Три речі, які характеризують Барселону, — це паелья, Саграда Фамілія та море. Це місто має неповторну атмосферу, закохує в себе з першого погляду. Тому якщо ви плануєте відпочинок, зупиніть свій вибір на Барселоні і не пошкодуєте.

Я незмінно люблю Європу за лоукостери, якими можна літати на відпочинок дешево та сердито. До Барселони можна дістатися літаками авіакомпанії Ryanair: прямі рейси з Києва (і це найприємніше!), Праги, Будапешта, Варшави та Кракова. Тут діє загальне правило: чим раніше бронюєте — тим дешевше буде квиток.

Пошук житла

Під час пошуку житла в будь-якій країні я користуюся двома сайтами — Booking та Airbnb. Житло конкретно в Барселоні я бронювала через Booking та наштовхнулася на недобросовісних орендодавців, з якими довелося з’ясовувати взаємини через службу підтримки. З того часу я всім раджу користуватись Airbnb через більш ретельну перевірку житла.

Ми їхали на відпочинок наприкінці вересня — у цей час у Барселоні відбувається фестиваль Ла Мерсе, на який приїжджає чимало туристів. Тому якщо плануєте відпочинок у цих числах, бронюйте житло за 3 місяці.

Зазвичай я раджу орендувати житло в центрі, оскільки це дає можливість помилуватися красою міста вночі. Проте в Барселоні дуже добре розвинене транспортне сполучення (чудова мережа метро та автобусів). Тому цього разу моя рекомендація — житло поруч зі станцією метро чи автобусною зупинкою та обов’язково з Wi-Fi, якщо ви плануєте поєднати подорож з роботою.

Пересування містом

Метро в Барселоні працює з 5-ї години ранку і до 24-ї в робочі дні, а у вихідні — цілодобово.

Разова поїздка на метро коштуватиме вам 2,15 євро. Можна придбати квиток Т10, який дає можливість 10 разів проїхатися за 10,20 євро.

Проте я обрала проїзний Hola Barcelona, не пошкодувала і вам раджу зробити те саме. Проїзні є на 2, 3, 4 та 5 днів, їхня вартість — 16, 23, 30 та 38 €. Окрім метро вони діють і в автобусах. Придбати можна як онлайн, так і після прильоту в аеропорту.

Єдиний нюанс, який варто пам’ятати, — коли ви їхатимете до аеропорту, потрібно купити спеціальний квиток, бо звичайний разовий квиток чи Т10 у цьому разі не працює (у Hola Barcelona включений проїзд до аеропорту). Турнікети стоять біля виходу з метро в аеропорту, без квитка ви просто не зможете вийти зі станції.

Розваги в Барселоні

Часто я під час подорожей купую туристичні картки, які включають безкоштовний транспорт та відвідини основних туристичних дестинацій. У Барселоні теж є такий варіант — Barcelona Card, проте я від нього відмовилася. Вартість картки — 46 євро за 3 дні, а на місця, які я хотіла відвідати, знижка була мізерна.

Барселона буквально переповнена визначними місцями, та обійти їх усі за кілька днів перебування в місті майже нереально. Ось мій власний невеликий гайд Барселоною:

  • Площа Каталонії, головна вулиця Ла Рамбла та старий порт — це серце столиці Каталонії. Та будьте готові трохи поштовхатися з іншими туристами, адже охочих прогулятися головними вулицями не бракує.
  • Набережна Барселонета з безліччю пляжів. Якщо ж купатися та засмагати вам, як і мені, не надто подобається, все одно приїжджайте сюди, але вже ввечері. Тут неймовірна молодіжна атмосфера, яка класно поєднується із шумом морських хвиль.
  • Готичний квартал та Катедральний собор (вхід коштує 7 євро), саме тут витає справжній дух давньої Барселони. Закручені вулички, старовинні будинки, церкви й танці від місцевих Кармен просто посеред вулиці — все це зобов’язаний побачити кожен.
  • Парк Гуель, спроектований знаменитим Антоніо Гауді, з пряничними будиночками, які наче зійшли зі сторінок книги з дитячими казками. Та зважте, що на відвідини парку потрібно виділити окремий день, оскільки він знаходиться далеко від центру, а час відвідин треба обов’язково бронювати на сайті.

