Конкурси на Freelancehunt підходять для завдань, у яких є творча складова. Ви публікуєте завдання, а фрилансери надсилають готові рішення. Це чудова можливість замовнику отримати десятки, а то й сотні варіантів реалізації. Вам не потрібно витрачати час на пошуки виконавця: одразу вибираєте найкращий результат із запропонованих. Сьогодні поговоримо про те, що потрібно зробити, щоб конкурс був успішним і ви отримали саме той результат, на який розраховуєте.

Чек-лист з оформлення конкурсу
Розповімо про основні етапи конкурсу та фактори, що впливають на якість і кількість поданих робіт. Рекомендуємо під час публікації конкурсу орієнтуватися на цей чек-лист.
Виберіть правильну категорію
Відкрити конкурс можна в одній із 67 категорій. 5 найпопулярніших:
Перед публікацією перевірте, чи відповідає ваше завдання одній із цих категорій.

Проаналізуйте опубліковані конкурси у вашій категорії
Щоб полегшити собі завдання, виділіть до 10 хвилин і проаналізуйте вже опубліковані конкурси:
- Зверніть увагу на конкурси з великою кількістю учасників. Подумайте, чому фрилансери так активно беруть участь. Їх приваблює саме завдання, бюджет чи все разом?
- Не проходьте повз конкурси, де мало учасників. Подумайте, чому фрилансери, навпаки, не хочуть брати участь. Мало інформації в брифі, складна ніша чи невеликий бюджет?
Позначте для себе тези з описів, які, на вашу думку, вплинули на успішність/неуспішність конкурсів.

Точна назва
Сформулюйте максимально точну назву конкурсу. Це допоможе відсіяти нецільових виконавців і привернути увагу спеціалістів у конкретній ніші. Наприклад, із цієї назви зрозуміло, що саме потрібно зробити:

Докладний бриф
Щоб вам легше було описати конкурс, ми підготували для кожної категорії детальний бриф — близько 20 запитань. Заповнений бриф — один з головних секретів успішного проведення конкурсу. Подумайте, що вам важливо вказати, щоб фрилансери виконали завдання якісно, які нюанси мають значення. Ці відповіді допоможуть виконавцям зрозуміти, який результат ви хочете отримати.
Необов'язково використовувати бриф, який ми пропонуємо. Можете створити його самостійно в довільній формі, вказавши всі важливі деталі.

Приклади робіт
Додайте приклади робіт. Покажіть наочно, що саме і в якому стилі вам подобається. Фрилансерам буде простіше зорієнтуватися, а ви швидше отримаєте якісний результат.
Бюджет конкурсу
Запропонуйте виконавцям гідний гонорар. Що вищий бюджет, то більше талановитих фрилансерів захочуть узяти в ньому участь. Не економте на бюджеті, якщо проєкт дуже важливий для вас.
Підказка: у кожній категорії сервіс рекомендує замовникам суми для хорошого і чудового результату. Скористайтеся нашими підказками, якщо не знаєте, який бюджет запропонувати.
Тривалість конкурсу
Якщо завдання не термінове, встановіть тривалість конкурсу не менш ніж 7 днів. За цей час фрилансери встигнуть підготувати якісні варіанти робіт, уточнити деталі та врахувати ваші коментарі.
Оцінка робіт
Ставте оцінки, щоб виконавці розуміли, які роботи вам подобаються. Так вони зможуть запропонувати інші варіанти або продовжити працювати в тому ж ключі. Якщо оцінки будуть низькими, фрилансери зроблять роботи в іншому стилі чи напрямку.
Роботи, оцінені на 5 зірок, побачать усі учасники конкурсу. Вони зможуть орієнтуватися на той стиль, який вам подобається.
Якщо якісь варіанти зовсім не відповідають очікуванням, відхиляйте їх.
Приховуйте роботи від учасників
Не хочете, щоб учасники конкурсу надсилали однотипні роботи? Натисніть на кнопку «Приховати роботи» — і фрилансери не зможуть побачити варіанти, надіслані іншими виконавцями.
Можливість публічного обговорення
Увімкніть публічне обговорення конкурсу. Якщо у фрилансерів будуть запитання чи уточнення щодо завдання, вони можуть писати їх в обговоренні. Обов'язково надалі дивіться, що запитують фрилансери. Можливо, вам варто доповнити бриф інформацією, яка допоможе отримати якісніший результат.
Наприклад, із цього запитання в обговоренні зрозуміло, що замовник забув вказати, для чого саме потрібен дизайн. Якби можливість публічного обговорення була закрита, найімовірніше, очікування замовника не виправдалися б.
Перевірка на плагіат
Перевірте запропоновані роботи на плагіат, натиснувши на відповідну кнопку.
Перевірка покаже, чи використовувалося зображення або його елементи в інтернеті. Пошук відбувається за допомогою Google Картинок та Tineye Pictures, що гарантує високу точність звірки.

Коригування завдання
Отримали перші роботи й розумієте, що вони не зовсім відповідають вашим очікуванням? Внесіть коригування в завдання та опишіть, на що варто звернути увагу учасникам конкурсу. Виконавці зможуть внести правки в роботи, а ви отримаєте найкращий результат.
Доопрацювання результату
Після того як ви обрали переможця, можете внести мінімальні правки й доопрацювати з ним деталі.
Докладніше про те, як працюють конкурси, читайте в Базі знань.
Щоб отримати найкращу реалізацію вашого творчого завдання, правильно складайте бриф, беріть участь в обговоренні робіт та оцінюйте їх на етапі приймання. Хочете опублікувати конкурс? Зробіть це просто зараз!