Продажі вже давно перейшли в онлайн. Це змінило їхні правила. В онлайні немає консультанта, який відповість на запитання покупця та переконає купити товар саме в цьому магазині. Зараз потрібно із самого початку так презентувати товар, щоб людина відразу захотіла його придбати. Конкуренція також надзвичайно висока, і бізнесу треба докласти зусиль, щоб виділитися серед інших.

Саме тому робити якісні описи товарів дуже важливо. Адже правильно написані тексти приваблюють покупців та допомагають продавати. Вони також підвищують конкурентоспроможність інтернет-магазину. Розбираймось, який текст можна вважати якісним та як писати дійсно ефективні описи.

Чому опис товару важливий

Дуже часто саме опис товару допомагає користувачеві прийняти рішення про його купівлю. Якщо фото чи відео продукту привертають увагу та показують його в найвигіднішому світлі, то текст оперує аргументами й фактами, переконує та дає пораду.

Якісний опис відповідає на запитання, які можуть виникнути у покупця, ще до того, як він їх висловить. Правильно написаний текст також пропрацьовує можливі заперечення покупця.

З'ясуймо, чому важливо детально та якісно описувати товар. Правильно складений опис виконує кілька функцій:

  1. Переконує зробити покупку. Детальний опис дає корисну інформацію, на основі якої людина вирішує, чи підходить їй саме цей товар. Чим більш вичерпні дані, тим краще. Крім того, потенційний покупець також має чітко зрозуміти, яку саме користь він отримає від характеристик.
  2. Сприяє ефективному SEO-просуванню. Якісний текст з тематичними словами, який затримує увагу та покращує поведінкові фактори, відіграє в ньому важливу роль. Чим якісніші тексти описів товарів та категорій, тим краще пошуковик ранжує ваш сайт.
  3. Підкреслює вашу експертність. Якщо ви детально описуєте та пояснюєте, даєте дійсно корисну інформацію, читач розуміє, що ви експерт у своїй області.
  4. Допомагає вибудувати довірчі відносини. Опис товару — це частина вашого діалогу з клієнтом. Саме він допомагає показати вашу компетентність та висвітлює переваги співпраці з вами.

Також правильно створені описи допомагають виділитись на фоні конкурентів.

Чи для всіх товарів описи однаково важливі

Насправді значення описів для різних товарів буде відрізнятись. Є товари, описи до яких потенційні покупці майже ніколи не читають. Купуючи постільну білизну, зазвичай звертають увагу лише на фото та на характеристики, де вказані розміри й тип тканини. А от вибираючи книгу чи багатофункціональний прилад, майже завжди необхідно читати опис. Він допомагає отримати більше корисної інформації про товар.

Зазвичай на описи звертають увагу, купуючи такі типи товару:

  • Девайси, гаджети, побутову техніку та дорогі інструменти. Вибираючи порівняно дорогу електроніку, покупець зазвичай хоче дізнатися більше про її особливості, функції та можливості електроніки.
  • Деякі харчові продукти. Це стосується продуктів, які не купують щодня: незвичайних соусів чи приправ, кави та чаю.
  • Книги. Для них опис виконує ті самі функції, що й анотація. Він розповідає про сюжет, допомагає зацікавити та привернути увагу читача.
  • Косметику та доглядові засоби. Перед купівлею крему, сироватки чи консилера хочеться точно знати, як цей продукт працює та якого результату вдасться досягти від його використання.
  • Унікальні товари. Це актуально для різних пристроїв та аксесуарів, якими користуються далеко не всі, наприклад, приладу для ліплення вареників чи вишнечистки, яка видаляє з ягід кісточки.
  • Авторські крафтові вироби. Кожен такий виріб унікальний і в цьому криється одна з головних його конкурентних переваг. Правильно складений опис допомагає розказати читачеві про всі особливості та переваги продукту.
Звісно, це не повний список, але принцип він демонструє. Якщо функції та властивості товару не можна зрозуміти лише за фото та переліком характеристик, необхідний якісний текст.

Як правильно скласти опис товару

Він має пояснювати, що це за продукт, для чого він потрібен та як його правильно використовувати. У створенні описів є багато деталей та нюансів, які обов’язково слід враховувати. Пропоную розібрати їх детальніше.

Конкретика

Опис має стосуватися конкретного товару. Здається, що звучить банально, але переглянувши кілька описів у різних інтернет-магазинах, ви зрозумієте, що це актуальне правило.

