Соціальні мережі займають дедалі більше місця в інтернет-просторі та нашому житті. Сьогодні Facebook, Instagram, TikTok — це вже давно не просто розваги та спілкування. Соцмережі стали потужними майданчиками для розвитку бізнесу, зокрема, інтернет-магазинів. Користувач, який увів до пошуку Facebook, Instagram свій запит, знайде будь-який товар на різний смак і гаманець. Тому соціальні мережі вже сміливо можуть позмагатися за кількістю видачі корисної та релевантної інформації з головними пошуковими системами.

Просування комерційної сторінки у Facebook

Які ж інструменти дають нам Facebook та Instagram для розвитку й просування інтернет-магазину? Для початку розглянемо фейсбук. Один з найкращих інструментів у цій мережі — це, звичайно, Commerce Manager (налаштування магазину та каталогу товарів). Ось як виглядає управління магазином:

Тут ви можете налаштувати магазин, управляти каталогом та вивчати статистику. Після того, як ваш акаунт схвалено, завантажуйте каталог.

Якщо товарів небагато, можна вводити їх усі вручну. Але якщо товарів в інтернет-магазині більше 50, варто скористатись одним з варіантів:

  • Завантажити електронну таблицю чи файл, щоб додати асортимент.
  • Використати файл, розміщений на сайті, щоб автоматично додавати та оновлювати асортимент.
  • Використати електронну таблицю Google, щоб автоматично додавати та оновлювати асортимент.

Відстежуйте наявність у каталозі об'єктів, з якими користувачі взаємодіють на вашому сайті або в додатку. Для цього потрібно підключити піксель Facebook, Facebook SDK чи інше джерело даних про події.

Коли каталог налаштовано, можна запускати рекламу товарів з каталогу:

Це дуже зручно, оскільки потенційні клієнти в рекламі вже бачать конкретний товар, ціну, наявність, характеристики та посилання на сайт. Якщо ви підключите онлайн-оплату за допомогою сторонніх сервісів, наприклад, WayForPay, покупці зможуть відразу оплатити товар. У рекламі інтернет-магазину можна використовувати такі рекламні цілі, як трафік, конверсія, повідомлення. Ми рекомендуємо використовувати ціль рекламної кампанії «Конверсії» (якщо у вас якісний, функціональний сайт, що добре продає) або продаж товарів за каталогом (якщо немає сайту, він неналежної якості чи ви хочете працювати безпосередньо у Facebook).

Інтернет-магазини в Instagram

Instagram однозначно посідає одну з перших позицій серед соцмереж щодо можливостей просування інтернет-магазинів. Насамперед це можливості максимально гарно, нативно показати всі переваги вашого товару за допомогою якісних фото. Оскільки інстаграм візуальна мережа, тож потрібно акцентувати саме на зоровому сприйнятті. Під час оформлення профілю важливу роль відіграють назва інтернет-магазину, шапка профілю та стиль або особливість зображень у стрічці. У шапці профілю необхідно вказати всі ключові переваги, які відрізняють вас від конкурентів, і надати найважливішу інформацію для споживачів.

Що стосується рекламування, тут є два варіанти:

1. Якщо у вас є бізнес-сторінка у фейсбуці — прив’язати її до профілю в інстаграмі та запускати рекламу через рекламний кабінет фейсбуку.

2. Через кнопку «Просувати».

Ми рекомендуємо запускати рекламу в Instagram через рекламний кабінет Facebook. Також на ефективність реклами впливають такі показники:

  • Оперативні відповіді на запитання клієнтів.
  • Наявність детальних описів товару та якісних зображень.
  • Ціна товару, порівнюючи з конкурентами.
  • Бренд.
  • Наявність відгуків.
  • Кількість підписників.
  • Якісно оформлений профіль.
  • Захопливі креативні сторіс тощо.

Щодо бюджету для просування інтернет-магазину, рекомендуємо запускати рекламу на одну соцмережу не менш ніж 100 доларів на місяць. Це приблизно 3,33 долара на день. Йдеться про найменший бюджет, від якого не варто очікувати великого результату. Рекомендований бюджет залежно від тематики, кількості товарів, геолокації та інших факторів варіюється від 200-300 доларів і до 500-600. А чим більші фінансові можливості бюджету компанії, тим краще. Також крім таргетованої реклами варто спробувати рекламу у блогерів. Часто така реклама дорожча, але може бути високоефективною, якщо правильно вибрати блогера та варіант співпраці з ним.

У багатьох країнах уже доступна функція «Покупки в Instagram». Іншими словами, інстаграм-шопінг, де на фото під час наведення показується ціна і безпосередньо можна купити товар. Дуже крутий інструмент для е-commerce, але, на жаль, ще недоступний в Україні. Будемо сподіватися, що скоро і в Україні можна буде налаштовувати інстаграм-шопінг.

Якщо говорити про безплатне просування, то слід не забувати про хештеги. Використовуйте їх у кожному пості, але не більше 10 шт. та низькочастотні. Наприклад, за хештегом #рюкзак — 2,9 млн дописів, а #купитирюкзакукраїна — 5 тис. дописів. Звичайно, відносно новій сторінці варто вказувати менш частотний #купитирюкзакукраїна. Так є шанси показатися хоча б кільком користувачам на відміну від хештегу з 2,9 млн дописів.

Перспективи онлайн-торгівлі

Враховуючи сьогоднішню ситуацію в світі, у зв'язку з пандемією багато сфер життя переходять в онлайн. І торгівля не виняток. Цього року великі маркетплейси та торговельні майданчики перевиконали всі свої плани, і це не дивно. Адже якщо раніше більшість людей купували товари, одяг та продукти в офлайн-магазинах і торговельних центрах, то зараз більшість купує в інтернеті. Тому саме за інтернет-магазинами майбутнє. І про це вже необхідно думати зараз, щоб завтра бути на хвилі успіху, а не шкодувати за тим, чого не зробили.

Підсумовуючи все вищесказане, варто відзначити, що соціальні мережі, зокрема, інстаграм та фейсбук, є потужним інструментом просування для інтернет-магазинів. Вони вже витісняють повноцінні сайти і дають можливість вести свій товарний бізнес лише в цих соцмережах. Проте під час запуску інтернет-магазинів потрібно пам’ятати, що безплатно просувати їх уже не вдасться, як, можливо, 5 років тому. Тому будьте готові витрачати від 100-200 доларів на рекламний бюджет та оплати таргетологу.

Можна, звичайно, і самому спробувати налаштувати рекламу, витративши на це багато часу та зусиль, але результату не отримати. Та так і не дізнатися, чи це реклама погано була налаштована, чи товар не відповідний, чи інші причини, через які не вдалося запустити успішний і прибутковий магазин.

Великих вам продажів і дешевих конверсій!


Від редакції. Дякуємо Юлії за те, що поділилася досвідом! Якщо ж ви маєте експертизу в напрямках маркетингу, програмування, дизайну чи інших IT-галузях та хочете опублікуватися на нашому майданчику, напишіть нам!