Є лише одне місто, у яке закохуються з першого погляду. Це — Венеція, італійська перлина, яку щороку відвідують понад 30 мільйонів туристів. Через свою унікальність, розпіареність та велику кількість мандрівників, Венеція — дороге задоволення. Більшість людей приїжджає до міста всього на один день.

Я у Венецію закохалася, ще коли побачила її вперше на фотографіях, відвідувала це місто 3 рази й з упевненістю скажу, що поїду туди і вчетверте. За цей час у мене вже назбиралося достатньо досвіду, як насолодитися красою міста на воді та не витратити зайвого.

Житло

Пропозицій для подобової оренди житла у Венеції чимало, проте середня ціна досить висока через популярність міста. Та навіть за таких умов можна вибрати гарний варіант. Житло шукайте як на традиційних Booking, Airbnb, так і на суто італійських ресурсах — HomeAway та CaseVacanza.

Венеція поділяється на дві частини: острівну та материкову (Венеція Местре). Усі туристичні атракції знаходяться на острівній частині, тоді як материкова — робочий район. І саме там часто радять орендувати квартиру чи хостел, адже так значно дешевше. З Венеції Местре до вокзалу Санта-Лючія, що на острівній частині, можна добратися автобусом, який курсує до 23:45.

Проте моя порада — обирайте житло ближче до історичного центру, бо Венеція є надзвичайно колоритною саме вночі. А послухати виступи струнних квартетів на площі Святого Марка — обов’язкове завдання для кожного туриста.

Острови Лідо та Джудекка — теж гарний вибір для проживання: Лідо славиться своїми пляжами та активним нічним життям, а Джудекка дозволить вам відчути камерну атмосферу побуту місцевих жителів.

Я під час усіх поїздок зупинялася в апартаментах з кухнею, щоб готувати їжу самостійно та заощаджувати на обідах у місцевих кафе. Крім того, намагалася суміщати роботу з відпочинком, а апартаменти забезпечують не лише швидкий інтернет, але й потрібну для роботи тишу.

Пересування по місті

По каналах курсують річні трамвайчики — вапоретто, це і є основний вид транспорту у Венеції. Разова поїздка на вапоретто коштує 7 євро, а квиток діє всього 1,5 години. Тому якщо ви плануєте перебувати у Венеції кілька днів, краще придбайте проїзний на 72 години.

Розраховувати на те, що зможете обійти все місто пішки, не варто: ноги болітимуть уже через дві години, адже потрібно постійно підніматися сходами, щоб перейти через будь-який з мостів.

Проїзний на 72 години для дорослого коштує 40 євро. Якщо вам до 29 років (включно), краще придбайте картку Rolling Venice, її вартість — 6 євро. Картка дає знижки на квитки в музеї та певні церкви та, найголовніше, можливість купити проїзний на 72 години за 22 євро. Для купівлі потрібно мати документ, який підтвердить ваш вік.

Їздити «зайцем» не раджу: на власному досвіді переконалася, наскільки великі у Венеції штрафи, коли під час першої ж поїздки на вапоретто не встигла придбати квиток. І не забудьте закомпостувати проїзний на зупинці, інакше він вважатиметься недійсним.

Вночі до Лідо та Джудекки можна дістатися нічними вапоретто, які позначаються буквою N. Проте курсують вони досить рідко, тому якщо плануєте допізна гуляти містом, то спочатку запам’ятайте графік руху.

Є ще один вид «транспорту» у Венеції, про який знає кожен — гондоли. Щоправда, зараз ці човники — виключно туристична цікавинка. Разова поїздка коштує 80-100 євро за 30 хвилин (залежить від часу доби та маршруту). Тому тут варто спробувати скооперуватися з кимось, адже в гондолі є зазвичай до 6 місць, та розділити вартість на всіх.

Якщо покататися на знаменитому символі Венеції дуже хочеться, а от переплачувати ні, є бюджетний варіант — трагетто (traghetto). Це — та ж сама гондола, але без оздоблення, яка перевозить людей через Гранд-канал. Поїздка для туристів коштує 2 євро і триває кілька хвилин. Трагетто відправляється із зупинок Santa Sofia, San Marcuola, San Toma, Carbon, Fondamente S. Lucia, San Samuele.

Розваги

Венеція — настільки унікальне місто з мільярдом визначних пам’яток, які варто побачити, що будь-які поради з приводу туристичного маршруту недоречні. Ви маєте обрати самостійно, що вам до душі: стародавні церкви з полотнами італійських художників (Джованні Белліні, Тиціана, Тінторетто), історія венеціанської слави минулих часів, колоритні вулички чи давні ремесла.

Найпростіший варіанто — придбати картку Venezia Unica (тип Gold City Pass, вартість — від 59 євро), яка включає безкоштовний вхід у музеї та церкви, знижки в кафе й проїзний на транспорт (вапоретто і автобуси на острові Лідо) на 72 години.

Але найбільша перевага картки — не фінансова вигода (хоча придбавши картку ви заплатите на 50% менше, ніж якби купували квиток у кожен музей чи храм окремо), а можливість відвідувати туристичні дестинації без черг. Адже у Венеції найбільший виклик — вистояти довжелезні черги перед входом, особливо в спекотну літню погоду.