Текст має висвітлювати особливості та переваги товару. Вибираючи смартфон, покупець не хоче читати, що телефони потрібні для того, щоб завжди залишатись на зв’язку. Він і так це знає. Його більше цікавить інформація про ємність акумулятора, особливості дисплея, наявність сканера для відбитка пальця — лише конкретика. Це не означає, що опис має бути сухим та технічним. Можна використовувати асоціації чи образні звороти. Головне, щоб вони були доречними та стосувалися конкретних характеристик товару.

Корисна інформація

Ще до написання тексту варто подумати, що саме в нього включати. Важливо, щоб опис містив лише правдиві факти та дійсно корисну для покупця інформацію.

Чи варто вказувати колір, описуючи жіночу сумку? Покупець і так бачить його на фото. Якщо ж ви вказуєте, з якими кольорами він буде поєднуватися найкраще чи для якого кольоротипу зовнішності підійде, характеристика перетворюється на корисну для покупця інформацію.

Описуючи техніку, не треба сухо перераховувати її характеристики. Краще описати, що та чи та властивість означатиме для покупця. Якщо співвідношення сторін дисплея смартфона становить 20:9, додайте, що це кінематографічний екран, який робить перегляд відео, фільмів та серіалів максимально комфортним.

Факти замість нахвалювання

Дуже просто написати, що товар якісний та довговічний, виконаний з надійних матеріалів. Але так можна сказати про будь-яку річ. Це буде звичайне нахвалювання, якому покупці вже давно не вірять.

Як зробити правильно? Треба використовувати факти. Наприклад, якщо меблі зроблені із соснової деревини, не треба писати, що вони практичні та довговічні. Краще написати, що соснова деревина містить багато смол, тому вона стійка до дії вологи та гниття. А отже, такі меблі прослужать довше.

Персоналізація

Читаючи опис, покупець має розуміти, яку користь від товару отримає саме він. Описуючи новий геймерський смартфон слід вказувати конкретні цифри та характеристики, а також пояснювати їх значення для користувача. Результат може виглядати приблизно так:

«Цей смартфон стане надійним помічником в ігрових баталіях. Завдяки частоті оновлення екрана 144 Гц ви зможете миттєво реагувати на ігрові події, легко долаючи своїх суперників».

З одного боку такий опис розкаже, у чому особливість товару, а з іншого — розкриє переваги для конкретного покупця.

Персоналізація також передбачає, що опис дає відповіді на запитання, які можуть виникнути у покупця. Щоб продумати ці запитання, варто поставити себе на місце замовника. Яку б додаткову інформацію ви хотіли дізнатися про той чи той товар перед його купівлею?

Якщо вам потрібно описати бігову доріжку, подумайте, які питання можуть виникнути у потенційного покупця:

  • Вона підійде для невеликої квартири чи через значні габарити тренажер забере все вільне місце?
  • Чи можна використовувати цю доріжку в режимі ходьби, якщо людина ще тільки починає тренувати свою витривалість?
  • Чи вийде самостійно її встановити та налаштувати?

Важливо, щоб опис давав відповіді на дійсно актуальні питання. Якщо не вдається придумати нічого цінного, не варто додавати інформацію лише заради обсягу. Це може тільки зіпсувати текст.

Відповідність стилю тексту типові товару

Складаючи опис, дуже важливо враховувати тип товару та мову цільової аудиторії. Здається, і так зрозуміло, що дитячу іграшку та шуруповерт слід описувати по-різному. Але в чому конкретно має полягати ця різниця?

Описуючи дитячий товар, можна використовувати слова та фрази, що звертаються до емоцій: плюшевий зайчик потурбується, щоб вашому малюкові було не страшно спати у своєму ліжечку. Не перевантажуйте опис зайвими термінами та технічними деталями. Можна коротенько вказати назву матеріалу, з якого виготовлене хутро зайчика, та акцентувати на тому, що воно приємне на дотик, тому сподобається дитині.

В описі шуруповерта, навпаки, звернення до емоцій може бути не дуже доречним. Тут краще сконцентруватися на практичній користі, яку отримає покупець від цього товару, наприклад, зможе довше працювати від однієї зарядки акумулятора. Технічні параметри слід описувати детальніше, а от сильного спрощення краще уникати. Не варто писати, що ручка приємна на дотик. Краще вказати, що вона має антиковзаюче покриття, а в ідеалі вказати застосовану в ній виробником технологію, завдяки якій інструмент не вислизає з руки в процесі роботи.

