Чи можете ви уявити себе в ситуації, коли розповідаєте пілотові, що не варто робити додаткові кола перед посадкою? Або коли радите хірургові, як краще виконати складну операцію на серці? Чому у випадках з пілотом та лікарем ми довіряємо їм повністю, а у випадку з рекламним дизайном маємо свою, завжди «правильну» думку?

Розбираймося.

«Зробіть білий світлішим, а чорний удвічі темнішим!»

Погодьтеся, всі ми суб’єктивно найгеніальніші, неперевершені дизайнери та рекламісти. Невже хтось може краще підібрати шпалери в нашу вітальню чи розповісти про нашу компанію?

Здавалося б, це елементарно. Якщо я так відчуваю і бачу, то решта мусить сприйняти все аналогічно. Але чи так це насправді?

Рекламний дизайн, як медицина та авіація, ґрунтується на правилах і законах, які напрацьовувалися десятиліттями шляхом спроб та помилок. І якщо помилка лікаря чи пілота коштує найдорожчого — людського життя, то непрофесійний дизайн сайту чи рекламної брошури пережити нескладно. Але це може коштувати репутації вашої компанії.

Далі ми розглянемо низку важливих умов плідної співпраці замовників з дизайнерами та розробниками сайтів — професіоналами, які готові рекламувати ваш бізнес на найвищому рівні.

Але важливо: всі свої побажання, пропозиції та особисте бачення оформте в технічне завдання, надішліть його спеціалісту й чекайте на якісний і дієвий результат.

Так ви збережете фінанси, час, а найважливіше — нерви й здоров’я, як власні, так і виконавця.

У дизайнерів є жарт, у якому є частка жарту:

Прайс дизайнера:

  • Я все роблю сам — $100.
  • Я роблю, ви дивитеся — $200.
  • Я роблю, ви радите — $300.
  • Я роблю, ви допомагаєте — $500.
  • Ви робите, я допомагаю — $800.
  • Ви робите, я раджу — $1300.
  • Ви робите, я дивлюся — $2100.
  • Ви все робите самі — $3400.

Власне, справа зовсім не в заробітку виконавця. Чим активніше ви втручаєтеся в робочий процес, тим більшими ставатимуть витрати на цей проєкт і в 99% випадків ви повернетеся до першого варіанту. Якщо, звісно, працюєте зі справжнім профі.

Як відрізнити справжнього професіонала від аматора ми розглянемо далі, а поки поговоримо про те,

Яким має бути професійний рекламний дизайн?

💡
Рекламний дизайн має бути простим і зрозумілим.

Також професійний рекламний дизайн має працювати. І коефіцієнт корисної дії цього дизайну повинен складати щонайменше 200%. «Під капотом» ніби-то простоти насправді знаходяться серйозні й фундаментальні речі, як-от психологія, колірне сприйняття, пріоритети покрокового сприйняття інформації тощо.

Особливе місце у рекламному дизайні займає поліграфічна продукція — листівки, брошури, альбоми, візитки, зовнішня реклама. Не вдаючись у нетрі побудови макетів для поліграфії — сіток, типографіки тощо, наголошу на двох помилках, які допускають 99% замовників:

  1. Жага до гігантських заголовків, логотипів, зображень.
  2. «Забагато порожнього місця».

«Порожнє місце» — це «повітря», без якого макету, а тому й вашому потенційному споживачеві буде важко «дихати».

А проблему з гігантськими заголовками, логотипами, зображеннями можна вирішити досить просто — розробити професійний корпоративний стиль. Про це й поговоримо далі.

Що ще почитати на цю тему:

Як фрилансери трансформують дизайн в емоції
Привабливий дизайн сайту важливий для підвищення впізнаваності бренду на ринку та залучення аудиторії. Кейс, як створити сайт, що викликає емоції.

Корпоративний або фірмовий стиль. Чому він такий важливий і необхідний?

Ідея створення корпоративного стилю виникла дуже давно. Як і рекламний дизайн, вона базується на основі людської психіки, яка сприймає насамперед образ рекламованого продукту. Сприйняття самого продукту, як фізичного предмета, вже вторинне.

Іншими словами, фірмовий стиль компанії — це образ, який формується
у споживача на підсвідомому рівні. Вкрай важливо зробити цей образ впізнаваним, таким, що запам’ятовується, має позитив та продає.

І перше, із чим стикається ваш потенційний клієнт, — це логотип компанії. Професійно розроблений логотип повинен мати однаково добрий вигляд як у чорно-­білому виконанні, так і в ­кольоровому, бути читабельним і впізнаваним у будь-якому розмірі — від кулькової ручки, на яку він нанесений, до великого рекламного 12-метрового білборда.

Не менш важливо правильно підібрати корпоративні кольори, що відповідають напрямку вашої діяльності. Знову психологія, куди ж без неї. А ще гарнітуру (шрифт), графічні елементи, шаблони офісної документації, теки для паперу, візитівки, макети листівки, білборди, оформлення e-mail шаблону та макети рекламних публікацій у соцмережах.

Усі ці компоненти зводяться в єдине ціле — гайдлайн з використання фірмового стилю. Багато хто називає його «брендбук», хоча це трохи інше.

