Співпрацювати з фрилансерами на Freelancehunt просто і безпечно. Ми намагаємося робити все для того, щоб замовники могли успішно закрити свої завдання, з якими вони прийшли на сервіс. Але іноді під час роботи над проєктом з'являються підводні камені, що залежать від людського фактора. Ми підготували інструкцію, як діяти в різних ситуаціях, якщо виникають питання під час співпраці з фрилансером.

Найпоширеніші ситуації та шляхи їх вирішення

У цій статті розповімо про те, на які ключові моменти варто звернути увагу замовнику, щоб робота над проєктом була успішною. Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам краще налагодити робочі процеси з виконавцем.

Фрилансер перестав виходити на зв'язок

Ситуація: що робити, коли ви узгодили умови з виконавцем, зарезервували оплату, але фрилансер перестав виходити на зв'язок? Якщо після всіх узгоджень виконавець не почав працювати над завданням, ви втратите час і не отримаєте результат. Потрібно буде шукати іншого фрилансера, а це додатково витрачений час і нерви.

Рішення: зверніться до арбітражної комісії, щоб вона попросила фрилансера дати зворотний зв'язок у Робочій області проєкту. Якщо відповіді від виконавця не буде, арбітраж може закрити проєкт без виконання і повернути замовнику гроші.

Результат роботи не відповідає очікуванням

Ситуація: часто буває, що сторони затвердили ТЗ, але не обумовили всі деталі. Наприклад, як саме має працювати та чи та кнопка, який інтерфейс потрібен, як розташовувати блоки в лендингу, в якому форматі здавати роботу. У підсумку фрилансер виконує завдання на свій розсуд, а результат не відповідає очікуванням замовника.

Рішення: уточнювати всі деталі на етапі узгодження умов на проєкті та обов'язково фіксувати їх у Робочій області. Тобто зробити не просто лендинг, а конкретно: структура, картинки, розташування блоків тощо.

Що ще почитати на цю тему:

Правила та нюанси узгодження умов проєкту з фрилансерами
Для вдалої співпраці на Freelancehunt необхідно правильно узгоджувати умови проєкту. Розкажемо, чому це важливо і які нюанси потрібно обговорити.

Некоректна поведінка фрилансера

Ситуація: буває так, що ви розпочали роботу, але фрилансер грубіянить, поводиться некоректно, не дотримується правил ділового листування. У цьому разі замовник приймає рішення припинити співпрацю. Виконавець не вміє коректно комунікувати, тому проєкт не може бути виконаний.

Рішення: зверніться до арбітражу, щоб закрити проєкт і повернути гроші. У вас буде можливість знайти іншого фрилансера й успішно завершити проєкт.

Додаткові витрати, або Не все включено

Ситуація: один з варіантів розвитку подій, які трапляються під час роботи над проєктом. Фрилансери починають працювати, а потім у Робочій області скидають свої платіжні дані, мотивуючи це тим, що їм необхідно сплатити за якісь сервіси чи послуги. Не рекомендуємо робити переказ, адже, якщо проєкт не буде успішним, ви даремно витратите кошти.

Рішення: заздалегідь обговорюйте умови проєкту так, щоб не виникало жодних додаткових оплат, і не переказуйте гроші. Якщо для роботи над завданням потрібно оплатити певні сервіси, закладайте загальну суму в бюджет Сейфа.

Як замовнику безпечно працювати на сервісі фрилансу
Найкращий спосіб безпечно співпрацювати з фрилансерами — сервіс Сейф на Freelancehunt. Розповімо детальніше про переваги цього інструмента.

Закриття проєкту до отримання та перевірки результату

Ситуація: фрилансер просить закрити проєкт до того, як замовник отримав кінцевий результат, і обіцяє доопрацювати після закриття. Замовник підтверджує виконання проєкту і закриває його. Тут може бути два варіанти розвитку подій:

  1. Фрилансер не завершує роботу.
  2. Фрилансер завершує роботу, але після закриття проєкту з'ясовується, що щось не працює або працює не так, як планувалося, а проєкт уже закрито.