Структура

Навіть логічний, корисний та продуманий опис можна зіпсувати невдалою структурою. Читати суцільне полотно тексту важко, тому користувачі зазвичай цього не роблять. Якщо потенційний покупець бачить великий текст без абзаців та заголовків, він найімовірніше його проігнорує.

Якою має бути структура? Це залежить від обсягу опису. Для невеличкого тексту на 500 символів достатньо кількох абзаців. Тексти близько 1000-1500 знаків додатково варто структурувати за допомогою заголовків чи списків. Описи ще більшого обсягу обов’язково мають містити й абзаци, і заголовки, і списки.

Технічні параметри

Завжди варто пам’ятати, що опис товару пишеться не тільки для покупця, а й для пошуковиків. Навіть якщо ви зараз не займаєтеся SEO-просуванням свого інтернет-магазину, не варто власними руками погіршувати його ранжування.

Перед розміщенням на сайті варто переконатись, що опис є унікальним, перевіривши його у 2-3 антиплагіатах. Також необхідно впевнитись, що текст не заспамлений (що одні й ті самі слова не повторюються в ньому занадто часто).

З теорією розібрались, а тепер перейдімо до прикладів. Пропоную проаналізувати кілька вдалих та невдалих описів товарів, які належать до різних категорій.

Харчові продукти

Описуючи товари цієї категорії, слід використовувати слова та фрази, які відображають відчуття. Читаючи опис, має складатися враження, ніби вже куштуєш цю страву чи напій.

Неправильні описи

Великий та грунтовний опис, але вже після четвертого речення стає зрозуміло, що про смак кави із цього тексту ви навряд чи дізнаєтесь. Звісно, історія цього сорту напою цікава та пізнавальна, вона підкреслює унікальність продукту. Але за нею губиться основна інформація, яку хотів би знати покупець.

Правильні описи

Текст коротенький, але все ж дає основну інформацію про каву. Стає зрозуміло, який смак має цей напій та кому він може сподобатись.

Чудовий опис чорного чаю. Кожне речення тексту інформативне та дійсно несе користь для читача. Автор не просто описує інгредієнти, а й розповідає, що саме дає таке поєднання. Цікаво, корисно та структуровано. Такий текст дійсно може збільшити продажі.

Техніка та електроніка

Описи цих товарів з одного боку мають розкривати конкретні характеристики приладу, а з іншого — демонструвати користь для покупця від тих чи тих його властивостей.

Неправильні описи

На перший погляд — непоганий опис. Структурований та вичерпний. Але фраза «джерело харчування» підказує, що скоріш за все, цей текст був перекладений за допомогою Google перекладача. На жаль, машинний переклад українських сайтів зустрічається часто. Через бажання зекономити власники інтернет-магазинів просто перекладають російський варіант опису українською. Так робити не варто. Навряд чи грубі помилки в тексті допоможуть збільшити продажі. Вони лише підкреслять неповагу до читача та зневажливе ставлення до рідної мови.

У другому прикладі інша проблема. Тут непогано розписані характеристики павербанку та переваги, які отримує користувач. Але тавтологія псує все враження. Слова «заряджати», «зарядка», «заряд», «підзарядка» однокореневі. Їх не слід використовувати в кожному реченні, адже через це текст складно читати. Окрім того, у тексті з одного боку багато «води», з іншого — немає опису того ж «багатоступінчастого захисту», який є корисною фічею цього павербанку, але недосвідчений покупець може про це й не дізнатися.

Правильний опис

Структурований, інформативний та вичерпний опис. Кожна характеристика розкрита з погляду переваги для покупця. Список допомагає швидко пробігти поглядом текст, прочитавши лише ту інформацію, яка цікавить користувача.

Косметичні засоби

Описуючи косметику, засоби для догляду за шкірою чи волоссям, слід робити акцент на тому, який саме ефект отримує покупець та чому. Найпростіший варіант — розказати про ключові інгредієнти в складі, пояснити, що саме вони роблять та на який результат можна очікувати від використання засобу.

Неправильний опис

Починати опис з розкриття «болів клієнта» — це гарна ідея. Є навіть така формула опису — PMHS. Вона передбачає певну структуру тексту: біль клієнта → надія → розв’язання проблеми → заклик до дії.

