Найчастіше ми вибираємо онлайн-навчання, особливо коли справа стосується курсів англійської мови, бо це доступно та зручно. Навіть дослідження показують, що такий формат освіти дає змогу скоротити час, необхідний для отримання нових знань, на 40-60%. Це неоціненно для фрилансера, котрому постійно доводиться працювати з власним тайм-менеджментом.

Проте онлайн-освіта має і свої виклики. Наприклад, вашу увагу можуть відвертати домашні справи або ж навчання здаватиметься малоефективним через недостатню кількість зворотного зв’язку від викладача. Тому підготували для вас поради від викладачів, які проводять курси англійської мови в Green Forest та знають усі секрети ефективного опанування нових знань.

Основні виклики фрилансерів у навчанні на онлайн-курсах англійської мови та як їх подолати

Дослідження свідчать, що онлайн-курси завершує лише близько 13% студентів. Найчастіше труднощі студентів викликають такі причини:

  • Відсутність розуміння, які курси потрібно шукати.
    Фрилансеру складно визначитися з напрямком навчання — вибрати базові курси англійської мови чи розмовні або ж спеціалізовані під конкретну сферу (наприклад, для програмістів). Багато хто навіть не знає про таке різноманіття та йде на перші курси, що трапились, і в результаті отримує розчарування.
  • Малоефективний тайм-менеджмент.
    Що ви виберете, коли одночасно потрібно завершити клієнтський проєкт, за який заплатять 3 000 грн, та відвідати онлайн-урок з англійської, за який ви віддали 100-200 гривень? Більшість надасть перевагу роботі. Та складність полягає не у виборі, а в тому, що ситуація вибору взагалі виникла. Причина ховається за малоефективним тайм-менеджментом. Вміння керувати власним часом є запорукою ефективного вивчення дорослими англійської мови поряд зі старанністю та регулярністю.
  • Недостатня кількість комунікації та зворотного зв’язку.
    Досвід показує, що на групових онлайн-занять студенти не так активно включаються у взаємодію, як на офлайн. Як результат, вони отримують недостатню кількість практики англійської мови та розуміння своїх помилок. Звичайно, кваліфіковані викладачі навмисне приділять цій проблемі час та зусилля, проте так трапляється не завжди.
  • Навчання на курсах англійської мови без викладача.
    Курси для самостійного навчання — це дуже зручно для фрилансера, проте такий формат підходить не всім. Дослідження показують, що відсутність структури, графіка занять та викладача знижують результативність навчання та й взагалі призводять до того, що студенти кидають його на половині шляху.

Також кожен має свої персональні виклики, які заважають записатися на курси англійської мови чи завершити їх. Це може бути страх помилок, відсутність впевненості у власних силах або навіть перебування в стані емоційного вигорання. Як впоратися з такими труднощами, розповідаємо далі.

Поради від Green Forest для дорослих, як покращити свою успішність у вивченні англійської

Є помилкове твердження, що мозок дорослого менш пластичний (важче запам’ятовує інформацію), аніж мозок дитини. Тому в дорослому віці так складно вивчати нові мови. Проте дослідження показують, що наш мозок лишається пластичним упродовж усього життя. Справжні проблеми, що заважають у вивченні англійської, ми вже перерахували вище. А ось поради для дорослих, як ефективно вчити англійську:

  • Вибирайте якісні структуровані курси.
    Краще витратити час на пошуки, перечитування відгуків, відвідування пробних занять, ніж вибрати курси, які вам не підходять. Бо якісний курс та досвідчений викладач — це приблизно 50% успіху.
  • Експериментуйте з форматами роботи.
    Можна навчатися двічі на тиждень, а можна майже щодня для максимального заглиблення в мовне середовище. Ще можна вибрати курси англійської мови у форматі «перевернутого класу» — тут потрібно самостійно вчити теорію за записаними відеоуроками, а на заняттях з викладачем лише практикуватися в мовних навичках. Дослухайтеся до себе, враховуйте наявний графік та обирайте найбільш комфортний формат.
  • Ставте реалістичні вимоги до себе.
    Вивчення англійської у дорослому віці — це процес, у якому не буде миттєвих результатів. А ще кожен студент рухається у власному темпі — це залежить і від темпераменту, і самооцінки людини, і кількості часу, присвяченого англійській мові. Тому найкраща стратегія — не вимагати від себе взагалі нічого, а просто насолоджуватися процесом та спостерігати, як поступово у вас виходить розуміти тексти англомовних пісень.
  • Уникайте втоми.
    Втома заважає роботі мозку та робить навчання малоефективним. Тому під час планування графіка мовних курсів з англійської реалістично оцінюйте свої можливості. Якщо відчуваєте, що потрібно зменшити навантаження, — зробіть це.
  • Дозвольте собі помилятися.
    Практика — основний шлях до опанування нової мови. Тому починайте говорити англійською відразу після початку навчання. Помиляєтеся? Звісно. Бо зараз ви перебуваєте на рівні дворічної дитини, яка лише починає вчитися говорити. І це абсолютно природно, а тому й не має провокувати сором.

Підсумок

Опанування англійської для дорослих часто стає справжнім викликом. Заважати може невміння керувати власним часом чи визначити цілі, які спонукали до навчання. Щоб отримати результат, важливо робити все свідомо — вибирати курси, планувати графік занять, вчитися говорити навіть попри помилки.