Навіщо все це? Гайдлайн — посібник дизайнерам, які розроблятимуть макети для поліграфії, зовнішньої реклами, інтернету. За його допомогою вся наступна рекламна продукція вашої компанії формуватиме у споживача один впізнаваний образ.

Створення фірмового стилю — справа недешева, але вона швидко окупиться і принесе відчутний результат, як у поліграфії, так і на екранах моніторів. Далі про це.

Що ще почитати на цю тему:

Фірмовий стиль — як підкреслити унікальність бренду
Сьогодні розповімо, як фірмовий стиль допомагає створити сильний бренд, що легко запам’ятовується та відрізняється від конкурентів.

Скільки коштує вебсайт побудувати?

«Якщо вашого бізнесу немає в інтернеті, то вас немає у бізнесі! У майбутньому на ринку залишиться два види компаній: ті, хто в інтернеті, і ті, хто вийшов з бізнесу», — Білл Гейтс, американський підприємець та громадський діяч.

У всесвітній мережі понад 1,3 мільярда вебсайтів, і їх кількість зростає з кожним днем. Мільйони дизайнерів та програмістів щомиті випускають у світ цифровий продукт — від шедеврів сайтобудування до…

Звісно, готового рецепту створення ідеального сайту немає, але варто звернути увагу на кілька важливих моментів.

Зараз є велика кількість конструкторів сайтів — як безплатних (начебто), так і не дуже. Але суть їх однакова: сайт може зробити будь-яка людина, не маючи жодних знань з вебдизайну чи програмування. Та й знати тут особливо нема чого: перетягни мишкою зображення, напиши текст — і вуаля! Сайт готовий!

Навіщо платити вебмайстрам?

Чи насправді все так просто?

По-перше, розробляючи сайт на конструкторі, ви ніколи не зможете стати його єдиним власником. Як правило, у його доменному імені (адресі сайту) завжди фігуруватиме назва чи домен конструктора. І не дивуйтесь, якщо одного дня на головній сторінці вашого «особистого» сайту раптом з’явиться реклама найближчого конкурента. Так-так, рекламні банери — зазвичай невіддільна частина безплатних конструкторів сайтів.

По-друге, на відміну від професійних сайтів, тут вебпродукт розробляється не на основі дизайну фірмового стилю вашої компанії, а навпаки. Тобто вам доведеться створювати фірмовий стиль на основі того, що пропонує конструктор.

По-третє, програмний код конструкторів сайтів написаний з урахуванням усіх можливих ситуацій. І якщо детально розібратися, то 90% цього коду є сміттям, що ніколи не використовуватиметься, проте це негативно впливає на просування сайту в мережі.

Тут описана лише верхівка айсберга, і сенс зовсім не в тому, щоб хейтити конструктори сайтів. Якщо вони існують, то на них є попит.

Який тоді сенс у написаному вище? Поясню. Зараз на ринку IT з’явилося чимало спеціалістів та компаній, які роблять сайти на конструкторах. З усіма наслідками.

Кілька років тому компанія Weblium провела цікаве дослідження. Агенціям та фрилансерам з різних країн розіслали приклад нескладного, зробленого на конструкторі сайту з проханням оцінити вартість та терміни розробки ідентичного.

Результат був дивовижним. Навмисно не вказуємо імена агенцій, якщо цікаво, це дослідження можна легко «нагуглити».

Отже, результат за агенціями:

  • Франція — $29 000, 2 місяці.
  • Польща — від $40 000 до $55 000, 2-3 місяці.
  • Нідерланди — $70 000, час обговорюється.
  • Швейцарія — $120 000, час обговорюється.

Фрилансери вказали ціни від $175 до $2200 й час розробки від 10 днів до 2 місяців. До того ж:

  • 62,5% розробників, як агенцій, так і фрилансерів, робитимуть це на одній популярній безплатній платформі, яку не називаємо з етичних міркувань. Теж конструктор, але трохи більш просунутий.
  • 25% назвали звичайні конструктори.
  • І лише 12,5% запропонували розробку зі справжнім професійним дизайном та програмуванням.

Що робити?

Як же непосвяченим у глибини дизайну, реклами та сайтобудування людям знайти справжнього професіонала й не отримати негативного досвіду:

  • Співпрацюйте з фрилансером, портфоліо якого нараховує хоча б 50 реальних проєктів.
  • Зважайте на акуратність і перфекціонізм виконання робіт у портфоліо — це багато що скаже про виконавця загалом.
  • Відстежте періодичність виконання замовлень. Якщо у виготовленні рекламних макетів це не так важливо, то сайт після розробки потрібно буде обслуговувати. Далеко не всі програмісти мають бажання розбиратись у чужому коді, якщо ваш розробник раптово зникне.
  • Почитайте відгуки про роботу виконавця та за потреби запитуйте необхідне в приватному повідомленні на сервісі.
  • Пам’ятайте, що дрібниці мають значення.

І головне: коли нарешті знайдете справжнього професіонала — довіртеся його досвіду на всі 100%! Тоді успіх гарантований.