Але в цьому разі автор трохи перестарався. На місці 35-річної жінки мені б теж хотілося знайти дієвий засіб проти ознак старіння. Та це зовсім не означає, що мені хочеться думати, ніби мій зовнішній вигляд настільки жахливий, обличчя пухне, а нові зморшки з’являються щодня. Такий опис більше ображає, ніж спонукає до купівлі.

Правильний опис

А ось в цьому описі автор також торкається «болів клієнта», згадуючи тонке та ослаблене волосся. Але це не звучить образливо. Текст акцентує на тому, що волосся стане розкішним і сяючим, а не на тому, що зараз воно в поганому стані.

Тут також коротко та зрозуміло описані компоненти засобу та їхній ефект. Прочитавши такий опис, хочеться спробувати цей бальзам, а не сховати дзеркало, як у випадку з попереднім текстом.

Аксесуари та одяг

Описуючи товари цієї категорії, слід більше акцентувати на зручності використання та можливостях, які людина отримує, придбавши ці товари. Наприклад, рюкзак допоможе зручно розмістити всі папки, блокноти, планшет з телефоном та інше робоче приладдя. Водночас він буде гарно поєднуватися з одягом ділового чи кежуал стилю.

Неправильні описи

У цьому тексті немає опису конкретного товару. Скоріш за все, це універсальний текст, який продавець використовує для кожного аксесуару бренду. Це зручно й економно, але чи буде такий опис підвищувати продажі? Скоріш за все ні.

Інформацію про бренд можна включати в опис, але вона має бути доповненням. Якщо для аксесуара передбачено коротенький опис, краще сконцентруватися на головному — особливостях та перевагах саме цього товару.

Опис трохи сумбурний та плутаний. Характеристики (довжина ручок) вказані радше для збільшення обсягу тексту. Кінець першого абзацу складений з окремих уривків. Здається, автор так і не вирішив, яке ж саме речення тут треба написати.

Правильні описи

Попри те, що описи коротенькі, вони легко читаються та дають ключову інформацію про товар. Лаконічно та інформативно.

Дитячі товари

Особливість описів товарів для дітей у тому, що вони мають бути емоційними. Водночас текст має звертатися саме до емоцій мами чи тата, підкреслюючи, яку користь отримає їх малюк від використання цього товару.

Неправильні описи

Загалом опис непоганий. Він інформативний, легко читається. Але перший абзац викликає деякі питання. Ви б хотіли, щоб іграшка вчила вашу дитину новим трюкам? З одного боку опис виглядає нестандартним та креативним, а з іншого — не кожен покупець це сприйме в позитивному сенсі. Якщо ви не впевнені на всі 100%, що певний фрагмент тексту викличе нейтральну чи позитивну реакцію, краще його прибрати.

Цей опис показує, наскільки важливою є структура. Через нагромадження тексту його навіть складно читати. Занадто довгий перелік переваг у другому реченні також не поліпшує ситуацію. Хоча текст і містить багато важливої інформації, відсутність структури псує всі старання автора.

Правильні описи

Інформативний та в міру емоційний опис. Особливо підкупає речення про мамині обійми. Одразу уявляєш, щось таке затишне та зручне. Кому ж не захочеться, щоб його малюк відчував уві сні тепло та захист маминих обіймів?

Короткий та корисний текст. Добре описує переваги конструкції для малюка та батьків, яким доведеться цей шезлонг складати та переносити.

Висновки

Універсальної формули опису товару не існує. Та це не означає, що ви не зможете навчитися писати якісні тексти чи розрізняти вдалий і невдалий опис. Передусім слід запам’ятати головні правила написання описів.

Також візьміть на озброєння такий лайфхак — ставте себе на місце покупця та оцінюйте текст за кількома критеріями:

  • Чи допомагає він дізнатися більше про товар?
  • Наскільки корисна для вас, як для покупця, ця інформація?
  • Чи залишились у вас запитання після читання опису?

Якщо опис допоміг дізнатися більше про товар, надав лише корисну інформацію та відповів на основні запитання, що у вас виникли, скоріш за все, він якісний.

Вибираючи фрилансера, який писатиме для вас описи товарів, обов’язково попросіть його надати приклади вже виконаних робіт. Це допоможе зрозуміти, чи сам копірайтер знає правила написання описів товарів. Також важливо переконатись, що фрилансер вміє підбирати відповідний стиль написання для товарів різних категорій.