Бізнес під час війни продовжує відновлюватися та розвиватися. Люди продовжують витрачати гроші. Підтвердження тому — 8,4 млрд гривень проти 6,5 млрд, які витратили клієнти monobank цього року на чорну п’ятницю.
Щоб залишатися на плаву, багато компаній змінюють підходи в рекламі та просуванні. Експерти Freelancehunt діляться рекомендаціями, як просувати бізнес під час війни, навіть якщо ви вирішили не інвестувати в це кошти.
Сьогодні топ-5 порад підготував досвідчений фрилансер Олександр П., який посідає 1 місце серед SEO-спеціалістів сервісу.
Під час війни багато замовників вирішили призупинити SEO, тому конкуренція зараз трохи нижча, ніж зазвичай. Саме час зайнятися просуванням вашого сайту. Навіть якщо деякі замовники зараз не мають грошей, щоб скористатися послугами SEO-спеціаліста, можна спробувати деякі завдання робити самостійно.
Топ-5 експертних рекомендацій, як покращити свій сайт та підвищити продажі
1. Українська версія сайту
Зараз у зв'язку з війною багато людей переходять на українську мову. Але поки що сайтів з повноцінною українською версією набагато менше, ніж російською мовою. Відповідно рівень конкуренції за українськими запитами набагато нижчий. Тенденція така, що із часом усе більше людей шукатимуть товари чи послуги через інтернет українською мовою. І якщо зараз додати українську версію сайту чи активно просувати ту, яка є, вже за кілька місяців будуть додаткові запити на ваш сайт.
2. Копірайтинг
Якщо ви добре знаєтеся на товарах та послугах, які продаєте, то швидше за все зможете без проблем написати унікальні тексти на свій сайт самостійно. Унікальний текст з ключовими словами дуже важливий у ранжуванні. Особливо для тематик, де низький рівень конкуренції. Достатньо написати на свою українську версію сайту тексти по 2000 символів, і ви вже будете в топі за низькочастотними та деякими середньочастотними запитами через 1-2 місяці.
3. Мета-теги
Обов'язково пропишіть для своїх сторінок, що просуваються, мета-теги Title та Description. Це дуже важливий чинник у ранжуванні сторінок. На кожній сторінці має бути свій унікальний Title (заголовок сторінки) та Description (короткий опис сторінки). Обов'язково вставте в мета-теги 1-2 ключові слова. На кожну сторінку потрібні унікальні ключові запити. Якщо ви зробите хоча б перші 3 пункти, то вже через 1,5-2 місяці побачите зростання за ключовими запитами.
Приклад, як відображаються мета-теги сайту у видачі:
4. Зовнішня оптимізація
Оскільки сайтів зараз з кожним днем стає все більше і рівень конкуренції зростає, щоб Google надавав вам хороші позиції, крім хорошої внутрішньої оптимізації сайт має бути розвинений і зовні. Зовнішнє просування — це зовнішні посилання на ваш сайт. Рекомендую щомісяця ставити хоча б 5-10 посилань на свій сайт. Ви можете це робити вручну на різних форумах або замовити вічні посилання на будь-якій біржі вічних посилань, наприклад, на українській collaborator.pro.
Також ви можете замовляти крауд-посилання чи інші види посилань на Freelancehunt. Орієнтовна вартість вічного посилання — приблизно 300 грн, крауд-посилання — близько 40-50 грн. Поступово вага вашого сайту зростатиме, позиції покращуватимуться, особливо, за українською версією сайту, де конкуренція поки що на порядок нижча, ніж за російськими запитами.
5. Технічна частина
Технічна частина також дуже важлива в ранжуванні. Якщо під час війни повноцінної можливості найняти SEO-спеціаліста немає, ви можете замовити технічний аудит сайту, в якому вам розпишуть найзначніші проблеми та недоліки, що безпосередньо впливають на зростання. Google оцінює сайт за сотнями різних метрик, тому важливо, щоб усе на вашому сайті було близьке до ідеального. Іноді тільки шляхом технічної оптимізації сайту він з 3-4 сторінок видачі потрапляє на 1-2 протягом 1 місяця. Для усунення технічних недоліків вам знадобиться програміст для одноразової роботи. На Freelancehunt ви зможете знайти спеціаліста, який виправить усі технічні помилки, виявлені у процесі аудиту.
Бажаєте замовити послуги з просування вашого сайту в топ? Звертайтеся до наших досвідчених фрилансерів!