Побачити Барселону зверху — важливий пункт подорожі, і за це необов’язково платити. Я зупинила свій вибір на Бункері Ель Кармель — безкоштовному оглядовому майданчику, звідки відкривається неймовірний краєвид. Маленький бонус — це місце не надто популярне, тому там ви зможете легко зробити шикарні фото без натовпу туристів.

Якщо ж ви хочете розглянути зблизька центр міста, тоді відправляйтеся до торговельного центру Las Arenas (заходьте всередину ТЦ і піднімайтеся ліфтом на останній поверх) або Національного музею. До речі, прийшовши до музею ввечері, ви зможете насолодитися ще й шоу співочих фонтанів.

Знамениту Саграду Фамілію я оцінила лише ззовні. Вартість входу до храму — від 20 євро, і купувати квитки краще онлайн, щоб уникнути величезних черг. Я квиток онлайн забронювати не встигла, тому всередину храму потраплю під час наступної подорожі. Та ззовні святиня виглядає не менш масштабно, навіть уночі.

Більшість храмів у Барселоні — платні. Та ви можете спробувати зайти до них під час Літургії, проте в цьому разі відверто розглядати все довкола вам не дозволять.

А взагалі, Барселона створена для того, щоб гуляти нею довго, насолоджуватися місцевим неквапливим способом життя, наштовхуватися на неймовірної краси будинки Антоніо Гауді та прохолодні сквери, відкривати місто самостійно і створювати власний маршрут подорожі, не опираючись на путівники.

Смачна іспанська кухня

Чимало ресторанчиків у Готичному кварталі мають гарну пропозицію обіду на двох осіб: кілька закусок, паелья та сангрія чи пиво за 10-12 євро. Порції досить великі, тому голодними ви не залишитесь. А смак їжі в цих закладах нічим не гірший, ніж у розпіарених ресторанах на Ла Рамблі.

Крім того, у Барселоні потрібно пам’ятати про сієсту: із 14-ї до 17-ї частина кафе та ресторанів може бути закрита, постійно працюють виключно туристичні заклади.

Якщо ви орендуєте квартиру з кухнею, то проблема обіду для вас зникає: завжди можна придбати продукти в найближчому супермаркеті та приготувати вдома. До речі, це буде значно дешевше, ніж обід на двох у туристичному ресторанчику.

Окремий пункт гастротуризму в Барселоні — ринок Бокерія (на вулиці Ла Рамбла), де ви зможете знайти все, що забажаєте: свіжі морепродукти, хамон, соки та смузі, солодощі, свіжу випічку. І все це — за досить демократичними цінами.

Обережність у місті

Барселону часто називають містом кишенькових злодіїв, тому уважність ніхто не скасовував. На головній вулиці часто влаштовують вогняні шоу, стоять живі статуї, а з усіх усюд виринають «зазивали» і кличуть до ресторану. Тому уважно пильнуйте свої речі, носіть сумку через плече, а рюкзак тримайте попереду. Я із цими негативними моментами в Барселоні не зіштовхувалася, проте попереджений — означає озброєний.

І найголовніше: не кажіть барселонцям, що вони — іспанці. Це для них смертельна образа. Бійку ви не спровокуєте, але сварку точно розпочнете, адже південний темперамент бере своє.

А тепер про роботу

Попри всі красоти Барселони, якщо ви не приїхали сюди саме у свою відпустку, тоді правильний графік дня — is a king. Так було і в моєму випадку: під час подорожі до Барселони я займалася SMM-просуванням українського маркетплейса та готувала контент для нішового видання.

Зважте, що в Барселоні значна частина закладів зачиняється на сієсту, і цей час ідеально можна використати для роботи. Крім того, я намагалася присвятити роботі ще годину-півтори зранку. У сумі це 4-5 годин на день, цього було цілком достатньо для моїх робочих завдань.

Рішення їхати чи не їхати до Барселони приймати тільки вам, проте моя порада — однозначно їдьте і досліджуйте місто самостійно. Адже є те, чого не зможе передати жодне фото та жодний путівник: специфічна атмосфера міста, яке славиться своїм минулим і береже легенди, але не цурається сучасності та прогресу.