Згідно з нашою статистикою, 96% замовників переглядають роботи в портфоліо перед тим, як довірити втілення свого проєкту конкретному виконавцю. Щоб перевірити досвід, навички й стиль роботи спеціаліста на фрилансі, треба оцінити результати його попередніх проєктів у портфоліо. Тому так важливо розібратися в нюансах роботи із цим інструментом на сервісі.

У чому цінність портфоліо для замовників

Портфоліо — один з основних розділів в особистому профілі фрилансера. Для виконавця воно є своєрідною візитівкою, за допомогою якої легко продемонструвати експертність та професійність, додавши приклади реально втілених завдань і проєктів. Для замовників — це можливість оцінити рівень фрилансера та зрозуміти, наскільки його професійні здобутки відповідають вимогам сфери та специфіці завдання.

Для різних категорій однаково цінними будуть як самі додані роботи, так і їх описи. Наприклад:

  • У портфоліо категорії «Дизайн та арт», безперечно, центральними є зображення. Але їх описи дозволяють замовнику оцінити, наскільки релевантний стиль та виконання зазначеній сфері чи завданню.
  • У категорії «Робота з текстами» теж головне — скриншоти або посилання на опубліковані тексти: статті, описи, переклади, сценарії тощо. Вказана в описі інформація дозволить не лише оцінити якість роботи, а й перевірити відповідність стилістики написання тематиці проєкту.
  • У категорії «Програмування» разом з посиланням на готовий проєкт виконавці вказують його тип та специфіку, які функції та завдання реалізовано. Це допомагає не тільки перевірити якість готової роботи, а й вибрати фрилансера, який зможе виконати завдання за конкретним напрямком.
  • Спеціалісти з категорії «Просування» додають інформацію про результативність співпраці за конкретним проєктом у вигляді кейсів чи порівняння даних «до — після». Підкріплений відгуками, такий формат дозволяє краще оцінити перспективи майбутньої співпраці.

Щоб пришвидшити і спростити процес оцінки портфоліо потенційних виконавців у будь-якій з категорій, достатньо знати інструментарій сервісу та кілька простих лайфхаків.

Як оптимізувати роботу з портфоліо фрилансерів

Отримуючи десятки ставок на опублікований проєкт або гортаючи стрічку з фрилансерами в каталозі, замовники витрачають немало часу на перегляд та оцінку портфоліо кожного спеціаліста. Маємо кілька порад, щоб ви якнайшвидше оцінили профілі фрилансерів та вибрали відповідного виконавця:

  • Один з популярних способів знайти спеціаліста на Freelancehunt — вибрати його у конкретній категорії загального каталогу. Перше, на що в ньому треба звертати увагу — 3 головні роботи з портфоліо, розташовані відразу під іменем фрилансера. Вони дозволяють оцінити рівень, стиль, відповідність вашому запиту, щоб не витрачати час на детальний перегляд кожного портфоліо. Також 3 топові роботи можуть розповісти про цікаву співпрацю виконавця з відомими брендами чи компаніями, що підвищить довіру до нього.
  • Ще один спосіб оперативніше вибрати виконавця — просити у ставках показувати приклади аналогічних до завдання робіт. Фрилансер може додати найбільш відповідний варіант і залишити посилання на портфоліо. Таке прохання в описі проєкту дозволить вам зрозуміти, чи мав автор ставки необхідний досвід і наскільки добре впорається зі схожим завданням.
  • Щоб швидше зорієнтуватися в самому портфоліо кандидата, використовуйте фільтри за категоріями. Рідко фрилансер спеціалізується тільки в одній з них, тому таке меню полегшить пошук релевантних вашому запиту прикладів.

Корисні інструменти на сторінці роботи портфоліо

Тепер поговоримо про інструментарій безпосередньо на сторінці конкретної роботи портфоліо:

  • Деталі роботи — це розділ, у якому видно дату додавання файлу й кількість переглядів. А що важливіше — посилання на сайт чи інший ресурс, де реалізоване завдання, та його вартість. Це дозволяє перевірити якість виконаної роботи й відразу порівняти її ціну зі своїми фінансовими можливостями.
  • На сторінці роботи портфоліо, яка сподобалася, легко запропонувати її власнику Персональний проєкт для розробки схожого продукту. Натисніть відповідну кнопку, щоб відразу перейти до пропозиції виконати ваше замовлення. Залишиться додати назву проєкту, ТЗ або інші файли для прикладу, вказати дедлайн та бюджет.
  • Ще один корисний інструмент для замовників — можливість у кілька кліків опублікувати аналогічний проєкт для всіх фрилансерів. Тут усе теж максимально просто: достатньо знайти у портфоліо варіант, що сподобався, і конкретизувати свої побажання в описі проєкту.