Якщо ж купувати Venezia Unica — не варіант для вас, ось ще кілька способів заощадити кошти:

  • Забронюйте похід на дах Fondaco dei Tedeschi (старовинний палаццо поруч з мостом Ріальто), щоб побачити Венецію з висоти. Це абсолютно безкоштовно, якщо порівняти з дзвіницями соборів.
  • Відвідуйте безкоштовні туристичні місця: собор Святого Марка (доведеться трохи постояти у черзі, тому плануйте відвідини на ранок), собор Санта-Марія Делла Салюте, найдавніший книжковий магазин Libreria Acqua alta, верф гондол Squero San Trovaso.
  • Завітайте на острів Мурано, де у скляних заводах є свої магазини. Там ви зможете помилуватися вже готовими виробами та побачити процес виготовлення на власні очі: майстри часто влаштовують шоу для туристів. Також заплануйте екскурсію в Orsoni Mosaici, кольоротеку з найдавнішою піччю для кольорової мозаїки (бронювання — на сайті).
  • Скористайтеся одним із безкоштовних турів Венецією (Free Tour Venice чи Venice Free Walking Tour).
  • Любителям моря варто захопити із собою купальник та відвідати один з безкоштовних пляжів на острові Лідо.

Дві речі, які зробили мої подорожі до цього міста ще більш казковими, також безкоштовні: захід сонця (найкраще видно з моста біля Арсеналу) та вранішня Венеція з пустими вуличками й безлюдною площею Святого Марка. І нехай заради останнього довелося прокинутися о 5 ранку, та воно цього варте.

Їжа в Венеції

Італія славиться на весь світ свою ароматною кавою та смачною кухнею. Та перш ніж завітати до венеціанської остерії, варто знати кілька нюансів.

По-перше, якщо ви вирішите пообідати безпосередньо за столиком у ресторані, будьте готові заплатити додаткових кілька євро збору. Тому краще попросіть загорнути вам піцу із собою. Пам’ятайте, що у Венеції діють суворі правила для туристів, тому за пікніки в публічних місцях ви можете отримати штраф на кругленьку суму.

Це саме правило стосується і кави. Замовте «caffe al banco», тобто за стійкою, і ви не будете доплачувати за столик. У спекотну пору року краще обирайте cappuccino freddo (холодну каву з льодом та молоком).

Для бюджетного, але дуже смачного обіду рекомендую відвідати заклад Bacareto da lele, де за невелику суму ви зможете перекусити смачним і свіжим паніно (італійський варіант сандвіча) та бокалом вина чи аперолю прямісінько біля невеличкого каналу.

Якщо ви, як і я, вирішили поселитися в апартаментах, то продукти можна придбати в одному із супермаркетів (Coop, Conad) або на невеликому ринку (зупинка вапоретто Rialto Mercato), який працює до 12 години дня.

Наостанок ще кілька порад про планування свого відпочинку та фрілансерської рутини у Венеції:

  • Виділіть один день, щоб відвідати острови Венеції (Бурано, Мурано та Торчелло).
  • Влітку намагайтеся починати свій «туристичний» день якомога раніше, а з 13 до 16 повертатися в помешкання, щоби трохи перепочити від спеки. Я цей період часу використовувала для роботи — готувала контент для одного україномовного видання. Загалом мені вдавалося викроїти для роботи по півтори години зранку та ввечері й 2 години в обідній час. У сумі це 5 годин робочого часу, яких мені повністю вистачало для вирішення робочих завдань.
  • Якщо для вас важливо постійно бути на зв’язку, покладатися на роумінг у Венеції, а на мобільний інтернет і поготів, не варто. Краще придбайте сім-картку одного з місцевих операторів (я обрала Wind, пакет з інтернетом та 30 хвилинами безкоштовних дзвінків в Україну на місяць коштує 12 євро).
  • Ласунам обов’язково варто спробувати італійське джелато (відвідайте заклад San Stae – Fontego Delle Dolcezze) та безе. А ось pane di pescatore (хліб рибалки) порадити не можу, не надто смачний десерт.
  • Купівлю магнітів та сувенірів залишайте на останній день подорожі. До цього часу ви вже більш-менш будете орієнтуватися в цінах і не переплатите зайвого.

Давня легенда каже, що Венеція з’явилася, коли на дно морське опустився кристал. Так це чи ні, але це саме те місто, відпочинок у якому не буде схожий на жодну іншу відпустку.

Що б ви не обрали для себе — повний тур чи інтуїтивне блукання містом, готель чи апартаменти, гондолу чи вапортетто — Венеція не залишить вас байдужими. Тому бронюйте квитки, пакуйте валізи і гайда у подорож!

Как поработать фрилансером в Греции и вовремя уехать
80% денег Греция зарабатывает на туристах. Один из таких туристов — авторстатьи. Поехав в отпуск, я решил остаться. На доходы от фриланса прожил в Грециибольше года: писал статьи, делал несложные сайты на Wordpress, занималсяконтекстной рекламой в Google Adwords. Мне понравилось работать, сидя в…