Криза 2022 року, спричинена військовою агресією Росії на території України, стала для ринку фрилансу каталізатором. Так, порівнюючи з минулим роком, попит на послуги фрилансерів в Україні за літо виріс на 30%. Причина — бізнес, який зацікавлений у швидкому, недорогому відновленні та адаптації до нових реалій.

Зараз підприємцям як ніколи потрібна допомога різнопрофільних спеціалістів. Виграє той, хто реагує на зміни швидше за всіх. Наймати у штат співробітників — занадто дороге задоволення для бізнесменів, і справа не лише у грошах, а й у часі також.

Діяти швидко та з оптимальним розподілом бюджету дозволяють фрилансери. Вони виконують роботу в короткі терміни, якісно та за доступною ціною. Це найоптимальніший спосіб проєктної співпраці зі спеціалістами різних напрямків.

Портрет українського фрилансера під час війни
Freelancehunt поділився результатами дослідження, скільки заробляють українські фрилансери під час війни і чому попит на їхні послуги зростає

У зв'язку із цим бачимо стабільне зростання попиту на 30%, але це далеко не граничні значення. Ринок фрилансу тільки набирає обертів і продовжуватиме зростати. Такі висновки Freelancehunt робить, орієнтуючись на свою аналітику.

Виконаних проєктів стало в середньому на 31% більше

Як бачимо, виконаних проєктів стало на 31% більше проти цього самого періоду 2021 року. Зазначимо, що для аналізу тут було взято період з 30.05 по 28.08.

На 29,6% виріс обіг грошей у Сейфі за виконаними проєктами проти минулого літа

Здавалося б, війна — це криза та відсутність грошей, але на ринку фрилансу ситуація прямо протилежна. За літо у проєктах було на 29,6% більше грошей, ніж у 2021 році.

Активність фрилансерів швидко відновилася

Підприємці можуть бути впевнені, що знайдуть на фрилансі відповідного спеціаліста, оскільки дефіциту виконавців немає. Вже в середині березня до роботи повернулися 74% фрилансерів, а приблизно через місяць — 96-98%.

Стрімке відновлення активності виконавців викликано такими факторами:

  • Фриланс — зручний формат роботи для багатьох. Можна виконувати проєкти з будь-якої точки на карті, маючи лише ноутбук та доступ до інтернету.
  • Ті, хто залишився без роботи через війну, можуть її знайти.
  • Фриланс стане хорошим підробітком для тих, кому основної зарплати не вистачає для підтримки бажаного рівня життя.

У перші місяці війни попит на послуги спеціалістів не був високим з таких причин:

  • Бізнес тільки «прокидався», ще не було розуміння, що треба робити.
  • Багато підприємців деякий час боялися щось робити, тому просто чекали.

Зараз Freelancehunt прогнозує зростання попиту на послуги українських фрилансерів. Якщо навесні та влітку деякі підприємці ще перебували в режимі очікування, то восени більшість розпочне повне відновлення та адаптацію бізнесу. Отже, можемо говорити про осінній бум на ринку фрилансу.

Цифри підтверджують, що зараз фрилансери — найбільш простий, недорогий і безпечний варіант закрити бізнес-завдання, особливо, коли йдеться про разові проєкти.