня с вигодою від 80 000 до майже 190 000 грн.

Цінопад на електроніку — новорічна традиція як офлайн-, так і онлайн-майданчиків. Інтернет-магазин цифрової та IT-техніки MOYO назвав цю подію «снігопадним цінопадом», а гасло акції: «Дід MOYOz вже тут!».

Під Новий рік ціни можуть падати на все, навіть на сарделі з молоком вищого ґатунку. Головне — слідкувати за пропозиціями і швидко на них реагувати.

Від подарунків відмовляються лише дурні
Чому магазини дарують покупцям новорічні подарунки? Можливо, вони прагнуть створити нам святковий настрій. Хоча, скоріш за все, вони таким чином просто рекламують себе, привертають увагу нових клієнтів, збільшують прибуток. Нехай, але ж нам приємно?
Звичайно, подарунки бувають різними. Давайте на конкретних прикладах розглянемо, як ті чи інші бренди нас «люблять».
Відомий в Україні бренд вбудованої кухонної техніки Pyramida продає посудомийні машини і дарує піврічний запас миючих таблеток. Кицька до комплекту не входить 🙂.

Всеукраїнська мережа супермаркетів «ЕКО маркет» заохочує нас самим собі робити подарунки. Схема така: купуємо товари, реєструємо картку «Подяка щодня», виграємо один із 1000 призів. Це і бездротові навушники, і спортивні годинники, і колонки, і багато іншого.

Ставки зростають… Клієнти «Епіцентру», придбавши акумуляторну техніку Power X-Change, можуть виграти один з п’яти акумуляторних велосипедів. Як кажуть: «Готуй сани влітку, а велосипед взимку».

Оператор мобільного зв’язку LIFECELL користувачам на Новий рік дарує смартфони. Достатньо лише спілкуватися з друзями через мессенджер BIP. Простіше умов не буває.

Далі на поле виходять гравці більш серйозно налаштовані. Улюблена марка українців «Наша Ряба» розігрує на новорічну мрію цілих 100 000 грн.

А «33 квадратних метри» вирішили не розмінюватись на дрібниці і розіграти між покупцями «півлямчика від зайчика». До речі, привабливий у них зайчик. (Прим.: якщо дружина буде читати статтю, скажу, що речення про зайчика дописав редактор блогу Freelancehunt, і я про це нічого не знаю).

Покупці люблять конкретику
Ще одна розповсюджена технологія святкового продажу товару — максимально конкретизувати пропозицію і вирішити конкретне питання конкретної цільової аудиторії. Наприклад, інтернет-магазин техніки «Цифра» зробив акцент на дитячих товарах, пропонуючи іграшки відомих брендів за новорічними цінами.

Відвідувачі інтернет-магазину техніки та електроніки ALLO можуть не лише придбати смартфон Xiaomi Redmi Note 8 Pro за приємною знижкою, але й підібрати ґаджет конкретно під себе за кольором і характеристиками.

Оператор мобільного зв’язку Vodafone зменшив вартість Samsung Galaxy A30s на 1200 грн і на цьому не зупинився — дарує рік безкоштовного спілкування. Навіть олень Санти у шоці.

А національна мережа декоративно-будівельних супермаркетів «Нова Лінія» турбується про те, щоб у нас під рукою були усі необхідні товари для ідеального новорічного інтер’єру. Гасло кампанії: «Готуємось до свят разом!».

Орієнтир — комфорт і затишок для клієнта
Якщо ви вже придбали подарунки друзям і родичам, але так сталося, що вони проживають в інших містах України, скористайтеся послугами «Нової Пошти». Саме для нас команда транспортно-логістичної компанії вирішила в грудні трошки скорегувати свій графік роботи. Гасло: «Працюємо для вас ще довше!».

Не вистачає часу або фантазії, щоб підібрати подарунок? Прислухайтесь до поради хлопців і дівчат з інтернет-магазину мобільної техніки «Цитрус» і зупиніться на подарункових картах того чи іншого номіналу. Власник сам вирішить, на який ґаджет її обміняти. Гасло: «Не рубиш, що подарувати? Даруй карту!».

Вважаєте, що найкращий подарунок — це подорож? Вирушайте на свята до «Буковелю». Серце Карпат чекає на вас, тим паче квитки на літак можна купити за акційними цінами.

Щоб ви завжди були на зв’язку, компанія «Київстар» впровадила нові тарифні плани і пропонує абонентам подарунки й бонуси. Гасло: «У Новий рік з тарифами без меж».

Підіб’ємо підсумки?
Отже, ми на яскравих прикладах розглянули, як українські бренди готуються до Нового року, і в який спосіб вони намагаються привернути увагу клієнтів. Технологій всього сім:
- Пропонувати товари та послуги раніше конкурентів. Доки одні компанії клацають дзьобом, інші активно розширюють базу клієнтів і заробляють грошенята.
- Збільшувати кількість користувачів через мобільні додатки. Клієнти мають миттєво отримувати інформацію щодо акцій, зміни вартості товару, інших важливих подій.
- Продавати товари зі знижкою. Чим більша знижка, тим краще для покупців і самої компанії. Новий рік — чудова можливість продати те, що припадало пилом кілька місяців.
- Не боятися цінопаду. Це чарівне слово діє на підсвідомість потенційного клієнта. Але якщо планується цінопад, то він має виправдовувати свою назву, а не бути маленькою знижкою.
- Робити подарунки. Люди ніколи не пройдуть повз можливості отримати щось «на халяву». Віддавши навіть якусь дрібничку, магазин отримує постійного лояльного покупця.
- Конкретизувати умови і пропозиції. Цільову аудиторію потрібно звужувати і працювати з конкретним сегментом. Один сегмент — одна пропозиція.
- Створювати комфортні умови для покупця. Сучасний ринок товарів та послуг — величезний. Якщо клієнту не буде зручно, він піде до конкурента.
Можливо, хтось скаже: «Цікавий матеріал, але чим він корисний конкретно для мене — фрілансера?». Відповідаю. Ви можете легко перейняти досвід компаній національного та світового масштабу і використовувати перераховані вище технології під час роботи з замовниками.
І почати варто сьогодні. Чому? Як відомо, новорічні свята тривають довго, і в цей час замовники стають повільними, ледачими, п’яненькими. Відповідно, замовлень стає менше, і фінансова стабільність фрілансера трохи коливається — на кілька балів за шкалою Ріхтера.
Краще підстелити соломки:
- заздалегідь написати постійним клієнтам і взяти в роботу якийсь великий проект, щоб вистачило до кінця новорічних свят (а краще до березня);
- запропонувати новому замовнику маленьку знижку на основні послуги і забезпечити себе замовленнями на тривалий час;
- зробити клієнту подарунок (безкоштовний збір семантичного ядра за умови наповнення контентом всього сайту, безкоштовна розробка візитної картки при замовленні цілого пакету продукції для фірмового стилю, безкоштовна консультація перед розробкою інтернет-магазину);
- створити комфортні умови для замовника в плані спілкування, переведення коштів, інших питань, але при цьому не варто занадто порушувати свою зону комфорту.
Сподіваюсь, стаття була не лише цікавою, але й корисною. Дякую за увагу.
P.S. Друзі, колеги, побратими! Будь ласка, не використовуйте в роботі з клієнтами технологію «цінопад». Падіння цін і так вистачає у стрічці проектів Freelancehunt. Цінопад — НІ! Цінозліт — ТАК!