Контекстна реклама може не сподобатись її глядачам. «Чому? Я ж вкладаю в неї так багато грошей і зусиль, — запитаєте ви. — Я розподіляю її на всі можливі ключові слова, на всі країни й мови світу, а все марно…» Не турбуйтеся, нумо розбиратись, що не так.

Звучить парадоксально, але, ймовірно, ви перестарались. Облиште свої переживання — контекстна реклама дійсно працюватиме, якщо застосовувати її правильно. Можна навести приклади збільшення доходів бізнесу в рази. У цій статті розглянемо топ-5 помилок, яких слід уникати, щоб не зливати бюджет.

Помилка № 1: неправильний підбір ключових слів

Для коректної роботи контекстної реклами необхідно будувати опірні точки, однією з яких є ключові слова. Насамперед ключі мають відповідати тематиці продукту, який ви просуваєте. Наприклад, пропонуючи освітні послуги, ви можете неумисно в побуті вживати такі слова, як «проєкти», «програма», чи навіть «шкільні парти» 😁, але невже на них доречно будувати рекламну стратегію?

Проєкти та програми також використовуються у сферах будівництва, медицини, культури, інвестування тощо. Ваші освітні послуги можуть загубитися у пошукових результатах поміж проєктів і програм в інших галузях, якщо ви зробите ці слова головними ключами вашої реклами.

Для успішної конверсії контекстної реклами краще застосовувати якомога точніші ключові слова, які відображатимуть конкретні бажання потенційних лідів. Тут зарадять комбінації першорядних ключів і додаткових, так звані long-tail keywords, уявімо, «купити курси малювання». Ви вже спрямовуєте думку замовника на те, що він знайшов, що хотів: навчитися малювати за розробленою (скоріш за все, спеціалістами!) програмою.

Але цього може бути недостатньо, адже таких учителів, як ви, сотні й тисячі! Якщо додати в кінці хоча б ще одну деталь, цільова аудиторія звужується і наближується до вас: «купити курси малювання Київ» прискорює вашу зустріч з клієнтом.

В інтернеті ключові слова ранжуються за показниками частотності, складності SEO, а в рекламі ще й за релевантністю. Для кращого підбору ключових слів та ідей на початку можна скористатися безплатними інструментами, як-от Google Keyword Planner чи Ubersuggest, а потім перейти до більш потужних платних рішень, наприклад, SEMrush чи Ahrefs, якщо потрібен глибокий аналіз і більше функцій.

Важливі моменти:

  • не робіть оголошення з однаковим текстом;
  • не перебільшуйте з кількістю;
  • не використовуйте «шкідливих» ключів — про них у наступному розділі.

Помилка № 2: ігнорування негативних ключів

У стратегії підбору ключових слів для контекстної реклами існує поняття «мінус» або «негативні ключі». Такі слова вказуються для зменшення кількості показів незацікавленим користувачам. Наведу приклад, знову ж таки, з освітою: якщо ви надаєте навчальні послуги у приватній школі в Києві, «купити курси малювання онлайн» вже не відповідатиме вашим цілям. Як наслідок, шукачі такого навчання оминатимуть ваш сайт, а ви витратили гроші марно. Краще утримувати релевантність запитів для вашої цільової аудиторії згідно з їхніми побажаннями й вашою пропозицією.

Очевидно, що назви інших міст України можна внести до списку негативних ключів до згаданого long-tail keyword, щоб ніхто не заплутався і не розчарувався. Можна також вказати, що ви не навчаєте digital арту, чи вітражам, чи графіті — обмежень немає. Це чудовий спосіб заощадити гроші та велика помилка цього не зробити.

Помилка № 3: неоптимальні цільові сторінки

Люди зазвичай прагнуть знайти необхідну інформацію якомога точнішу, якнайскоріше, та ще і привабливу. Припустімо, ви навчаєте малювання акриловими фарбами, поміж багатьох інших художніх технік, і навіть вказали про це на своєму сайті, але… Але в оголошенні контекстної реклами усюди вставили лінк на головну сторінку як лендингову.

Браво! 9/10 відвідувачів вашого сайту не стануть розшукувати той самий розділ про акрил — ви втратили клієнтів. Так само поганим фіналом буде, якщо ви поставите лендингову сторінку про акрил під анкором «купити курси малювання Київ».

Приділіть час логічному розподілу рекламних оголошень відповідно до сторінок сайту. «Отакої, я бачу одразу школу в Києві, де навчають акрилу!» — подумає ваш клієнт, занурюючись у вивчення тематичної сторінки. Половину воронки продажів пройдено — вітаю!

Якщо відвідувач сайту знайде саме те, що йому потрібно, він ваш. Треба, щоб знайшов? Читайте далі!

Помилка № 4: недостатнє наповнення сторінки

Навіщо витрачати гроші на рекламу того, чого немає? Користувач клікнув вашу рекламу, перейшов на сайт, а там пусто або нічогісінько корисного для нього. Це фейл.

Потурбуйтеся про UX-дизайн, зручність, і, звісно ж, контент сайту. Створіть меню з розділами та підрозділами за темами, додайте якісні унікальні (!) зображення, вкажіть контакти, подбайте також про внутрішнє та зовнішнє лінкування. Для збільшення конверсії створіть СТА для кожної сторінки сайту — це ж можливість замовити ваш продукт тут і зараз!

Окрема важлива тема у продажі — відгуки, історії, поради. Люди шукають спільноти та суспільного виправдання своїх побажань, то ж надайте таку можливість! Виділіть місце для написання коментарів клієнтами. Дякуйте всім за зворотний зв’язок, замовлення і запрошуйте на наступні покупки. Створіть сторінку кейсів, розпишіть детально кожен. Повірте, на «живому» сайті народжується довіра його відвідувачів.

Помилка № 5: нераціональне ставлення до ставок (CPC)

Можливо, ви витрачаєте занадто на ставки за клік з острахом програти конкурентам чи програти взагалі. Це неправда, що дорожнеча є запорукою успіху, а економія на цьому призведе до втрати позицій. Задумайтесь: якщо ви платите високу ціну за ключі з низькою конверсією, можливо, цим ключам місце на смітнику списку мінус-слів?

Проведіть аналітику за допомогою Auction Insights (Google Ads) і замініть неприбуткові оголошення. Ви досягнете високої конверсії, коли вартість одного кліку покриватиме велику кількість переходів — саме так виглядає виграшний CPC (Cost Per Click).

Експериментуйте зі змінами, пробуйте різні варіанти, досліджуйте конкурентів, аналізуйте результати. Наближуйтеся до портрета клієнта і в рекламі, і на сайті — він оцінить. 😊

Підсумок

Впроваджуючи контекстну рекламу, вам необхідно розставити основні цілі, звузити вашу цільову аудиторію до максимально заохочених лідів.

  1. Підберіть ключові слова згідно з вашою пропозицією та запитом клієнтів.
  2. Викресліть негативні ключі, замінивши їх на релевантні.
  3. Налаштуйте ваш сайт відповідно до реклами.
  4. Наповніть сайт зручністю, естетикою та функціоналом.
  5. Аналізуйте CPC, вкладайте зусилля в якість, а не в суми.

Я сподіваюсь, ви помітили тут не помилки, а застереження, щоб не зливати бюджет вашої контекстної реклами. Якщо ж ви вже маєте негаразди, не опускайте рук — ніколи не пізно виправити ситуацію!