Щороку на День українського фрилансера ми підбиваємо підсумки, визначаючи найактивніших користувачів сервісу у 8 номінаціях. Хочемо нагадати, хто став переможцем 2022 року:
- Роботодавець року — роботодавець, який відкрив найбільше вакансій. Юліан Оглоб’як відкрив 15 вакансій!
- Замовник року — замовник, який закрив проєкти через Сейф з найбільшим сумарним бюджетом. Netsolid Invest закрили 118 проєктів!
- Трудоголік року — виконав найбільшу кількість проєктів за рік. Євгеній Краснов виконав 411 проєктів.
- Чемпіон року — отримав найбільшу кількість перемог у Конкурсах. Петро Друль переміг у 8 Конкурсах.
- Успіх року — заробив сумарно більше за всіх у проєктах через Сейф. Артему Яцуку вистачило для перемоги 223 проєкти.
- Новачок року — зареєструвався протягом останнього року та заробив найбільше грошей через Сейф. Антон Алексєєв виконав 26 проєктів на суму 188 569 гривень.
- Модератор року — надіслав до команди турботи найбільшу кількість точних скарг на порушення правил сервісу. Костянтин Шестопалов зробив 3152 звернення.
- Комплімент року — фрилансер, який отримав найбільшу кількість компліментів. Євгеній Краснов отримав 197 компліментів. Нагадаємо, що фрилансери можуть отримувати компліменти від замовника тільки за наявності Plus.
Сподіваємося, що наші топи надихнуть вас на нові досягнення і наступного року ми побачимо ваше ім'я серед номінантів.
Сьогодні хочемо познайомити вас з переможцем у номінації «Новачок року» Антоном Алексєєвим. Він зареєструвався у травні 2022 року, за 5 місяців виконав 26 проєктів та встиг заробити 188 000 гривень.
Про перемогу в номінації «Новачок року»
Був здивований, на це є відразу кілька причин:
1. На сервісі всього 5 місяців замість року.
2. Зароблена сума для fullstack-розробника більше бонус, ніж дохід.
3. А це ще й відзначили номінацією та подарунковим сертифікатом. Дякую за комплімент!

Чому саме програмування та які були перші кроки на цьому шляху
Я кайфую від кодингу та годинами можу досліджувати те, що мені цікаво, тому для мене це наче хобі, яке приносить радість. Думаю, що найвпливовіший момент був у 5 років, коли мій дідусь з дуже загадковим обличчям приніс додому ПК. На той час запуск більшості ігор був можливим тільки з-під DOS, що вимагало введення цілої серії магічних команд у консолі. Це викликало міцний інтерес до всього нового, що пов'язано з розробкою.
Тож як зрозуміти, чи потрібно робити крок у програмування? Просто спробуйте, чи дійсно вас це захоплює. Варто зрозуміти, навіщо це треба та чому важливо саме для вас.
Про цікаві проєкти за цей час та найцікавіший проєкт на сервісі
Сучасні та складні завдання ставлять виклики, які потребують постійного професійного розвитку й адаптації поточних навичок до їх подолання. Через це сам процес розробки і є дуже цікавим та захоплюючим для мене, а кожен окремий проєкт — особливий та допомагає стати кращою версією себе.
На поточному етапі я все ще в пошуках такого досвіду на платформі. Слід зазначити, що я маю постійне навантаження поза сервісом, а це дещо обмежує у виборі привабливих проєктів, бо будь-який проєкт спочатку потрібно узгодити з поточним таймлайном та запланувати на нього час. Під час реалізації для мене дуже важливі дотримання дедлайнів та висока якість роботи незалежно від обсягу завдання, щоб проєкти, на які погоджуюсь, міг виконати на 10 000%. Часто буває, що у клієнта, який надсилає запит і з яким ми ще не співпрацювали, немає бажання чи можливості чекати.
Однією з таких неузгоджених за термінами, але технічно цікавих для мене пропозицій на сервісі була розробка застосунку для моніторингу та контролю показників IoT пристроїв у реальному часі для підтримки правильної температури приміщення та функціонування обладнання зі змішування бетону.
Серед уже виконаних проєктів на платформі мав змогу працювати з київським організатором концертів класичної музики та джазу Marco Concert. Завдання полягало в інтеграції квиткового сервісу, аналітиків продажу, додавання мікророзмітки, консультаційних питань та ще певних ітерацій у вже готовий проєкт. Технічна цікавість у тому, що для реалізації потрібно було обійти обмеження no code платформи, на якій побудований сайт, а для цього вже потрібно задіяти свою експертність та досвід.
Цікавість не завжди має бути технічною. Вас може інтригувати концепт, захоплювати ідея чи подобатися бізнес-завдання. Впевнений, найцікавіше ще попереду.
Для тих, хто в пошуку: сервіс має безліч дійсно цікавих проєктів різної складності.
Як війна вплинула на роботу
На початку війни мав тільки зовнішні проєкти, які відразу поставив на паузу. Західні клієнти висловили порозуміння щодо ситуації в країні та готовність відкласти поточну роботу на певний час. Ми продовжуємо працювати разом, але за перші дні війни виникло сильне бажання допомагати у розвитку саме внутрішньому бізнесу, тому зараз розглядаю можливі проєкти на українському ринку.


Про реєстрацію на Freelancehunt
Надихнула моя дівчина, яка доволі швидко взяла перше замовлення з вебдизайну на сервісі. Тоді я вирішив втілити своє бажання взаємодії з локальними проєктами саме на цій платформі.
Про Plus
Уміло застосовуючи переваги Plus, можна значно покращити своє позиціонування та більше виділитися на тлі конкурентів, що особливо корисно новачку. А ще швидше прокачати свій профіль та піднятись у рейтингу спеціалізації, також дуже зручно відповідати через телеграм.
Поради іншим новачкам
Щоб стати новачком року, заробляйте гроші, уникайте демпінгу, захоплюйтеся своєю професією, демонструйте експертність, донатьте на ЗСУ.
Разом до перемоги. Слава Україні!
Ще раз вітаємо Антона з перемогою у номінації «Новачок року» та дякуємо за інтерв'ю. Бажаємо багато цікавих проєктів на нашому сервісі.