Зручно, що під час переходу до публікації зберігається категорія, а в описі автоматично зазначається, що результат має бути аналогічний прикладу за посиланням.

Яка інформація ще важлива в портфоліо потенційного виконавця

Основні моменти в роботі з портфоліо фрилансерів ми вже визначили. Тепер залишимо ще кілька порад щодо не менш цікавих критеріїв, які допоможуть оцінити відповідальність виконавця та його ставлення до наповнення свого професійного кейса:

  1. Унікальність

Добросовісність і оригінальність виконання завдань можна перевірити через системи антиплагіату (для текстового та графічного контенту). А щоб переконатися, чи вибрані для портфоліо проєкти справжні та приносять користь клієнтам, можна в режимі реального часу відкрити сайт, завантажити додаток, переглянути профіль у соцмережі, побачити, як працює ПЗ тощо. Навіть якщо посилань у деталях роботи немає, завжди можна скористатися пошуковиком.

2. Актуальність

Роботи з терміном давності 2-3 і більше років навряд будуть актуальними зараз у будь-якій з категорій сервісу. Тому краще звертати увагу на портфоліо зі свіжими проєктами: чи то дизайн, чи реклама, чи розробка. До того ж у них буде більш актуальною інформація про вартість послуг.

3. Оформлення

І хоча це один з важливих критеріїв (бо ж по одежі зустрічають, як відомо), ми залишили його «на десерт». Красиве, лаконічне і структуроване оформлення — показник того, що фрилансер відповідально і серйозно поставився до організації головного інструмента своєї заочної комунікації з потенційними замовниками. Ідеально, коли роботи скомпоновані за розміром та стилем чи кольором, а також важливо, щоб:

  • Перші 3 роботи були яскравими і вартісними (фрилансери з досвідом знають, що тут варто розміщувати найкращі проєкти та періодично їх оновлювати).
  • Назва та опис кожної роботи були чіткими, детальними й уніфікованими за стилем. Це допоможе зрозуміти, яке саме завдання виконував фрилансер і чи належить воно до вашої сфери.
  • Автор вказав категорію роботи. Так швидше зорієнтуватися у портфоліо та знайти приклади відповідних завдань.
  • Була зазначена тематика чи напрямок, в якому виконаний проєкт. Наприклад, хендмейд, логістика, їжа та напої тощо, щоб дізнатися, чи мав виконавець досвід у релевантних проєктах.
  • Фрилансер описав інструменти чи/і компетенції, застосовані під час виконання завдання. Ви зможете порівняти їх зі своїми вимогами та потребами.
  • В окремих категоріях можна було побачити профіт для замовника. Якщо спеціалісту надали такий фідбек, отже співпраця сподобалася та є довіра. Це показує професійність виконавця.
  • Фрилансер додав під скриншотом чи описом теги #, за якими можна знайти роботи в загальному каталозі робіт фрилансерів.

Особливо важливо оцінювати оформлення резюме, обираючи виконавця в категорії «Дизайн та арт», бо це теж одне з його творчих рішень.

Загальне портфоліо фрилансерів — перегляд найкращих робіт

Знайти найкращого виконавця для свого проєкту на сервісі також можна, переглянувши загальне портфоліо робіт фрилансерів. Щоб відкрити цей розділ, треба перейти вниз головної сторінки й натиснути на посилання «Роботи фрилансерів». Тут ви можете відфільтрувати роботи з найбільшою кількістю показів за сьогодні, тиждень чи місяць.

Якщо у цьому розділі натиснути на «Роботи фрилансерів», ви потрапите на сторінку з найкращими проєктами фрилансерів.

Тут легко шукати приклади робіт за вашою категорією, тегами або запитом у пошуковому рядку.

У загальному портфоліо ви можете знайти роботи фрилансерів для натхнення, пропозиції співпраці або щоб використати їх як приклади в описах для деталізації своїх завдань на сервісі.

Щоб результати співпраці відповідали очікуванням, варто знати й використовувати всі інструменти та лайфхаки для оцінки і роботи з портфоліо потенційного виконавця. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам знайти фрилансера, який відповідає всім вимогам.