Ми звикли носити популярний одяг, слухати популярну музику, говорити на популярні теми, відвідувати популярні заклади, все це можна об’єднати під спільним заголовком: ми любимо бути в тренді. Дизайнери — не виняток, адже практично кожного дня можна побачити в описі проєкту слово сучасний/трендовий з приставкою логотип. Головне в погоні за популярністю не упустити круту ідею. Зрештою кожен з нас може задавати свої тренди, рухаючи нашу індустрію новими напрямками, створюючи нову історію розвитку дизайну.

Мене звати Рома, я графічний дизайнер. Вже два роки я професійно розробляю логотипи, і сьогодні ви читаєте мої припущення про тренди логотипів на 2021 рік.

1. Мінімалізм досі на коні

Яким би очевидним не був перший пункт нашого тренду, все ж тенденція зменшувати кількість деталей у своїх логотипах спостерігається найчастіше. Більшість іменитих брендів давно відмовилися від складних форм, та громіздкості у своїх фірмових знаках. І це не дивно, адже прості символи легко адаптувати під будь-які формати та розміри, а якщо в цій простій формі дизайнер зміг ще й майстерно передати потрібний сенс, то логотип безперечно запам’ятається та буде тільки підсилювати комунікацію бренду зі своїми клієнтами.

2. Логотипи з негативним простором

«Те, що ви стираєте, не менш важливо, ніж те, що ви залишаєте», — казала Кеті

Морган — старший дизайнер британського креативного агентства 300million — про негативний простір. Негативний простір це зона логотипу без заливки кольору, яка за допомогою прилеглих форм утворює впізнавані образи. Спосіб круто виглядає для будь-якого стилю логотипів. Головне — використати його органічно, звертаючи увагу на всі деталі, щоб зберегти впізнаваність як форми, так і контрформи.

3. Градієнти

Вже декілька років поспіль градієнтні логотипи не виходять з моди. Деякі їх обожнюють, деякі ненавидять, але якщо використовувати градієнти розумно, можна досягти чудових результатів. Це виглядатиме стильно, сучасно та цікаво.

Основні правила при роботі з градієнтами:

  • Використовуйте один колір різної яскравості, або кольори близькі за гамою.
  • Не використовуйте градієнти для тексту, оскільки можливе зниження читабельності.
  • Градієнт викликає певні проблеми при підготовці до друку, враховуйте це у своїх роботах.
  • Якщо потрібно створити більше об’єму, використовуйте декілька шарів градієнтів.

4. Збалансовані або симетричні логотипи

Якщо меседж бренду добро, спокій та умиротворення, такий тип логотипів саме те, що треба. Хороший геометричний знак в поєднанні з крутим гротескним шрифтом без засічок — завжди ідеальний варіант.

5. Нестандартні шрифтові логотипи

Якщо у 2021-му потрібно розробити трендовий логотип, тоді заїжджена зв’язка — знак & гротеск — не ваш вибір. Цього року актуальним та свіжим є напрямок кастомних шрифтів. На просторах мережі є достатня кількість цікавих шрифтів, які чудово підійдуть для цього напрямку, або ж намалюйте свій, тут максимальний простір для вашої творчості. Крута ідея, обіграна у шрифті, здивує будь-яку людину.

6. Анімовані логотипи

Носії інформації кожного дня вдосконалюються. У наш час близько 90% усієї інформації люди отримують з моніторів своїх девайсів. Дизайнери, передбачаючи цю тенденцію, зрозуміли, що потрібно розробляти не тільки статичні макети для друку, а й анімацію для цифрових версій. Хороший моушн виводить логотипи на новий рівень сприйняття, та підсилює вихідну ідею. До того ж людям більше подобається дивитися на динамічний процес, ніж на статичну картинку, тому навіть найпростіша анімація прокачає вас до нового рівня в розробці логотипів.

7. Монограми

Ще один напрям, який активно розвивається. В поєднанні з негативним простором або градієнтами монограми виглядають доволі сучасно та цікаво. А якщо ви змогли в сполученні літер відобразити ще й сферу діяльності компанії, то будьте впевнені що замовник залишиться задоволеним результатом на всі сто відсотків.

8. Логотипи з відсутніми елементами

Люди завжди любили відгадувати загадки. Коли загадка захована в логотипі, це чудовий спосіб «пограти» з аудиторією. Цей прийом додає загадковості в дизайн і є чудовим способом виділитися на тлі конкурентів. Проте, важливо пам’ятати, що, попри відсутність деяких елементів, логотип все одно повинен добре зчитуватися. Тож будьте обережними з цим стилем.

Післямова

Ось такі основні стилі мають шанс на популярність у 2021-му. Звісно, це не всі актуальні напрями, адже їх незліченна кількість, але на цей список можна орієнтуватись, аби створити крутий логотип. Пам’ятайте, якими б крутими не здавались тренди, вони можуть різко змінитись, тому не бійтесь експериментів, та створюйте неймовірний дизайн, який допоможе виділитись з-поміж конкурентів. Нові тренди народжуються, коли люди йдуть проти стереотипів та правил. Тому відкиньте страх та просто творіть!


Від редакції. Дякуємо авторові за аналіз та прогноз у напрямках логотипів. Гадаємо, що для наших читачів ця інформація буде пізнавальною та цікавою. Також нагадуємо, що ми залюбки публікуємо експертні матеріали від фахівців. Пишіть нам!