Рішення: ніколи не закривайте проєкт до того, як отримали результат у повному обсязі та повністю його протестували. За правилами сервісу, у замовника є 3 дні на перевірку роботи. Якщо вам потрібно оцінити, наприклад, як працює сайт, закладайте від самого початку в терміни виконання проєкту ще 30 днів на тестування. Закривайте проєкт тільки тоді, коли фрилансер виконав роботу в повному обсязі та відповідно до ТЗ. Працюючи через Сейф, ви нічим не ризикуєте: немає роботи = немає оплати.

Якщо ж замовник закриває проєкт як успішно виконаний, він автоматично підтверджує, що фрилансер здав роботу в строк і відповідно до технічного завдання. Відповідно, арбітраж також не допоможе. Потім пред'явити будь-які претензії виконавцю буде неможливо.

Завдання не відповідає кваліфікації фрилансера

Ситуація: виконавець не заглибився в суть проєкту і через деякий час з'ясувалося, що він не зможе виконати завдання — просто не вистачить компетенції. Замовник не завжди розуміє всі нюанси, а фрилансер не особливо прагне ставити додаткові запитання. Після завершення проєкту з'ясовується, що замовник отримав зовсім не те, на що розраховував.

Рішення: уважно вивчайте профіль фрилансера, просіть надати приклади робіт у схожій сфері. Під час узгодження умов уточнюйте, чи всі деталі зрозумів фрилансер. Якщо виконавець не ставить уточнювальних запитань, це має насторожити.

Що ще почитати на цю тему:

Топ рекомендацій, як вибрати виконавця на фрилансі
Сьогодні розповімо, як вибрати одного виконавця на сервісі Freelancehunt, якщо ви опублікували проєкт і отримали кілька ставок.

Спілкування в сторонніх месенджерах

Ситуація: якщо замовник і фрилансер листуються й спілкуються щодо проєкту за межами платформи, ми не можемо гарантувати безпеку такої співпраці та збереження коштів.

Рішення: спілкуйтеся через наш telegram-бот. За допомогою бота можна продовжувати листування в Робочій області проєкту. Усі повідомлення будуть дублюватися.

Як це працює:

  1. Ви встановлюєте бота.
  2. У боті надходять сповіщення про нові повідомлення на сервісі за поточним листуванням, якщо ви не прочитали його протягом 3 хвилин.
  3. Ви відповідаєте або читаєте повідомлення просто з бота. Зверніть увагу, що листування дублюється на сервісі. За потреби можете прикріпити 1 файл в 1 повідомленні.

Зверніть увагу: усі домовленості з інших (сторонніх) месенджерів мають бути перенесені в РО і підтверджені обома сторонами. За відсутності домовленостей у Робочій області арбітраж не візьме до уваги листування в сторонніх месенджерах.

Детальніше про те, як працює telegram-бот та як його підключити, читайте у статті:

Спілкуйтеся з фрилансерами через telegram-бота
Тепер кожен замовник може спілкуватися з фрилансерами через наш telegram-бот. У цьому матеріалі розповімо, як підключити бот і скористатися ним.

Якщо потрібно змінити умови проєкту

Ситуація: що робити, якщо замовник хоче змінити умови проєкту, коли вони вже узгоджені, або просить додаткове доопрацювання? Іноді виникає необхідність допрацювати проєкт чи внести значні правки під час виконання завдання.

Рішення: створіть інший проєкт. Важливо правильно його оформити: написати коректне ТЗ, вказати терміни, суму, узгодити з фрилансером умови. Ви можете створити Персональний проєкт із тим самим фрилансером, з яким уже почали співпрацю, або знайти для доопрацювання іншого виконавця.

Як правильно пропонувати Персональний проєкт фрилансеру
Що таке Персональний проєкт на Freelancehunt, коли його пропонувати та за якими критеріями шукати фрилансера для роботи над завданням.

Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам успішно завершувати проєкти на сервісі та співпрацювати з фрилансерами.